Ρονάλντο: «Αν πω όσα σκέφτομαι για τη Χρυσή Μπάλα που κέρδισε ο Μέσι, θα παω φυλακή»

Ρονάλντο: «Αν πω όσα σκέφτομαι για τη Χρυσή Μπάλα που κέρδισε ο Μέσι, θα παω φυλακή»



Ευδιάθετος εμφανίστηκε σε συνέντευξη στο πορτογαλικό «TVI» ο Κριστιάνο Ρονάλντο ο οποίος δήλωσε πως θα τον στείλουν φυλακή εάν σχολιάσει την απόφαση της FIFA να δώσει τη «Χρυσή Μπάλα» του Μουντιάλ στον Μέσι.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο κλήθηκε να σχολιάσει το γεγονός πως ο Λιονέλ Μέσι κέρδισε τη «Χρυσή Μπάλα» του Μουντιάλ, με τον ίδιο να αναφέρει πως εάν πει όσα σκέφτεται, τότε θα… βρεθεί πίσω από τα σίδερα:

«Νομίζω ότι όλος ο κόσμος είδε και έκρινε… Θα ήταν μια ενδιαφέρουσα ερώτηση για να την κάνετε απευθείας στον Μέσι. Δεν μπορώ να είμαι ειλικρινής. Εάν πω ακριβώς αυτό που σκέφτομαι, θα βρεθώ στη φυλακή», δήλωσε ο Ρονάλντο.

«Είμαι ο καλύτερος…»

Ο ίδιος αναφέρθηκε και στην… κόντρα του με τον Αργεντινό, τονίζοντας πως σε αυτό που κάνει είναι ο καλύτερος:

«Ο καθένας κάνει τη δουλειά του στο γήπεδο. Κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε για τις ομάδες μας. Και οι δύο θέλουμε να είμαστε οι καλύτεροι. Για μένα, στο μυαλό μου, είμαι ο καλύτερος», δήλωσε μεταξύ άλλων ο Πορτογάλος.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΣΟΣΙΕΔΑΔ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12
7.004.501.301.402.302.741.11
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.002.501.651.452.10
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.002.202.106.00

Σχολιασμός

47 σχόλια:

στις 29/08/2014 22:56
lucadirisio nekrofile gamw ta panta sou mh tolmiseis k milhseis palioprezakia

στις 29/08/2014 22:58
to an kaluteros H oxi einai duskolo na to krinoume emeis, einai opos palia me ton pele kai ton maradona..to oti o messi dn aksize thn mpala omos isxuei.

στις 29/08/2014 23:00
ok ronaldo exeis dikaio alla esena lene OLOI "KLAPSIARH" KAI EIDAME TI KANEIS ME PORTOGALIA KAI POTE THA PAS MPROSTA KAI SE EIDAME K ME ATLENTIKO TI EKANES DEN SUGKRINESE ME MESSI APLO! (GNWMH MOU KAI OTI NA PEITE DEN TH APADHSW KAN REALAKIA VRWMIRIKA EIDIKA SE ESENA ALEX ALVANAKO)

στις 29/08/2014 23:01
ASE RE RONALDO. MIA TRIXA APO TA ARXIDIA TOU MESSI EISAI MALAKA BALE 90 gOAL SE MIA XRONIA PAPARA..

στις 29/08/2014 23:03
KAI OTAN PAREIS 5 XRUSES MPALES KAI TIS 4 SUNEXOMENES RONALDO ELA KAI MILA STON MESSI META POU PIRES META APO TOSO XRONIA MIA KAI H GOMENOULA SOU DIPLA SOU EDEINA XARTOMANTILA APO TO KLAMA SOU! KAI OPWS LEEI O PETROS VALE 90 GOAL SE MIA XRONIA KAI SPASE RECOR TOU 1956 TOU MYLLER H KAI TO ALLO PARE SE MIA XROIA 6 KUPELLA KAI ELA MILA MAS ;)!

στις 29/08/2014 23:03
OLA TA KUPELLA DHLADH* ;)

στις 29/08/2014 23:19
o ronaldo einai makran kaluteros tou messi

στις 29/08/2014 23:30
dn mporeis na tous sigrineis an kai o messi exei perissoteres diakriseis....ostoso ein kai oi duo tous apo allo planith!!!!

στις 29/08/2014 23:38
xaxaxa koitakste apo to 09/10 mexri kai to 12/13 ti statistika exei o messi me ton cristiano

στις 29/08/2014 23:38
http://messivsronaldo.net/

στις 29/08/2014 23:39
Poli psona ra o cr7

στις 29/08/2014 23:41
MEZZOX KOITA AUTO POU DIXNEI O MARINOS ASXETE! GAYOULA ESU KANTU MIA PIPA TIS PSONARA TOU CR7 KAI KLAPSIARA!

στις 29/08/2014 23:43
LEEI THA PAW FULAKH KIOLAS FANTASU TI MALAKAS EINAI!

