Football League: Πέρασε στην κορυφή η Κέρκυρα, σοκ στο 90’ στα Ψαχνά (video)

4/5/2014 21:49
Στην κορυφή των πλει-οφ της Football League πέρασε η Κέρκυρα μετά τη νίκη της με 2-0 κόντρα στον Αιγινιακό, καθώς ο Ηρακλής Ψαχνών έμεινε στο 1-1 με το Φωστήρα, δεχόμενος γκολ στο 90’ και έμεινε δεύτερος μαζί με τη Νίκη Βόλου που ηττήθηκε με 1-0 από τον Ηρακλή. Νέα απώλεια για Ολυμπιακό Βόλου, 0-0 με Χανιά.

Με δύο γκολ του Μπαλντοβαλίεφ σε τρία λεπτά (28’, 31’) η Κέρκυρα κέρδισε με 2-0 τον Αιγινιακό και πέρασε μόνη πρώτη στην κορυφή της ειδικής βαθμολογίας των πλει-οφ της Football League.

Και αυτό διότι ο Ηρακλής με γκολ του Σιατραβάνη στο 60’ κέρδισε με 1-0 τη Νίκη Βόλου και την έριξε από την κορυφή, την ώρα που ο ίδιος έμεινε ζωντανός στη μάχη για την άνοδο.

Μάλιστα η Νίκη είχε δοκάρι με τον Ανιέτε ένα λεπτό πριν το γκολ του «Γηραιού», ο οποίος έμεινε με δέκα παίκτες στο τελευταίο δεκάλεπτο λόγω αποβολής του Ματσούκα.

Σοκ στο 90’ για Ηρακλή Ψαχνών

Ένα λάθος του Πατσατζόγλου στο φινάλε του ματς επέτρεψε στον Φωστήρα να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από την έδρα του Ηρακλή Ψαχνών ο οποίος έχασε την ευκαιρία να περάσει μόνος στην κορυφή των πλει-οφ.

Οι γηπεδούχοι που συνεχίζουν να είναι αήττητοι στα πλει-οφ, πήραν προβάδισμα στο 50’ με τον Μπουμάλε, ωστόσο στο φινάλε, η λάθος απομάκρυνση του Πατσατζόγλου, επέτρεψε στον Λύρα να ισοφαρίσει από κοντά για το τελικό 1-1 στο 90’.

Ούτε τώρα ο Ολυμπιακός Βόλου

Συνεχίζει να αγνοεί την νίκη μετά την πρώτη αγωνιστική ο Ολυμπιακός Βόλου ο οποίος έμεινε στο 0-0 με τα Χανιά στο Βόλο, παρουσιάζοντας προβλήματα ανάπτυξης, με αποτέλεσμα να διατηρηθεί στην 4η θέση με 12 βαθμούς

Αντίθετα, τα Χανιά παρά το βαθμό της ισοπαλίας, έμειναν στην τελευταία θέση με 8 βαθμούς.