Ήττα-σοκ για Μπενφίκα στο 90+5’, 3-4 από την Σάντα Κλάρα! (video)

24/6/2020 00:12
Απίστευτο παιχνίδι στη Λισαβόνα, με την Σάντα Κλάρα να επικρατεί με 4-3 της Μπενφίκα εκτός έδρας χάρη σε γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γκέλες συνεχίζονται για Μπενφίκα και Πόρτο. Αυτή τη φορά οι «αετοί» γνώρισαν εντός έδρας ήττα-σοκ με 4-3 από την Σάντα Κλάρα μέσα στο «Ντα Λουζ» και έδωσαν την ευκαιρία στους «δράκους» να τους προσπεράσουν στην πρώτη θέση.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν δύο φορές το προβάδισμα με τους Καρβάλιο (44’) και Σανούσι (57’), οι γηπεδούχοι απάντησαν ισάριθμες με τους Ράφα Σίλβα (50’) και Βινίσιους (63’), με τον τελευταίο να φέρνει… τούμπα το ματς στο 65’ για το 3-2 των «αετών». Ωστόσο στο 82’ η Σάντα Κλάρα ισοφάρισε σε 3-3 με τον Κριζάν και στο 90+5’ έκανε το 4-3 με τον Ζε Μανουέλ, ρίχνοντας στο… καναβάτσο την Μπενφίκα.