Κέρδισε και τη Μπεσίκτας ο Γκέκας

20/4/2013 22:13
Δεν σταματάει να σκοράρει στην Τουρκία ο Φάνης Γκέκας, ο οποίος με δύο γκολ οδήγησε την Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ σε μεγάλη νίκη με 4-1 απέναντι στη Μπεσίκτας. Μάλιστα ο ίδιος έχασε και πέναλτι, σπαταλώντας την ευκαιρία να σημειώσει χατ-τρικ.

Ο Έλληνας φορ κλέβοντας για ακόμα μια φορά την παράταση, πέτυχε δύο γκολ φτάνοντας τα 10 σε 11 παιχνίδια, με αποτέλεσμα να δώσει τη νίκη στην ομάδα του με 4-1, η οποία ξέφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Αρχικά ο 32χρονος άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό ενώ στο 28’ έκανε το 2-1, ένα λεπτό αφού είχε ισοφαρίσει ο Πεκτεμέκ για τη Μπεσίκτας. Μάλιστα στο 57’ ο ίδιος δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα από την άσπρη βούλα, ωστόσο αυτό δεν στοίχησε στην ομάδα του η οποία πήρε μεγάλη νίκη και έφτασε στους 35 βαθμούς, 2 μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού.