Πριμέρα Ντιβιζιόν: Πεντάρα η Ρεάλ, «καρέ» από Ρονάλντο (video)

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Πεντάρα η Ρεάλ, «καρέ» από Ρονάλντο (video)



Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει τέσσερα γκολ (28’ πεν., 32’, 80’ πεν., 90+2’) λίγες ημέρες μετά το χατ-τρικ του κόντρα στη Λα Κορούνια, η Ρεάλ κέρδισε με 5-1 την Έλτσε που… τόλμησε να προηγηθεί μέσα στο «Μπερναμπέου». Το άλλο γκολ ο Μπέιλ (20'), ντεμπούτο ο Νάβας.

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 15ο λεπτό από πέναλτι του Αλμπάκαρ, η Ρεάλ έκανε την ανατροπή και πήρε μεγάλη νίκη με 5-1 κόντρα στην Έλτσε στο «Μπερναμπέου», φτάνοντας τους 9 βαθμούς σε 5 παιχνίδια.

Πρωταγωνιστής για τη «βασίλισσα» ήταν για ακόμα ένα παιχνίδι ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος πέτυχε τέσσερα γκολ και έφτασε τα εννέα στο φετινό πρωτάθλημα.

Αρχικά ο Μπέιλ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 20’ και στη συνέχεια ο Πορτογάλος… έπιασε δουλειά σκοράροντας τέσσερις φορές, τις δύο από την άσπρη βούλα (28’ πεν., 32’, 80’ πεν., 90+2’) , με αποτέλεσμα να χαρίσει την εμφατική νίκη στους γηπεδούχους.

Ντεμπούτο πραγματοποίησε ο Νάβας ο οποίος πήρε τη θέση του Κασίγιας στο αρχικό σχήμα της Ρεάλ





Στοιχεία για τον αγώνα: ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
4.503.751.551.402.302.051.151.12
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.502.202.051.352.30
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.252.202.106.00

Σχολιασμός

43 σχόλια:

στις 23/09/2014 23:02
< 3 ΡΟΝΑΛΝΤΟ

στις 23/09/2014 23:03
TA PENALTY DES TI RONALTO RE TZAKO; VAZEIS K KARDIA ELEOS DHLADH me penalty VAZEI GOAL MONO AXAXAXAXAXXA!

στις 23/09/2014 23:09
PANW STO PODI TOU ALLOU EPESE O MARCELO K EDOSE PENALTY....AXAXAXXAXAXAAXAAXAXAXAXAX EKLAPSA

στις 23/09/2014 23:11
ama eisai real pairneis k penalty xwris na yparxoyn

στις 23/09/2014 23:14
έτυχε να βάλει με πέναλτι τα γκολ.. αλλά δεν βάζει "μόνο" με πέναλτι μην λέμε και ότι θέλουμε..

στις 23/09/2014 23:19
και τα πεναλτυ γκολ ειναι αφου τα πηραν τι να τα κανει να τα στειλει εξω??και δεν βαζει μονο απο πεναλντι μην λετε οτι θελετε ο μεσσι προχθες εξω το εστειλε

στις 23/09/2014 23:25
barca ise karkinopathis to xeroume ta alla 2 goal de ta evale apo penalty kai kati akoma ine pio efstoxos apo ton kodarxidi sou ekinos oute me penaty de vazi kai se keni estia na ton afisis exo tha to vgali

στις 23/09/2014 23:33
pektoura vlepis ali ta xanoun ta penalty toso ampali axaxaxaxaxaxaxaxax

στις 23/09/2014 23:34
posa exi 9 exasa to metrima eeee 9 exi eee oaoxoaxoaoxoaxoaoxaoox xrisi mpala pali sto theo cr7

στις 23/09/2014 23:35
k den tou edose k kamia pasa o termatofilakas tis alis omdas k pali 4 evale opos kanoun ali gia na valoun goal tous dini ti mpala o antipalos terma k tou lene vale k si ena mi klapsis oaoxoaoxoaxoaoxoaoxoaoxoa kleo

στις 23/09/2014 23:36
cr7 k moko

στις 23/09/2014 23:45
μπραβο ρε ομαδαρα αλλα νταξει πρεπει να ομολογησω οτι το "πεναλτυ"του μαρσελο ηταν γελειο :P

στις 23/09/2014 23:49
Ο RONALDO ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ!!

