Προκριματικά Euro: Με Μίλερ η Γερμανία, νίκησε τη Πορτογαλία η Αλβανία

Προκριματικά Euro: Με Μίλερ η Γερμανία, νίκησε τη Πορτογαλία η Αλβανία



Με δύο γκολ του Τόμας Μίλερ, η Γερμανία κέρδισε με 2-1 τη Σκωτία και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στα προκριματικά, όχι όμως και η Πορτογαλία η οποία γνώρισε εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Αλβανία.

Λίγες ημέρες μετά την ήττα με 4-2 από την Αργεντινή σε φιλικό το Ντίσελντορφ, η πρωταθλήτρια κόσμου Γερμανία επικράτησε με 2-1 της Σκωτίας στην έδρα της και πήρε τους πρώτους της βαθμούς στα προκριματικά.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Λεβ ήταν ο Μίλερ ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό και παρότι οι Σκωτσέζοι ισοφάρισαν στο 66’ με τον Άνια, ο άσος της Μπάγερν διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στο 70’.

Σοκ για Πορτογαλία, εφτάρα η Πολωνία


Προκριματικά Euro: Με Μίλερ η Γερμανία, νίκησε τη Πορτογαλία η ΑλβανίαΑντίθετα, με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Πορτογαλία, καθώς ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της από την Αλβανία!

Το γκολ για τους νικητές πέτυχε με ωραίο σουτ ο Μπεκίμ Μπαλάι της Σλάβια Πράγας στο 52’, με την Πορτογαλία, η οποία έπαιζε χωρίς τον Ρονάλντο, να μην μπορούσε να φτάσει στην ισοφάριση, ξεκινώντας έτσι με το… αριστερό στα προκριματικά.

Από την άλλη, η Πολωνία νίκησε με 7-0 το Γιβραλτάρ στην Πορτογαλία στο ντεμπούτο των τυπικά γηπεδούχων σε επίσημη διοργάνωση. Τέσσερα γκολ σημείωσε ο Λεβαντόφσκι (50’, 53’, 86’, 90+2’), δύο ο Γκροσίτσκι (11’, 48’) και ένα ο Σουκαλά (58’).

Δείτε εδώ τι έγινε νωρίτερα στα ματς των προκριματικών



Ομάδες που αφορά: ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 08/09/2014 00:16
Gkolara o alvanos omws...mpravo tou...

στις 08/09/2014 00:17
o termatofulakas tou givraltar einai xeiroteros kai apo ton costanzo!

στις 08/09/2014 00:20
posa evale o lewandowski?

στις 08/09/2014 00:21
αποδειχτηκε για ακομα μια φορα οτι η πορτογαλια χωρις τον ροναλντο ειναι ενα τιποτα πανω που ο ροναλντο ελεγε οτι η πορτογαλια μπορει να κατακτησει το euro

στις 08/09/2014 01:45
ο τερματοφυλακας του γιβραλταρ μπορει να πιασει...στην ελλαδα...στην γ εθνικη..με μια πολυ καλη αμυνα μπροστα του...και με τυχη!

στις 08/09/2014 09:36
ΚΑΡΑΦΛΟΜΑΝΑΡΙ...ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΚΑΤΣΙΚΙ ΤΟΝ ΜΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ...;;;(ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ...)

στις 08/09/2014 09:40
NAi...i portogalia xoris to ronaldo einai ena 0...eno otan pezi aftos vgazei matia i portogalia...

στις 08/09/2014 11:22
Ο ΜΙΛΕΡ Ο ΚΑΤΣΙΚΟΠΑΙΧΤΑΡΟΣ.....ΠΡΕΠΕΙ Ν ΕΡΘΕΙ ΡΕΑΛ...ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΩΛΟΓΕΡΜΑΝΑΡΑΣ Π ΔΝ Θ ΑΦΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

στις 08/09/2014 11:34
Bekim Bala Super Goal ALBANIA

στις 08/09/2014 12:23
to proto goal tis polonias ke ego to epiana

στις 08/09/2014 13:39
Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΣ 8. Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.

στις 08/09/2014 15:28
kourasmeni i germania .. Alla opos kai na to kaneis megali omada gamo ti mana tous :)

στις 08/09/2014 16:38
MitsTheGreek,,,,μεγαλη ομαδα η γερμανια αλλα δεν κανει να βριζεις την μανα τους,φταινε τιποτα αυτοι για τις δικες σου μαλακιες;αυτων που ψηφιζεις;γαμω την μανα σου και σενα αν σου πει καποιος θα σου αρεσει;οποτε...εχουμε απλα το μεγαλη ομαδα η γερμανια φτιαγμενη απο ατσαλι,σε αντιθεση με τους δικους μας βουτηρομαγκες...Γερμανια παντου λοιπον!

στις 08/09/2014 17:32
o gamomanos o paxaros pou einai???autos dn elege oti tha ton pioume???

στις 12/09/2014 08:07
O ellinas katastrepse oli tin ikonomiki isoropia stin europi kai noimizi oti exi dikeoma na brizi kiolas...o xaramofais.,o frapedokanapedodempelis..,o apateonas kai o kleftis no-1 sto planiti...gamimeni katastrafike oli i xora apo kati tetia katharmata pou tous ftene panta oi alli pote o idios...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.