Σαμπιονα: Γλίτωσε τη γκέλα στις καθυστερήσεις η Παρί!

31/8/2013 20:01
Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, η Παρί Σεν Ζερμέν γλίτωσε τη γκέλα απέναντι στη νεοφώτιστη Γκινγκάμπ, παίρνοντας τη νίκη με 2-0 στο Παρίσι, και διπλασίασε έτσι τις νίκες της στο πρωτάθλημα.

Σκούρα τα βρήκε για μια ακόμα αγωνιστική στο Σαμπιονά η Παρί Σεν Ζερμέν, καθώς η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, γλίτωσε τη γκέλα από την Γκινγκάμπ στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Ραμπιό να λυτρώνει την ομάδα του στο 90+2’.

Ένα λεπτό αργότερα ο Ιμπραίμοβιτς «σφράγισε» τη νίκη για την Παρί, η οποία διπλασίασε τις νίκες της στο πρωτάθλημα, ωστόσο συνεχίζει να προβληματίζει λίγες εβδομάδες πριν την αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό στο «Καραϊσκάκη» για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Νωρίτερα, η Λιόν γνώρισε δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο Σαμπιονά , καθώς έχασε με 2-1 στην έδρα της Εβιάν!