στις 23/09/2014 23:55
βρε βλακακο gpapi07 ο μεσσι εχασε ενα πεναλτι με την λεβαντε που μικρη σημασια ειχε ο ροναλντο σε τελικο και ημιτελικο τσου λου εχει χασει πεναλτι επομενως δεν σε παιρνει να μιλας για χαμενα πενλτι

στις 24/09/2014 00:01
pote ta exase; se teliko kai se imiteliko; exis kai esi karkino e; are bastarde esena de perni karkinomiale

στις 24/09/2014 00:02
paxare gine real me ta teleftea sou logia ise koda

στις 24/09/2014 00:45
kai pali meta 4 goal tou klapsa (2 penalnty) enantia se mia omada opos i elche den simeni oti axizei kai xrisi mpala pou leei o alos apo pano gt o ronaldo se ola ta pexnidia me tin megales omades fenete sxedon katholou mono me tin pio polles omadoules fenete

στις 24/09/2014 00:47
arias euxomai auta me KARKINO POU LES ENW ANTHROPOI PETHAINOUN APO AUTHN THN ARRWSTIA KAI TIN LES STON KATHENA NA TO VLEPEI O THEOS RE POUTANAS GIE SFALMA TIS FUSEOS ! PERIMENE K THA DEIS O THEOS ARGEI ALLA TIMORI MPASTARDI!

στις 24/09/2014 00:49
ASXETE APO MPALA MONO VRIZEIS TA MUFO PENALTY TIS REAL SOU DEN VLEPEIS POU EXEIS FAEI OS TWRA 10 GOAL EN W EMEIS DEN FAGAME OUTE 1 GOAL ZWADI KAI EIMASTE K 1H !

στις 24/09/2014 00:49
4-2 APO SOSIEDAD KAI 1-2 APO ATLENTIKO AKOMA DN ARXIE TO PROTATHLIMA KAI VGAZUN GLWSSA TA ZWA TIS REAL!

στις 24/09/2014 00:52
4γκόλ! τους ξέσκισε πάλι. Έτσι Ρονάλντο παικτάρα μου.

στις 24/09/2014 01:05
esy barca pantws CL kai prota8lima pali dn 8a pareis fetos opote mi les polla

στις 24/09/2014 01:20
nai den tha parw ok egine tha pareis esu polla tha se lega ti tha pareis to protathlima tha to eperna otan epaiza sto kampnu 2-1 to ekane o messi kai tou to akurosan katharo goal opote den xreiazete na suzitaw kan me esena alex alvane me ton 2222 na mileisw nai einai kalo paidi kai 3erei na suzitaei me esas tous pakistanous den milaw! alex gpapi skati pws ton lene

στις 24/09/2014 02:33
απλο ειναι φιλε Barcaa4Ever για εσας ειναι καλυτερος ο μεσσι για εμας ο Ροναλντο ασχοληθητε με το τι κανει ο μεσσι και οχι ποσα ηταν πεναλντι απο τα 4 που εβαλε ο Ροναλντο!!!!!

στις 24/09/2014 02:54
se auto sumfonw madriline file exes dikaio kai den 3ana sxoliazw na sxoliazete gia tin omada sas mono eseis pou eistai real...na mhn erxeste kai sxoliazete se match meta tis barca an stamatisete na sxoliazete se kathe match tis barca tote stamataw k egw na milaw gia tin real k na sxoliazw se kathe match

στις 24/09/2014 02:55
giati auto kanei panta o gpapi07 o pakistanos o arias alex745432 skata pws ton lene!

