Μάντζιος: «Θα πάμε για τη νίκη με τον ΠΑΟΚ για να έχουμε καλή ψυχολογία στον τελικό»

Συντάκτης: Agones team
Agones team
15/5/2024 21:04
Ο Άκης Μάντζιος έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση του Άρη στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τη Λαμία και στη νίκη με 4-2 με ανατροπή.

Μάλιστα δεν παρέλειψε να σχολιάσει και το επερχόμενο εντός έδρας με τον ΠΑΟΚ, εκεί όπου η ομάδα του θα παίξει για τη νίκη προκειμένου να βελτιώσει την ψυχολογία της ενόψει του τελικού Κυπέλλου Ελλάδας Novibet με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.

Αναλυτικά τα όσα είπε στη συνέντευξη Τύπου:

«Παρόλο που έχουμε ρίξει το βάρος στον τελικό, θα έπρεπε να είμαστε σοβαροί αλλά στο πρώτο ήταν σαν να μην μπήκαμε. πολλά λάθη μπροστά και πίσω, με αποτέλεσμα η Λαμία να προηγείται δίκαια. Αλλάξαμε κάποια πράγματα στο ημίχρονο μιλώντας με τα παιδιά. Βρήκαμε τα γκολ και αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά.

“Πάντα υπάρχει ενδιαφέρον σε ένα τέτοιο ντέρμπι όπως αυτό με τον ΠΑΟΚ. Και οι δύο ομάδες θέλουν τη νίκη. Θα το δούμε ως ντέρμπι της πόλης, θα πάμε για τη νίκη και για να έχουμε καλή ψυχολογία εν όψει τελικού».