Δεν τα κατάφερε απέναντι στη Γουέστ Μπρομ ο Ατρόμητος

29/7/2013 23:43
Στο πιο δυνατό φιλικό του επί αγγλικού εδάφους, ο Ατρόμητος γνώρισε ήττα με 3-1 από την Γουέστ Μπρομ και επιστρέφει στην Ελλάδα χωρίς νίκη έπειτα από τρεις φιλικές αναμετρήσεις.

Μετά την ήττα απέναντι στην Γουίγκαν (2-1) και την ισοπαλία (2-2) κόντρα στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, ο Ατρόμητος γνώρισε νέα ήττα αυτή τη φοράμε 3-1 από την Γουέστ Μπρομ, φανερώνοντας αδυναμίες σε άμυνα και επίθεση.

Ο Θανάσης Καραγκούνης έβαλε μπροστά την ομάδα του Περιστερίου, μόλις στο 11’ ύστερα από ωραία αντεπίθεση, και παρότι η αγγλική ομάδα πίεσε για κάποιο γκολ, το 1-0 διατηρήθηκε ως το ημίχρονο.

Ωστόσο διαφορετική ήταν η ιστορία στην επανάληψη, με τον Κλαρκ να ρίχνει στο παιχνίδι τον Ανελκά και αυτός ισοφάρισε στο 55’ σε 1-1, ενώ ο ίδιος σημάδεψε το δοκάρι λίγο αργότερα.

Από γκέλα του Μιχάλη Σηφάκη, ο Μπεραΐνο έβαλε μπροστά την ομάδα τουστο 75’, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ρόζενμπεργκ στο 87’.