Λιγκ Καπ Αγγλίας: Πιο κοντά στο όνειρο η Μπράντφορντ!

9/1/2013 00:07
Μόλις 90 λεπτά χωρίζουν την Μπράντφορντ από τον τελικό του «Γουέμπλεϊ», με την ομάδα της Λιγκ 2 (4η κατηγορία) να κερδίζει με 3-1 στον πρώτο ημιτελικό του Λιγκ Καπ την Άστον Βίλα και πλέον καλείται να υπερασπιστεί στο Μπέρμιγχαμ το προβάδισμα για να πάρει το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό.

Το συγκρότημα του Πάρκινσον έδειξε ότι μόνο τυχαία δεν έφτασε ως εδώ και μετά από την πρόκριση απέναντι στην Άρσεναλ, έριξε στο καναβάτσο και την Άστον Βίλα, με τον Γουέλς να ανοίγει το σκορ στο 19’, και τον ΜακΆρντλ να παίρνει την «σκυτάλη», διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του στο 77’.

Λίγα λεπτά μετά οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι, ωστόσο η Βίλα κατάφερε να μειώσει με τον Βέιαμ στο 83’. Παρόλα αυτά οι «Μπατναμς» δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και ο ΜακΧιού με δυνατή κεφαλιά στο 88’, έκανε το 3-1 για να δώσει προβάδισμα 2 γκολ στην «μικρή» Μπράτφορντ, ενόψει του δεύτερου αγώνα που θα διεξαχθεί στις 22 Ιανουαρίου στο «Βίλα Παρκ».