Μίτσελ: «Λύθηκε η παρεξήγηση, τα πέναλτι τα εκτελεί ο Τσόρι»

Μίτσελ: «Λύθηκε η παρεξήγηση, τα πέναλτι τα εκτελεί ο Τσόρι»



Θέση για το περιστατικό στη φάση του πέναλτι ανάμεσα στον Τσόρι και τον Μήτρογλου πήρε ο Μίτσελ ο οποίος δήλωσε πως η παρεξήγηση λύθηκε στα αποδυτήρια και πως ο Αργεντινός θα είναι ο εκτελεστής από την άσπρη βούλα.

Λήξαν θεωρείται το θέμα που προέκυψε με τους Μήτρογλου και Τσόρι για το ποιος θα εκτελέσει το πέναλτι στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με την Βέροια.

Συγκεκριμένα, την ώρα που ο Τσόρι πήγε να πάρει την μπάλα για να εκτελέσει, ο Μήτρογλου τον πρόλαβε και βάρεσε αυτός το πέναλτι, προκαλώντας τον εκνευρισμό του Αργεντινού.

Ωστόσο όπως δήλωσε ο Μίτσελ, η παρεξήγηση λύθηκε στα αποδυτήρια, με τον Ισπανό τεχνικό να ξεκαθαρίζει πως τα πέναλτι θα τα βαράει ο Τσόρι:

Μίτσελ: «Λύθηκε η παρεξήγηση, τα πέναλτι τα εκτελεί ο Τσόρι»«Τα πέναλτι τα εκτελεί ο Τσόρι. Σήμερα υπήρξε μια παρεξήγηση η οποία λύθηκε στα αποδυτήρια. Και μέχρι νεωτέρας εντολής συνεχίζει ο Τσόρι. Όλα είναι προαποφασισμένα. Υπάρχουν εντολές οι οποίες τηρούνται».

Όσο για την αναμέτρηση με τη Βέροια, δήλωσε: «Είναι αλήθεια ότι είχαμε προβλήματα. Αλλά και πριν από το δεύτερο γκολ είχαμε ευκαιρίες για να σκοράρουμε. Αυτό που μας έλειπε είναι το να δημιουργήσουμε μια φάση και να την τελειώσουμε. Αυτό ήταν το αρνητικό σημείο μέσα σε μια καταπληκτική εβδομάδα.

Σήμερα βάλαμε τρία γκολ απέναντι σε μια καλή ομάδα η οποία μας δημιούργησε προβλήματα. Η κατάσταση ήταν σχεδόν πάντα υπό έλεγχο. Έπρεπε να κάνουμε κάποιες αλλαγές όμως. Η Βέροια είναι η απόδειξη ότι το ελληνικό πρωτάθλημα βελτιώνεται. Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι
».

Για την εμφάνιση του Μπενίτες: «Όλοι οι παίκτες θα έχουν την ευκαιρία τους. Σήμερα ήταν εκτός αποστολής ο Διαμαντάκος ο οποίος ήταν πολύ καλός σε προηγούμενα παιχνίδια. Αυτό δείχνει ότι έχουμε μεγάλο ανταγωνισμό. Θα πάρουν όλοι την ευκαιρία τους».



Ομάδα που αφορά: ΒΕΡΟΙΑ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 21/09/2014 01:43
re pedia pite mou kati plsssss pote tha xasei o olimpiakos mesa sto karaiskaki ???? ee pedia ti letai pia tha einai i proti omada

στις 21/09/2014 03:01
gia to elliniki protaflima leo file oxi cl kai gia entos ita oxi ektos entos pia tha einai i proti omada pou tha pari mesa sto karaiskaki 3 pontous gia na doume eseis ti letai ?

στις 21/09/2014 03:08
opos k perisi ta vazelia xpaxpxpxpapx

στις 21/09/2014 03:19
arthur 3exases ti ekane o pao sto karaiskakh; k trelathikan oi opadoi; kai thelane na stamatisoun to paixnidh mou fainetai...

στις 21/09/2014 03:39
ta idia legate kai perisi kai xasate apo tn bazelo stn edra sas..bala einai k gurizei..

στις 21/09/2014 03:43
ego pistevo ama pe3ei o paok ( den eimai paoktsis na to 3eretai aplos leo ) etsi opos epeze me tin minsk tha kerdisei ton olimpiako kai mesa kai e3o etsi nomizo ego tora o kathenas exei tin gnomi tou kai afti einai i dikiamou gia na doume

στις 21/09/2014 03:46
o paok opws kai emeis dn tha ftasoume oute tous 65 vathmous...dustixws o gavros einai eth fwtos mprosta kai tha parakalame min mazepsoume polla,emeis me ton malaka ton alafouzo prokopi dn tha kanoume pote,einai kseftilas dn vazei oute ena fragko.... oi voulgaroi me ton savvidi mono sta logia mia zwh ,omada tou xwriou einai ti perimenete.... me 10 xiliades opadous dn pas pouthena kai ekklhsia ghpedo mono sta derby thumountai na pane kai na kanoun epeisodia epeidi oloi tous sxedon einai eite guftoi eite roma....

