21+

21+

Σέριε Α: Ο Μιραλάς γλίτωσε την Φιορεντίνα στο 90+6’ (video)

9/12/2018 20:09
Με γκολ του Μιραλάς στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Φιορεντίνα έφυγε το βαθμό της ισοπαλίας (3-3) από την έδρα της Σασουόλο, που προηγούνταν με 3-1 έως το 88’.

Το πρώτο γκολ του Κέβιν Μιραλάς στην Ιταλία χάρισε στην Φιορεντίνα έναν… ανέλπιστο βαθμό στην έδρα της Σασουόλο (3-3).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 62’ με δυνατό σουτ του Ντάνκαν έξω από την περιοχή, ενώ πέντε λεπτά μετά ο Μπαμπακάρ πλήγωσε την πρώην ομάδα του σκοράροντας με ωραίο τελείωμα στην κίνηση μέσα από την περιοχή. Η Φιορεντίνα μείωσε στο 70’ με τον Σιμεόνε αλλά δέκα λεπτά μετά ο Σένσι σκόραρε με τρομερό σουτ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για το 3-1 της Σασουόλο.Όλα έδειχναν ότι οι «νεροβέρντι» θα έπαιρναν τη νίκη αλλά η Φιορεντίνα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Στο 86’ ο Ντούρισιτς αποβλήθηκε βλέποντας δύο κάρτες στο ίδιο λεπτό και τρία λεπτά μετά ο Μπενάσι μείωσε σε 3-2. Το μεγάλο comeback ολοκλήρωσε στο 90+6’ ο Μιραλάς, σκοράροντας με διαγώνιο πλασέ μέσα από την περιοχή για το τελικό 3-3.