ΟΦΗ: «Μέγιστη τιμή να είναι προπονητής μας ο Γκατούζο»

ΟΦΗ: «Μέγιστη τιμή να είναι προπονητής μας ο Γκατούζο»

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΟΦΗ


Με ανακοίνωση της, η ΠΑΕ ΟΦΗ διέψευσε τα δημοσιεύματα που προκάλεσαν το ξέσπασμα του Τζενάρο Γκατούζο ξεκαθαρίζοντας πως αποτελεί τιμή για την ίδια η συνεργασία με τον Ιταλό τεχνικό και θα κάνει το πάντα για να τον προστατεύσει.

Ως «ψευδή» και «καθοδηγούμενα» χαρακτήρισε τα δημοσιεύματα που προκάλεσαν το ξέσπασμα του Γκατούζο η ΠΑΕ ΟΦΗ, η οποία τονίζει πως δέχεται ένα άνευ προηγουμένου «πόλεμο» από μερίδα του Τύπου, ενώ αποθέωσε τον Ιταλό τεχνικό.

Μάλιστα αναφέρει πως αποτελεί μέγιστη τιμή για την ίδια η συνεργασία με τον 36χρονο και θα κάνει το πάντα για να τον προστατεύσει.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Το τελευταίο διάστημα δεχόμαστε ένα άνευ προηγουμένου «πόλεμο» από μερίδα του Τύπου, αλλά η σιωπή μας μέχρι σήμερα δεν σημαίνει αδυναμία, όπως εσφαλμένα έχουν συμπεράνει ορισμένοι.

Η μεγαλύτερη διάψευση σε όλα αυτά τα ψευδή και «καθοδηγούμενα» δημοσιεύματα ήρθε από τον ίδιο τον προπονητή με τον πιο κατηγορηματικό και παραστατικό τρόπο.

Εμείς το μόνο που έχουμε να πούμε είναι ότι η παγκόσμια ακτινοβολία του ως άνθρωπος του αθλητισμού αλλά κυρίως το γεγονός ότι είναι ένας Κύριος σε όλα του, απαιτεί σεβασμό από τους πάντες.

Για μας κύριοι είναι μέγιστη τιμή που ο Τζενάρο Γκατούζο είναι προπονητής του ΟΦΗ αλλά κυρίως είναι μέγιστη τιμή που ένας Άνθρωπος όπως ο Ρίνο βρίσκεται ανάμεσα μας. Και θα κάνουμε τα πάντα για να τον προφυλάξουμε από ανώνυμα, καθοδηγούμενα και ψευδέστατα δημοσιεύματα».

Θυμηθείτε το ξέσπασμα του Γκατούζο:





Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ
1Χ2OverUnderX2
1.175.5010.501.751.753.61
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.452.409.002.101.45
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 22/09/2014 15:50
Μια χαρά τα είπε ο Τζενάρο!

στις 22/09/2014 16:06
agori mou

στις 22/09/2014 16:13
ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΦΗ Ο ΚΑΡΑΦΛΟΥΖΟΣ, ΕΧΕΙ ΛΥΣΑΞΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΘΩΜΑΙΔΗ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΟΤΙ Ο ΟΦΗ ΔΕΝ ΕΠΡΑΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΑ ΣΥΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΗ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ, ΤΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΤΣΑΝΕ ΣΕ ΚΑΤΙ??

στις 22/09/2014 19:10
ΜΑΛΑΚΙΕΣ

στις 22/09/2014 20:29
ase re tziovani...akoma me ton malaka ton alafouzo asxoleise;;edw tin pirame xampari oi exypnoi panathinaikoi tin douleia esy den tin pires;to xereis oti skeftotan na agorasei me ton marinaki ton olimpiako na xono prin tin kanei o kokkalis;milame gia to lamogio

στις 22/09/2014 22:26
undisputed13 ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΙΛΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΗΡΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΡΗΞΕΙ, ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΑΤΟΜΟ( ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ )ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ, Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΟΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΡΝΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΗ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙ, ΚΑΙ ΝΟΜΙΜΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΙΟΙ ΚΑΙ ΙΠΠΟΤΕΣ ΑΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ, ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΑΦΟΥΖΟ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΙΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΟΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝΕ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

στις 23/09/2014 01:03
pleon me ayto tn proedro pedia pisteyw xanete mia istoriki omada opws o panathinaikos

στις 23/09/2014 01:48
5 προεδροι τον εχουν παρει τηλεφωνο να φυγει, κανεις δεν το εχει σχολιασει

στις 23/09/2014 08:52
oloi ειστε πολυ εξυπνοι σ αυτο τ σαιτ...

στις 23/09/2014 09:42
undisputed13 ΓΕΙΑ ΡΕ ΣΟΥ ΕΞΥΠΝΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΕ......ΤΣΑΚΑΛΙΑ ΕΙΣΤΕ

στις 23/09/2014 17:55
its malakia !!!!! 100% mlkia !!!!

στις 23/09/2014 18:12
RANGER-4 προφανώς (απο τα συμφραζόμενα) εννοεί ότι έχει προτάσεις απο 5 άλλες ομάδες.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.