Σούπερ Λιγκ: Τον γλίτωσε ο Ατζαγκούν!

15/9/2013 22:39
Με γκολ του Ατζαγκούν στο 82’, ο Παναθηναϊκός ήρθε ισόπαλος 1-1 απέναντι στον Πλατανιά στα Περιβόλια. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι οι οποίοι παρέμειναν αήττητοι στην Σούπερ Λιγκ, προβλημάτισαν για ακόμα μια φορά οι «πράσινοι».

Ο Παναθηναϊκός ήθελε να επιστρέψει στις νίκες μετά από δύο παιχνίδια, ωστόσο αντί αυτού «φλέρταρε» με την ήττα, καθώς ο Πλατανιάς είχε πάρει το προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Ναζλίδη στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με τον Καπίνο να φέρει ευθύνη στο γκολ.

Οι «πράσινοι» προβλημάτισαν, καθώς δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν ευκαιρίες για γκολ και μάλιστα παραλίγο να δεχθούν δεύτερο τέρμα στην επανάληψη, με τον Τόρες να «σπαταλάει» μεγάλη ευκαιρία στο 77’ για το 2-0.

Παρόλα αυτά, τη λύση έδωσε ο Ατζαγκούν ο οποίος πέρασε στο παιχνίδι στο 71’ και στο 82’ κατάφερε να ισοφαρίσει για το τελικό 1-1.