Νίκη και αποθέωση μπροστά σε κοινό 95.000 οπαδών για Λίβερπουλ!

24/7/2013 16:02
Μπροστά σε κοινό 95.000 οπαδών που μετέτρεψαν σε «Ανφιλντ» το «Melbourne Cricket Ground», η Λίβερπουλ πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στη Βίκτορι Μελβούρνης, με τον Σουάρεζ να επιστρέφει για λίγα λεπτά και να δίνει ασίστ σε γκολ του Άσπας.

Ο Ουρουγουανός άσος για τον οποίο η Λίβερπουλ απέρριψε τα ξημερώματα της Τετάρτης πρόταση της Άρσεναλ ύψους 40 εκατ. λιρών , πέρασε στο παιχνίδι στα τελευταία 20 λεπτά, μοιράζοντας την ασίστ για το γκολ του Ιάγκο Άσπας στην εκπνοή του αγώνα, που βρήκε τους «κόκκινους» να κερδίζουν 2-0 την Βίκτορι Μελβούρνης.

Μάλιστα αυτή ήταν και η πρώτη του συμμετοχή με τη φανέλα της Λίβερπουλ, μετά τις 21 Απριλίου όταν και είχε δαγκώσει τον Ιβάνοβιτς στο παιχνίδι με την Τσέλσι.

Ο αρχηγός της Λίβερπουλ Στίβεν Τζέραρντ άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό στη φιλική αναμέτρηση, ωστόσο την παράσταση έκλεψαν οι 95.000 Αυστραλοί στις εξέδρες οι οποίοι μετέτρεψαν το «Melbourne Cricket Ground» σε «Άνφιλντ», τραγουδώντας το You’ll Never Walk Alone πριν την έναρξη του αγώνα.