στις 24/09/2014 02:56
opws skata ton lene*

στις 24/09/2014 05:14
GAMW TH KWLOREAL SAS POUTANOSPERMATA KAI TO ARXIDI TON PSONALDO TO POUSTARA TO PAIDI KLAPSAS KAI THS KAKOMOIRIAS MONO ZELE KLAMA KAI LEZANTA KAI STA MEGALA PAIXNIDIA DEN EINAI POUTHENA KLAPSE CHRISTIANA KLAPSE

στις 24/09/2014 07:29
h 6ara pou tha fate sto camp nou erxete barcevromeoi etimastite karkinopathides...

στις 24/09/2014 09:08
ειτε μας αρεσει ειτε οχι....το παληκαρι εχει βαλει 186 γκολ σε 167 εμφανισεις...τι αλλο ν κανει...τεραστιος ποδοσφαιριστης..

στις 24/09/2014 14:43
Oi me lete ton cr7 ampalo oi de ton messi ..! Re malakes exete xazepsei?

στις 24/09/2014 14:44
kala malakes an 8imate to elclesico perisi to 3-4 ta 2 goal apo ta 4 ths barca itan apo penalti kai to 1 den itan kai edwse kai kokkini ston ramos ! tote min sxoliazete gia penalti paliompastarda

στις 24/09/2014 14:44
milame gia tous antrwpous pou allaxan to podosfero ..!

στις 24/09/2014 14:46
mimpos kai o suarzes kai o bale einai gtp?

στις 24/09/2014 14:46
dn kanei kaneis ..!

στις 24/09/2014 15:02
barca4ever pios se gamai kj sena ena skatiariko 21 eton pakistanaki ise k se ipa min asxolise mazi kolomoro na mi se skiso to kormi poutanaki ante gt poli milas de milisa se sena mpastardi katalaves otan tha miliso gia sena prosopika tote tha mou milas ardxidi ante mi se gamiso

στις 24/09/2014 15:04
sas tsouzi pou den stamatai na c=vazi goal cr7 k o poutanos vazi mono otan tou dini ti mpala o termas tis alis omadas k vrikate tora ali karamela i barca den efage akoma gola sta rxidia mas ti ekane auto den alazi cr7 is the best k ante gia pxoxaaxoooxaoxaoaxo

στις 24/09/2014 15:22
o barca exi pari iroines apo to kolo tora aston to vradi tha xanaklapsi

στις 24/09/2014 19:12
esu apo pc gamas opws k o arias to zwo paidakia tou pc pou gamane apo pc ti xaritomena ma tsuzi e; OTAN SPASEI OSA RECOR ESPASE O MESSI KAI PAREI 4 XRUSES MPALES SUNEXOMENES ELA KAI MILA MOU VRWMIARH GPAPI 1954 RECOR ESPASE O MESSI KAI ALLA POSA DEN A3IZEIS NA MILAS GIATI O MESSI OTAN EPERNE TIS 4 XRUSES MPALES SUNEXOMENA O CR7 EKANE TIS DIAFHMISEIS ULTREX QQ SU TWRA KAI DEN SXOLIAZW ME ZWA SAN ESAS ARIAS SUNEXISE ESU ME TON KARKINO NA LES SE OLOUS THA TO VREIS MPROSTA SOOU AUTA PU LES!

στις 24/09/2014 21:38
re karkiniariko zoo 3 pire o kodarxidis mathe bala oute poses pire o karkiniaris gios sou de xeris eleos

στις 24/09/2014 22:34
4 pire putsozwo esu den 3es tipota karkiniarhs eisai esu k olo to soi sou ANTE VRWMILE mas epri3es ta arxidia sfalma tis fuseos oute asxolume mazi su oloi se 3erun ti kathisterimeno eisai!

στις 24/09/2014 23:22
esi ise gay pakistanos pou perni iroines apo to kolo olio to xeroune kai fenete( proti fora vlepo gay pakistano )

στις 27/09/2014 08:57
Εδώ μέσα έχετε ξεφύγει όλοι μαλάκες προσέξτε μόνο μην σπάσετε κανένα πλήκτρο

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.