Γιουρόπα Λιγκ: Διακοπή λόγω πυρκαγιάς στο Άλκμααρ-Ατρόμητος

29/8/2013 21:52
Οριστική διακοπή στο παιχνίδι της Άλκμααρ με τον Ατρόμητο, λόγω πυρκαγιάς που ξέσπασε στο εστιατόριο του γηπέδου λίγο πριν το 60ο λεπτό της αναμέτρησης, με την ελληνική ομάδα να προηγείται με 1-0 χάρη σε γκολ του Παπαδόπουλου.

Η πυρκαγιά που ξέσπασε στο εστιατόριο του γηπέδου της Άλκμααρ λίγο πριν το 60ο λεπτό, έφερε οριστική διακοπή στο παιχνίδι του Ατρόμητου με την ολλανδική ομάδα, και ακόμα παραμένει άγνωστο πότε θα γίνουν τα υπόλοιπα τριάντα λεπτά της αναμέτρησης.

Να σημειωθεί πως μέχρι εκείνη τη στιγμή, η ελληνική ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ χάρη σε τέρμα του Παπαδόπουλου στο 53’, με τον ίδιο να χάνει πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο.

Μάλιστα, οι Ολλανδοί παίζουν με δέκα παίκτες μόλις από το δεύτερο λεπτό λόγω αποβολής του Χένρικσεν.

Πλέον μένει να μάθουμε πότε θα γίνουν τα υπόλοιπα τριάντα λεπτά της αναμέτρησης, με τον Ατρόμητο να κυνηγάει άλλα δύο γκολ (και να κρατήσει ανέπαφη την εστία του) για να πάρει αυτός την πρόκριση για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.