Τότι ο… γηραιότερος (video)

Τότι ο… γηραιότερος (video)

Αφορά τον αγώνα ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΡΟΜΑ


Έγραψε ιστορία ο Φραντσέσκο Τότι, καθώς ο καπιτάνο με το γκολ που σημείωσε στον αγώνα της Ρόμα με την Μάντσεστερ Σίτι έγινε αυτόματα ο γηραιότερος σκόρερ στην ιστορία του Τσάμπιονς Λιγκ σε ηλικία 38 χρονών και 3 ημερών.

Τι και αν είχε να σκοράρει σχεδόν τέσσερα χρόνια στο Τσάμπιονς Λιγκ; Ο Φραντσέσκο Τότι κρατούσε το… καλό για σήμερα, καθώς με το όμορφο γκολ που πέτυχε στον αγώνα της Ρόμα με την Μάντσεστερ Σίτι, έγινε ο γηραιότερος σκόρερ στην ιστορία του θεσμού σε ηλικία 38 χρονών και 3 ημερών.

Ο καπιτάνο με το τέρμα που σημείωσε ξεπέρασε τον Ράιαν Γκιγκς που κρατούσε μέχρι σήμερα το ρεκόρ, όταν το 2011 είχε βρει δίχτυα σε ηλικία 37 ετών και 289 ημερών!

Στην τρίτη θέση της σχετικής λίστας βρίσκεται ο νυν τεχνικός της Μίλαν, Φίλιπο Ιντζάγκι που σκόραρε σε ηλικία 37 ετών και 86 ημερών, ενώ την τετράδα συμπληρώνει ο Ζανέτι με γκολ που πέτυχε σε ηλικία 37 ετών και 71 ημερών





Στοιχεία για τον αγώνα: ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΡΟΜΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.753.404.051.801.701.161.221.85
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.251.954.501.601.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.101.803.0017.00

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 30/09/2014 22:44
σημερα φορουσα και εγω την μπλουζα του τοττι αλλα με την εθνικη ιταλιας

στις 30/09/2014 22:44
οποτε σκοραραρα

στις 30/09/2014 22:44
χααχααχ

στις 30/09/2014 22:44
apo tous kalyterous paixtes ston kosmo kai idolo gia polla paidia pou ayto einai kai to shmantikotero

στις 30/09/2014 22:45
No TOTTI No Party!!!

στις 01/10/2014 00:11
Epese kai h teleutaia shmaia pou eixe apomeinei apo thn Seria A(auto fainetai kiolas oti kratane kala kiolas 3/4 apo thn Serie A).O monos logos pou m espage ta neura o Totti htan o xaraktiras tou, alla ti na kanoume, einai o Capitano. Kai opws lene, xwris mia shmaia sthn omada, den exei kati na s porwnei kai polu.

στις 01/10/2014 00:22
mpravo mwrh paixtoura..o monos logos pou upostiriza roma apo mikro paidi dhlwnei akoma paron akoma kai shmera..mia kalh poreia sto cl kai enan titlo sthn italia gia na kremasei ta papoutsia tou o capitano..

στις 01/10/2014 13:53
einai ateliwta ayta pou exw na pw gia ayth thn terastia fisiognomia tou italikou podosfairou kai oxi mono BRAVO TOTTI!!!

στις 01/10/2014 17:10
toti ole

στις 02/10/2014 00:38
Ρεάλ μια ζωή είμαι και αυτό δεν αλλάζει.Ακόμη και όταν η Ρεάλ έκανε προσφορά σε αυτόν τον τεράστιο παίχτη το 2005 και εκείνος αποφάσισε να μείνει στην πολυαγαπημένη του Ρόμα δεν τον μίσησα. Έχουν περάσει πολλοί παιχταράδες από την ομάδα μου τη Ρεάλ αλλά δε ντρέπομαι να ομολογήσω πως το μεγάλο μου είδωλο δεν είναι ούτε ο Ρονάλντο ούτε κανένας Μαδριλένος...Είναι αυτός ο παιχταράς! Μεγάλε Φραντσέσκο Τόττι...Ήσουν είσαι και θα είσαι ο αγαπημένος μου ποδοσφαιριστής όλων των εποχών! Δύσκολα θα ξαναβρω κάποιον να μου αρέσει τόσο όσο εσύ!!!

στις 05/10/2014 18:46
toti psyxara mia zoi stin roma megalo bravo

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.