Σαμπιονά: Δύο στα δύο με ανατροπή για Λιόν

16/8/2013 23:54
Το 2 στα 2 στο γαλλικό πρωτάθλημα έκανε η Λιόν η οποία «απέδρασε» με 3-1 από την έδρα της Σοσό και μάλιστα με ανατροπή!

Μετά την εντυπωσιακή νίκη με 4-0 απέναντι στη Νις, η Λιόν επικράτησε με 3-1 στην έδρα της Σοσό και πλέον μπορεί να σκέφτεται την αναμέτρηση με την Ρεάλ Σοσιεδάδ για τα πλει-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι «λιονέ» έμειναν πίσω στο σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, με τον Μπουντεμπούζ να κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ωστόσο οι παίκτες του Ρεμί Γκαρντ αντέδρασαν, με τον Μπενζιά να ισοφαρίσει στο 35’, ενώ ο Λακαζέτ στο 44’ ολοκλήρωσε την ανατροπή πριν το ημίχρονο.

Εν τέλει, ο Γκουρκίφ με γκολ στις αρχές του δεύτερου μέρους, διαμόρφωσε το τελικό 3-1, με αποτέλεσμα η Λιόν να κάνει το 2 στα 2 στο πρωτάθλημα, λίγες ημέρες πριν την πρώτη αναμέτρηση με την Ρεάλ Σοσιεδάδ στο πλαίσιο των πλει-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.