Νίκησε τους Ισπανούς μετά από 8 χρόνια η Γαλλία

Νίκησε τους Ισπανούς μετά από 8 χρόνια η Γαλλία



Με ωραίο γκολ του Λοϊκ Ρεμί στο 73’, η Γαλλία κέρδισε με 1-0 την Ισπανία σε φιλικό που διεξήχθη «Σταντ ντε Φρανς» και έβαλε τέλος στην αρνητική παράδοση (τέσσερις ήττες και μία ισοπαλία από το 2006) που είχε τα τελευταία χρόνια κόντρα στους «φούριας ρόχας.

Στο πρώτο της παιχνίδι μετά το Μουντιάλ της Βραζιλίας, η Γαλλία κέρδισε με 1-0 την Ισπανία σε φιλικό που διεξήχθη στο «Σταντ ντε Φρανς» και πήρε νίκη κόντρα στους «φούριας ρόχας» για πρώτη φορά μετά από 8 χρόνια!

«Χρυσός» σκόρερ για τους «τρικολόρ» ήταν ο νεοαποκτηθέντας φορ της Τσέλσι, Λοϊκ Ρεμί ο οποίος έγινε αποδέκτης της μπάλας μετά από πολύ ωραία συνεργασία των Μπενζεμά, Σισσοκό και Βαλμπουενά και με ωραίο σουτ «έγραψε» το τελικό 1-0 στο 73ο λεπτό.

ΟΙ γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσαν να σκοράρουν νωρίτερα, με τον διαιτητή να ακυρώνει γκολ του Μπενζεμά στο 50ο λεπτό.

Γαλλία: Γιορίς, Ντεμπισί, Εβρά (68’ Ντιν), Βαράν, Σακό, Πογκμπά, Ματουιντί (68’ Καμπάιγ), Βαλμπουενά (75’ Κ. Ρεμί), Γκριζμάν (58’ Λ. Ρεμί), Σισοκό (78’ Σνάιντερλιν), Μπενζεμά

Ισπανία: Ντε Χέα, Καρβαχάλ, Αθπιλικουέτα, Σαν Χοσέ, Ράμος, Μπουσκέτς (46’ Ιτουράσπε), Φάμπρεγας (69’ Πέδρο), Κόκε, Καθόρλα (78’ Ίσκο), Ραούλ Γκαρσία (58’ Σίλβα), Ντιέγκο Κόστα (67’ Αλκαθέρ)



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΓΑΛΛΙΑ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 05/09/2014 01:47
απο το μουντιαλ και μετα δεν υπαρχει ομαδα Ισπανια.

στις 05/09/2014 03:25
8a arxisei h katrakila twra gia thn ispania... an xanei kai apo thn gallia, zhtw pou kahkame!

στις 05/09/2014 09:27
τελειωσε η ισπανια....

στις 05/09/2014 09:35
αφου εχασε και απο την γαλλια...χεστο οτι

στις 05/09/2014 09:43
χαχααχχαχααχ

στις 05/09/2014 12:11
TAMEIOULIS kala file plaka kaneis twra.. sou fenetai i Gallia gia kamia ampali?Mia zwh i Gallia epeze mpala ksekina apo poio palia kai ela mexri kai simera 2014-15..min akouw tetoia aderfe!!

στις 05/09/2014 13:54
dn eipa oti einai ampalh h gallia, apla pera apo ton benzema kai ton valbuena, dn exei kanenan allon a3iologo paikth... h ispania opws kai na to kanoume einai 10 klashs anwterh!

στις 05/09/2014 15:39
ANTIOS ESPANIA!!!

στις 05/09/2014 18:09
Ο άλλος λέει ότι πέρα από τον μπέρδεμα κ το βαλμπουενα δεν έχει άλλο αξιόλογο παίκτη.καταρχάς είναι αξιόλογος παίκτης ο πικατσου για τέτοιο επίπεδο κ κατά δεύτερον ο πογκμπα δεν είναι παίκτης.ο ματουιντι δεν είναι σκυλι. Ο γκριεζμαν που ναι κ καλύτερος του βαλμπουενα δεν αξίζει.μη λέμε ότι να ναι.σίγουρα έχει κάποιους παίκτες που αξίζουν κ σίγουρα ο βαλμπουενα δεν είναι κ πόσο μάλλον όπως είπε ο ΤΑΜΕΙΟΥΛΗΣ μόνο αυτοί οι δύο κ μετά όχι άλλος.

στις 05/09/2014 18:10
Μπενζεμα

στις 05/09/2014 22:13
oloi autoi pou aneferes einai pitsirikades, 8eloun akoma na veltiw8oun. egw milaw gia tous top paiktes pou exei h gallia auth thn stigmh!

στις 05/09/2014 22:15
kai enta3ei, kalos o matuidi alla an evlepes kanena match perusi me thn pari ekane merika tragika la8h. 8elei veltiwma kai autos!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.