στις 29/08/2014 23:44
Απανταει...το φαντασμα του mudial για το αν αξιζε την χρυση μπαλα ο ανωτερος του...και συνεχιζει και πιστευει οτι ειναι καλυτερος.Γιατι ο δημοσιαγραφος δεν του αναλυει ποσο καλυτερος ηταν ο μεσσι??

στις 30/08/2014 00:04
POU STO MOUNDIAL DEN UPIRXE KAN O AXRISTOS 0-4 APO GERMANIA KAPOU EKEI POU FAGANE OUTE THUAMME KAI VGAZEI KAI GLWSSA ENW O MESSI TA EDENE OLA ARGETINH KAI EVAZE GOALARES AKOMA KAI APO FAOUL KALUTEROS APO ESENA EGINE ANUPARKTE!

στις 30/08/2014 00:09
Καί ο Μέσι και Ο Ρονάλντο παικταράδες είναι. Τέλος!

στις 30/08/2014 00:10
Γαμώ τα ΜΜΕ που πάντα τους θέλει να κοντράρονται!!!

στις 30/08/2014 00:13
xaxax einai o kaliteros an enoei sto klama entaxi exi dikio stin mpala einai kaliteros o messi

στις 30/08/2014 00:34
metriofron

στις 30/08/2014 00:35
Ase mori savra!

στις 30/08/2014 00:41
RE EISTE ILITHOI SIGKRINETE TON RONALDO POU DN EXEISUMPEKTES NATON VOITHISOUN POU H ARGENTINH EXEI DIMARIA HIGUAIN AGUERO KAI ALLOUS KAI PALI Me DUSKOLIA NIKAEI TO IRAN KAI MILATE ??? DN UPOSTIRIZW TON RONALDO APLOSSAS LEW NA DOUMETI THA EKANE TO MESSI AN HTAN STHN PORTOGALIA KAI O RONALDO STHN ARGENTINH MALAKAS!

στις 30/08/2014 01:11
σωστός ο Dontcry...

στις 30/08/2014 01:14
o Ronaldo itan kaliteros mono stin xronia pou mas perase.se oles tis prohgoumenes itan makran kaliteros o Messi!!kai oi 2 pextes einai megalis klasis!

στις 30/08/2014 01:15
re psile esy barca4ever p mono apo to onoma fainete oti hse katw twn 15 xrwnon apo 1 mundial p eides ekrines oti o messi ine kalyteros tou ronaldo. O typos kerdise 6 vraveia atomika se 1 xrono emw o messi phre apo ta 3 to makritero. (den ypostirizw kanena apo ta 2 malakistiria oute messi oute ronaldo).

στις 30/08/2014 01:21
san Zidane Bekcham Henry kai ton palio Ronaldo dn uparxoun.!

στις 30/08/2014 01:30
Pes ta re file na agiasei to stoma sou! Enas logikos an8rwpos edw mesa.

στις 30/08/2014 01:39
na se kala aderfe :)

στις 30/08/2014 01:52
ΠΑΠΑΡΙΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΕΣΣΙ .. Η ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΜΑΔΑ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΠΑΙΖΑΝ ΜΟΝΟ Ο ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΚΑΙ Ο ΠΕΠΕ .. ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ..

στις 30/08/2014 03:56
to akousame k auto oti o messi pezi metin ethniki k den pezi oronaldo me tin dikia 1 dite ti goal exoun vali 2 dite posa mats ixe na vali goal o messi prin apo auto pou evale sto 1 mats tou mundial e dite ti pektes exi o messi dipla tou k ti o ronaldo k 4 e ne re pousti opios lei oti o messi axize ti xrisi sto mundial ine paliozoo k ampalo k o messi den 5 ala 4 xrises k 5 otan kapios klei pou xani se ena teliko i se opiodipote mats telos panton apla ine magas k dixni ta sinesthimata tou k poso to ithele k poso ton niazi k se auto to mundial pite mou pios den eklapse .....ne ipirxe enas o poutanas gios o kontos o anesthitos pou to mono pou ton endiefere gia to mundial itan gia na xeperasi to maradona na ton theoroun n 1 k oxi gia olon auto to lao pou ipoferi na tou dosi ligo xara sta rxidia tou i argentini k kathe argentinos o anesthitos oli i argentini eklege ektos apo auto to vlima pou an eklege isos k na ton pigene esto k ligo mono k mono gia auti ti xwra pou ipoferi .........megalos

στις 30/08/2014 03:56
paixtes opws o ronaldinio , o henry o zizou poy paixane mpalara den einai . episis aytoi paizane kai gia tin fanela oxi opws oi simerinoi

στις 30/08/2014 03:58
cr77777777777777777777777re mounia k moko /////

στις 30/08/2014 04:05
k oi 2 mia xara ine

στις 30/08/2014 04:10
o messi den mporouse ns balei goal enantion ths elladas to 2010 lol

στις 30/08/2014 05:13
ronaldo ise to miso arxidi tou messi

στις 30/08/2014 05:13
den ntrepese lew egw

στις 30/08/2014 05:17
oute kanan olokliro arxidi...timi sou pou se lene kai arxidi..vromiari.