στις 21/09/2014 04:54
file den 3ero gia opadous omos o paok ama sinexisi etsi giati oxi protaflima giati oxi podosfero einai kai mpori na ginoun ta panta ama sinexisi 3ana leo gia na doume giait varethika na vlepo olimpiako protafliti den 3ero gia esas

στις 21/09/2014 09:41
ine o kaliteros coah tou gavrou gt epeze sti realara ayto ton voithise

στις 21/09/2014 10:14
re file arthur mas les gia ton paok koy dielise tin dinamo minsk moy les omos pote i dinamo mins egine omada poy plirose gia na paei sto gioyropa

στις 21/09/2014 11:52
Ronnie7Sullivan fetos o stoxos sou einai paramonh kathgorias! mn sygrineis thn zela me paok kalo tribalo ston platania anyparkth!h lagoudotrypa lagofwro xwraei 7 xiliades kai kanoun sold aout kai nomizoun mazeuoyn kosmo axaxaxaxa are zelia!

στις 21/09/2014 11:56
me neyriase o lagos kai dn eipa gia thn kokkinh xolera tpt!pali me ptsino penaldy re?eleos kai eimaste sthn 4 agwnistikh akoma ti exoun na doun ta matia mas pali

στις 21/09/2014 13:12
a re asxete mpaokstzi ti sxesi exeis esy meton gavro re?tha mas ftaseis pote?gia apantise mou pios tha parei prwtathlima fetos?E?xaxaxaxaxaxa

στις 21/09/2014 13:16
Τσορι... για το οσκαρ ανατροπης

στις 21/09/2014 13:22
re arthur ti prwtathlima na parei o paok re file...ton gavro ton eides tin triti?mporei na sygkrithei o paok me ton olympiako?oneira therinis nyxtos na parei prwtathlima o paok alla to kalokairi perase kairos na epistrepsoume stin pragmatikotita...min dineis elpides epeidi akomi den eimaste mprosta 10 vathmous..tetarti agonistiki einai akomi...

στις 21/09/2014 13:24
βεβαια το πεναλτυ δεν ηταν και τοσο πεναλτυ αλλα τελως παντων.Δεν λεω κατι κακο απλα ετσι οπως το ειδα εγω.

στις 21/09/2014 14:17
τι βλακιες διαβαζω ρε....?? Συγκρινετε μιτσελ με Βαλβερδε? ΕΙΣΤΕ ΑΣΧΕΤΟΙ ΑΠΟ ΜΠΑΛΑ... Σιγουρα ο μιτσελ ειναι πολυ καλος προςτοπαρον...! Αλλα μυ συγκρινετε το βαλβερδε με τον Μιτσελ.. οποιος το κανει απλα δεν εχει ιδεα απο μπαλα......!

στις 21/09/2014 14:52
etsi gamietai mia omada otan simvainoun tetoia metaski simpektwn..thrasos pou exei o mitroglou dn tou ftanei pou ton afisan na peksei mpala pou apo tote pou efuge apo ton olympiako dn epekse sxedon katholou o malakas thelei na ekteli kai ta penalnti tou Tsori.karagkiozis

στις 21/09/2014 15:41
Για να ξεκαθαρισουμε ποιος ειναι ο καλυτερος προπονητης του Ολυμπιακου.Καταρχην,καπιοι που γραφετε για τον Μιτσελ οτι ειναι ο καλυτερος.Μηπως ξερετε ποιος ηταν παλιοτερα;(π.χ 1960)Εμπασει περιπτωσει,ο Βαλβερδε με τον Μιτσελ δεν μπορουν να συγκριθουν.Ο Βαλβερδε ειχε μια ομαδα που ειναι τωρα διπλασια καλυτερη.Θυμαστε στην αρχη που ηθελαν να τον διωξουν;Μετα πηραν 10 παιχτες πολυ καλους,φερνει αποτελεσματα και νομιζετε κατι κανει.Απο την καριερα τους φαινεται ποιος ειναι καλυτερος και πιστευω να καταλαβατε.

στις 21/09/2014 15:49
Ο καλύτερος προπονητής που έχει περάσει από τον Ολυμπιακό είναι ο Βαλβέρδε. Αλά αν συνεχίσει έτσι ο Μίτσελ θα τον περάσει.

στις 21/09/2014 19:04
εγωηστες

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.