Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέα νίκη για Ρεάλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέα νίκη για Ρεάλ



Με τον Μόντριτς να πετυχαίνει όμορφο γκολ στο 32’ και τον Ρονάλντο να βρίσκει ξανά δίχτυα (40’), η Ρεάλ κέρδισε με 2-0 την Βιγιαρεάλ στο «Μαδριγάλ» και πήρε τρίτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.

Δύο γκολ σε οχτώ λεπτά ήταν αρκετά προκειμένου η Ρεάλ να φύγει με τη νίκη από την έδρα της Βιγιαρεάλ (2-0) και να πάρει τρίτο συνεχόμενο «τρίποντο» στο πρωτάθλημα πριν το παιχνίδι με τη Λούντογκορετς για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Βιγιαρεάλ έβαλε δύσκολα στην ομάδα του Κάρλο Αντσελότι στο πρώτο μέρος, όμως ο Κασίγιας κράτησε «όρθια» τη «βασίλισσα» και στο 32’ ο Μόντριτς με μακρινό σουτ «έγραψε» το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.

Λίγα λεπτά μετά ο Ρονάλντο, μετά από ασίστ του Μπενζεμά, διπλασίασε το προβάδισμα για τη Ρεάλ η οποία έφυγε με το «διπλό» από το «Μαδριγάλ» και βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην 4η θέση με 12 βαθμούς.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X
14.007.001.121.302.604.67
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
10.003.001.351.701.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 27/09/2014 19:44
αμα παρει και κανεναν νορμαλ παικτη ποτε στην αμυνα που να αξιζει να παιζει στην ρεαλ θα ειναι η πιο πληρης ομαδα στον κοσμο ... μαζι με την μπαγερν...

στις 27/09/2014 19:46
UPEROMADA H REAL KATHE XRONO PERNEI PRWTATHLIMA

στις 27/09/2014 19:51
εγω απο ισπανια μπαρτσελονα ειμαι αλλα μονο ενας ηλιθιος με iq ραδικιου σαν και σενα θα πετουσε την παπαρια που ειπες... δηλαδη οποιος δεν παιρνει πρωταθλημα δεν μπορει να παιξει καλη μπαλα ...; και που διαφωνεις ακριβως σαυτα που λεω... απο επιχειρηματα βλεπω σκιζεις... πες μας για την υπερομαδα σου ρε... περσι τι εκανε; φετος θα ξανακλασει μαντρες... γαμω τα μυαλα σου...

στις 27/09/2014 19:52
eno i giounaited pernei protathlima kathe xrono

στις 27/09/2014 19:55
i barca einai 3-0 tora

στις 27/09/2014 19:55
o ronaldo vazei polla goal kai fetos bravo tou

στις 27/09/2014 19:56
alla kai o messi vgazei matia kai alli assist goalara o rakitic 2 goal o neymar

στις 27/09/2014 21:03
O Messi 2 goal kai 2 assist me ton Neymar na skorarei 3 fores.

στις 27/09/2014 21:59
Μπράβο ρε Ρεαλάρα άντε τους φτάνουμε. Ο Ρονάλντο 10ς ΣΚΌΡΕΡ ΘΑ ΓΊΝΕΙ ΠΆΛΙ.

στις 27/09/2014 22:00
1ος σκόρερ εννούσα και όντως η Γρανάδα για τα πανηγύρια είναι 6-0 καλά τι βλέπω να πέφτει κατηγορία.

στις 27/09/2014 22:19
hala madrid

στις 27/09/2014 22:46
vamos real

στις 28/09/2014 00:16
ΚΑΙ ΠΑΛΙ 1Η Η ΜΠΑΡΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΕΧΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΓΚΟΛ ;)

στις 28/09/2014 10:35
ouksou real

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.