Δεν δέχτηκε γκολ από την Λέστερ και κέρδισε πίτσα για όλο το χρόνο!

6/1/2018 16:53
Η Φλίτγουντ Τάουν κράτησε στο 0-0 την Λέστερ στο «Χάιμπουρί» και ο τερματοφύλακας της ομάδας, Κρις Νιλ κέρδισε… πίτσα για όλο το 2018!

Λίγο έλειψε να σκάσει «βόμβα» στο Κύπελλο Αγγλίας. Η Φλίτγουντ Τάουν της 3ης κατηγορίας κράτησε στο 0-0 την Λέστερ στο «Χάιμπουρι» και οι δύο ομάδες θα οδηγηθούν σε ρεβάνς στο «Κίνγκ Πάουερ Στέντιουμ». Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν διπλό δοκάρι στο 90+1’ για να πάρουν νίκη, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για μια ιστορική πρόκριση.

Ωστόσο, η... είδηση του αγώνα ήταν ότι ο τερματοφύλακας της Φλίτγουντ, Κρις Νιλ κράτησε το μηδέν στην εστία του και κέρδισε δωρεάν πίτσα για όλο το 2018.

Γνωστή αλυσίδα πιτσαρίας και χορηγός της Φλίτγουντ είχε υποσχεθεί δωρεάν προμήθεια πίτσας για ένα μήνα στον Άγγλο πορτιέρο για κάθε 7.5 λεπτά που θα κρατούσε ανέπαφη την εστία του. O 32χρονος κράτησε το μηδέν και στα 90 λεπτά του παιχνιδιού, εξασφαλίζοντας έτσι δωρεάν πίτσα για όλο το χρόνο. Βέβαια, δεν ξέρουμε πόσο χαρούμενος θα είναι γι’ αυτό ο προπονητής του…