Ίντερ - Σαχτάρ Ντόνετσκ: Ζήτησαν πέναλτι κι έχασαν ευκαιρία οι Ουκρανοί, έβαλαν γκολ οι «νερατζούρι (videos)

Συντάκτης: Δημήτρης Ρήγας
Δημήτρης Ρήγας
17/8/2020 23:36
Η Σαχτάρ Ντόνετσκ έψαχνε την ισοφάριση κόντρα στην Ίντερ, στον δεύτερο ημιτελικό του Final 8 του Γιουρόπα Λιγκ που διεξάγεται στη Γερμανία, ωστόσο δέχτηκε δεύτερο τέρμα από τους «νερατζούρι».

Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους οι παίκτες του Λουίς Κάστρο ζήτησαν πέναλτι για χέρι στην περιοχή της ιταλικής ομάδας, σε μία παράβαση που δεν δόθηκε πάντως από τον Πολωνό διαιτητή Μαρτσίνιακ.

Λίγο αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 62ο λεπτό του αγώνα, ο Ζούνιορ Μοράες έχασε μεγάλη ευκαιρία, καθώς η κοντινή κεφαλιά που έκανε πήγε πάνω στον Χαντάνοβιτς.

Σαν να μην έφτανε αυτό, δύο λεπτά αργότερα ο Μαρτσέλο Μπρόζοβιτς εκτέλεσε από δεξιά ένα κόρνερ και ο Ντανίλο Ντ' Αμπρόζιο σκόραρε για το 2-0, δίνοντας προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του Αντόνιο Κόντε.