Ρεσιτάλ καθυστέρησης: Κράτησε για δύο ολόκληρα λεπτά τη μπάλα στο σημαιάκι του κόρνερ! (video)

6/1/2022 18:48
Ο Μοχαμάντ Αμπού Φανί της Μακάμπι Χάιφα παρέδωσε μαθήματα… καθυστέρησης, αφού κράτησε για δύο ολόκληρα λεπτά τη μπάλα στο σημαιάκι του κόρνερ, αντέχοντας τα μαρκαρίσματα των παικτών της Μακάμπι Τελ Αβίβ που προσπαθούσαν μάταια να πάρουν την κατοχή.

Η Μακάμπι Χάιφα κέρδισε με μεγάλη ανατροπή (3-2) την Μακάμπι Τελ Αβίβ στην έδρα της, παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 έως το 76’, σκοράροντας τρία γκολ μέσα σ’ ένα δεκάλεπτο (77’, 79’, 87’).

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, οι γηπεδούχοι θέλησαν να «ροκανίσουν» το χρόνο και ο Μοχαμάντ Αμπού Φανί τα κατάφερε υποδειγματικά, αφού κέρδισε δύο ολόκληρα λεπτά, κρατώντας τη μπάλα στη γωνία του κόρνερ.