Super League Interwetten: Στην κορυφή ο εκπληκτικός Βόλος, «λευκή» ισοπαλία στη Νίκαια (videos)

Συντάκτης: Δημήτρης Ρήγας
Δημήτρης Ρήγας
23/9/2021 22:43
Ο Βόλος ήταν εντυπωσιακός και με τη νίκη του με 3-0 κόντρα στον Ατρόμητο φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League Interwetten μετά την 3η αγωνιστική. Στο χρονικά πρώτο παιχνίδι της Πέμπτης (23/9), Ιωνικός και ΠΑΣ Γιάννινα έμειναν στο 0-0 στη Νίκαια.

Με «τρελό φορτηγό» μοιάζει στο ξεκίνημα της σεζόν η ομάδα της Μαγνησίας. Τελευταίο θύμα της ο Ατρόμητος τον οποίο διέλυσε στο Πανθεσσαλικό Στάδιο με 3-0.

Το συγκρότημα του Γκιγιέρμο Αμπασκάλ άνοιξε το σκορ στο 59' με τον Ροσέρο μετά από φάση διαρκείας στα «καρέ» των φιλοξενούμενων.

Στη συνέχεια αμύνθηκε υποδειγματικά και στο 90' ο Μπαρτόλο κέρδισε πέναλτι. Ο Φαν Βέερτ το εκτέλεσε εύστοχα για το 2-0.

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Τερεζίου στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων μέσα σε αποθέωση.

Με αυτό το «τρίποντο» ο Βόλος είναι μόνος πρώτος στη βαθμολογία με 9 βαθμούς, την ώρα που οι Περιστεριώτες υπέστησαν δεύτερη διαδοχική ήττα κι έμειναν στον έναν πόντο.

Βολεύτηκαν με την ισοπαλία στη Νίκαια

Στο χρονικά πρώτο παιχνίδι της Πέμπτης (23/9), ο Ιωνικός και ο ΠΑΣ Γιάννινα έμειναν στο 0-0 στη Νεάπολη.

Η αναμέτρηση δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας και οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ήταν ελάχιστες.

Είναι χαρακτηριστικό ότι όσο κυλούσε ο χρόνος, καμία από τις δύο πλευρές δεν ήθελε να ρισκάρει. Κάπως έτσι δεν άλλαξε τίποτα μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Σκουλά.

Με αυτόν τον πόντο ο ΠΑΣ Γιάννινα παρέμεινε αήττητος κι έφτασε τους 7 βαθμούς χωρίς να έχει δεχθεί ακόμα γκολ.

Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι Νικαιώτες ανέβηκαν στους 4, από τη στιγμή που είχαν κάνει σεφτέ πριν από λίγες ημέρες απέναντι στον Άρη.