Χόλσταϊν Κίελ

«Βόμβα» στο Κύπελλο Γερμανίας: Η Μπάγερν αποκλείστηκε από την Χολστάιν Κίελ του Γκέλιου! (video)
14/1/2021 00:33

Η Χολστάιν Κίελ του Γιάννη Γκέλιου απέκλεισε στα πέναλτι την Μπάγερν Μονάχου (6-5, 2-2 κ.δ.) στο Κύπελλο Γερμανίας, αφού πρώτα είχε ισοφαρίσει σε 2-2 με γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων της κανονικής διάρκειας! Για πρώτη φορά μετά τη σεζόν 2003/04 η Μπάγερν αποκλείστηκε στο Κύπελλο από ομάδα 2ης...

O τερματοφύλακας της Ντούισμπουργκ πήγε να πιει νερό και έφαγε γκολ! (vid)

Υποψηφιότητα για τη γκάφα της χρονιάς έβαλε ο τερματοφύλακας της Ντούισμπουργκ, Μαρκ Φλέκεν στη σημερινή εντός έδρας αναμέτρηση με την Ίνγκολσταντ (2-1). Ο Μαρκ Φλέκεν πήγε να πιεί νερό ενώ ο αγώνας για τη δεύτερη κατηγορία του γερμανικού πρωταθλήματος βρισκόταν σε εξέλιξη, με αποτέλεσμα να δεχθεί...