Σούπερ Λιγκ: Παραμένει σε τροχιά Τσάμπιονς Λιγκ ο ΠΑΣ

22/5/2013 22:07
Σε πορεία… αστεριών συνεχίζει ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος ήρθε ισόπαλος (1-1) απέναντι στον Ατρόμητο στους Ζωσιμάδες, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ και παρέμεινε –προσωρινά- στην πρώτη θέση της ειδικής βαθμολογίας

Οι Γιαννιώτες αν και έμειναν πίσω στο σκορ από το 3ο λεπτό από γκολ του Καραγκούνη, έφεραν στα ίσα το παιχνίδι με τον Τσουκαλά στο 34’, εκμεταλλευόμενοι την αμυντική αδράνεια στην άμυνα του Ατρομήτου.

Στο 41’ οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν όταν ο Κεϊτά πήρε απευθείας κόκκινη κάρτα για αντιαθλητικό μαρκάρισμα στον Δημούτσο, ωστόσο ο Ουντόντζι έφερε αποβλήθηκε και αυτός στο 56’ με δεύτερη κίτρινη λόγω θεάτρου.

Στα υπόλοιπα λεπτά με 10 εναντίον 10, ο Ατρόμητος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τους γηπεδούχους από την άλλη να στηρίζονταν κυρίως στις αντεπιθέσεις, ωστόσο αμφότερες δεν κατάφεραν να πετύχουν το νικητήριο τέρμα, με αποτέλεσμα το τελικό 1-1 να διατηρεί τον ΠΑΣ στην πρώτη θέση με 7 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος ισοβάθμησε με τον ΠΑΟΚ στην 3η θέση (με τον Δικέφαλο του Βορρά να έχει παιχνίδι λιγότερο).