στις 30/08/2014 10:24
paidakia anexartitws to posoi einai real kai barca distyxws ligoi apo sas vlepoun mpala.loipon......den iparxei sygkrisi anamesa stous dyo toso apla.sta kala tou o messi diladi prin apo 2 xronia kai pisw ton kristiano ton eixe gia na tou denei ta kordonia.opou ton evriske ton gamouse kai o allos den mporouse na klasei mia.thes texniki;thes pasa;thes apanwtes triples se 3;;;;paixtes;;thes sout tilekateythinomeno;;;ola ta xe o messi.sta kala tou omws oxi pia.o ronaldo pera apo tromeri taxidinami kai dinato sout..ante kai anikitos sto 1 me enan se kanena seimeio tis karieras tou den mporese na ftasei ton messi se texniki.oute kan ton tsavi lew egw.pantws gia mena zidane-ronaldinho einai oti pio omorfo kai texniko exw dei sto pagkosmio podosfairo.meta ton pele ton maradona kai ton kroif.oso gia ton kalitero tou kosmou makran o pele.milouse stin mpala.o maradona symfwnei pire monos tou koupes kai magkia tou alla osoi eidan xatzipanagi diafora me maradona den yparxei.kai osoi katalavan katal

στις 30/08/2014 11:56
egw exw na pw oti osoi sigkirinoun ti ekane o messi me thn argentinh kai th ekane o ronaldo me thn portogalia na stamathsoun na asxolountai me to podosfairo ! sthn portogalia dn iparxoun tetoioi paiktes opws sthn argentinh ! logiko einai o messi kai i argentinh na ftasoun pio psila ! pantws an tous sigkrinoume sto europaiko podosfairo me tis omades tous pisteuw oti einai isoi ! alla pleonektimata exei o enas kai ala o allos

στις 30/08/2014 12:32
ΟΥΟΥΟΥΥΥΥ,ΚΑΛΕ ΣΥΚΑΑΑΑΑ.

στις 30/08/2014 13:58
lucadirisio re pswloftuma ti sou pa? MH MILAS SKATOMUALEEEEEE

στις 30/08/2014 14:23
RE VLAKA EDGE 1ON DEN ME 3ES GIA NA MILAS GIA EMENA KAI HLIKIA MOU KAI TO NAME MOU SHMAINEI GIA PANTA GIATI APO MIKROS EIMAI BARCA KAI PAOK MONO 2ON OSES XRUSES MPALES PIRE O MESSI DEN TIS EXEI PAREI STIN ZWH TOU O CR7 OK? EDW...MONO H XRONIA POU PERASE...HTANE OTI HTAN KAI MPRAVO TOU ALLA PROIGOUMENA 4 POIOS TA PIRE; POIOS ESPASE RECOR TOU 1956 MULLER; POIOS ESPAGE RECOR SUNEXEIA KAI TON ELEGAN DIDAKTORA TON RECOR ERXETE O KATHE SAPIOS ME ENA SHMA ARSENAL NA MOU MILISEI EMENA GIA ISTORIA CR7 META3U MESSI AGGUERO EIXE E? EIDES TON AGGUERO NA EVALE ESTO 1 GOAL STO MUNDIAL H NA EKANE KATI? PRAGMA POU DEN EIDE KANEIS MILAS KIOLAS PORDI! LAVEZZI MONO EKANE KAI MARCHERANO KAI DI MARIA!

στις 30/08/2014 14:24
KAI PSONARA THA MINEI NA VGAINEI FOTOS KAI NA KANEI DIAFIMISEIS EINAI KALOS GIATI TOTE AUTA EKANE ;) KAI O MESSI EPERNE TIS XRUSES MPALES KAI AS VALEI KAI OSA GOAL E VALE O MESSI SE MIA XRONIA KAI AS ERTHEI NA MILISEI...GIA MESSI H N PAREI ME TIN REAL OLA TA KUPELLA SE MIA XRONIA!

στις 30/08/2014 15:05
στο μουντιάλ ο messi ήταν άφαντος!δεν έκανε τίποτα για να αξίζει τη μπάλα!καλά τα λέει ο ρονάλντο!!

στις 30/08/2014 15:09
bla bla bla cr7 k moko leme kologata as pai o messi se ali omada na doume ti tha kani pezoun oli gi auton asxeti k pali ta rxidia mou pire cr7 asxeti irthe se mia aniparkti real k tin ekane omada 256 goal se 250 mats k milate gioa cr7 asxeti as pai o kontos alou na doume tis epidosis tou k se mia omada opos itan i real tote dld opos ine i man unt twra na doume asxeti ante gia klapste twra mazi me ton konto oute stous 5 kaliterous den ine pleon o cr7 mia zoi stous 3 kaliterous asxeti........

στις 30/08/2014 16:37
ενα αρχιδι και μισο εισαι μαλακα...που εισαι και καλυτερος του Μεσσι μπασταρδε..γαμω το σπιτι σου

στις 30/08/2014 18:09
poly kalyteros o meesi

στις 31/08/2014 14:52
Ο ΜΕΣΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ. ΠΟΝΑΛΝΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΠΟΤΕ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.