Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέα νίκη για Ρεάλ

Με τον Μόντριτς να πετυχαίνει όμορφο γκολ στο 32’ και τον Ρονάλντο να βρίσκει ξανά δίχτυα (40’), η Ρεάλ κέρδισε με 2-0 την Βιγιαρεάλ στο «Μαδριγάλ» και πήρε τρίτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.

Δύο γκολ σε οχτώ λεπτά ήταν αρκετά προκειμένου η Ρεάλ να φύγει με τη νίκη από την έδρα της Βιγιαρεάλ (2-0) και να πάρει τρίτο συνεχόμενο «τρίποντο» στο πρωτάθλημα πριν το παιχνίδι με τη Λούντογκορετς για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Βιγιαρεάλ έβαλε δύσκολα στην ομάδα του Κάρλο Αντσελότι στο πρώτο μέρος, όμως ο Κασίγιας κράτησε «όρθια» τη «βασίλισσα» και στο 32’ ο Μόντριτς με μακρινό σουτ «έγραψε» το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.

Λίγα λεπτά μετά ο Ρονάλντο, μετά από ασίστ του Μπενζεμά, διπλασίασε το προβάδισμα για τη Ρεάλ η οποία έφυγε με το «διπλό» από το «Μαδριγάλ» και βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην 4η θέση με 12 βαθμούς.

Στοιχεία για τον αγώνα: ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