Τσάμπιονς Λιγκ: Πρεμιέρα με Ατλέτικο, φινάλε με Μάλμε

Τσάμπιονς Λιγκ: Πρεμιέρα με Ατλέτικο, φινάλε με Μάλμε



Την Ατλέτικο Μαδρίτης στο «Γ. Καραϊσκάκης» θα αντιμετωπίσει ο Ολυμπιακός στην πρεμιέρα του Τσάμπιονς Λιγκ. Φινάλε με Μάλμε εντός έδρας.

Ο Ολυμπιακός θα ριχθεί στη μάχη του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης, καθώς όπως προέκυψε από το πρόγραμμα, οι «ερυθρόλευκοι» θα υποδεχθούν την πρώτη αγωνιστική την πρωταθλήτρια Ισπανίας και φιναλίστ της περσινής διοργάνωσης σε παιχνίδι που θα γίνει την Τρίτη, 16 Σεπτεμβρίου.

Τη δεύτερη αγωνιστική οι πρωταθλητές Ελλάδας θα αντιμετωπίσουν την Μάλμε στην Σουηδία (1/10). Στη συνέχεια θ’ ακολουθήσουν τα παιχνίδια με τη Γιουβέντους, ενώ μετά την αναμέτρηση στο «Βιθέντε Καλντερόν», η ομάδα του Μίτσελ θα διασταυρώσει τα ξίφη της με τη Μάλμε την τελευταία αγωνιστική στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Αξίζει να σημειωθεί πως πριν το παιχνίδι με τη Μάλμε, ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο στο Περιστέρι για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ και αμέσως μετά το παιχνίδι στη Σουηδία, υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Ομοίως, μετά το παιχνίδι με τη Γιουβέντους στο «Καραϊσκάκη», ο Ολυμπιακός θα υποδεχθεί τον Παναθηναϊκό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα


1η αγωνιστική: Ολυμπιακός-Ατλέτικο (16/9)

2η αγωνιστική: Μάλμε-Ολυμπιακός (1/10)

3η αγωνιστική: Ολυμπιακός-Γιουβέντους (22/10)

4η αγωνιστική: Γιουβέντους-Ολυμπιακός (4/11)

5η αγωνιστική: Ατλέτικο-Ολυμπιακός (26/11)

6η αγωνιστική: Ολυμπιακός-Μάλμε (9/12)

Δείτε εδώ το πρόγραμμα όλων των ομάδων




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12
7.254.151.331.751.752.641.12
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.502.401.751.801.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 28/08/2014 22:15
Και πράσινα άλογα!

στις 28/08/2014 22:36
nai kai to 2-1 sto prwto eidika kanto 4-0 tha ta vali o fataoul ;)

στις 28/08/2014 22:57
ψιτ.Μόνο την Μάλμε μέσα θα κερδίσετε.Δεν είστε καλύτεροι από την Σάλτζμπουργκ, και αυτοί θα είναι στο απόγειο αφού θα παίζουν το πρωτάθλημα(ναι,εκεί παίζεται μέχρι τέλους).

στις 28/08/2014 23:00
22/10 στο Καραισκακη!!!!!!!

στις 28/08/2014 23:07
Πρεπει να μη χασει εντος εδρας απο Ατλετικο και Γιουβε και να νικησει τη Μαλμε και στα δυο παιχνιδια. Και παλι βεβαια υποθεσεις ειναι. Μπορει να χασει μεσα εξω απο Ατλετικο και Γιουβεντους και να παιζει μονο Σουπερλιγκ μετα τις γιορτες. Δυσκολη κληρωση παντως διοτι η Γιουβεντους ηταν μια απο τις πιο δυσκολες του 2ου γκρουπ.

στις 28/08/2014 23:08
Να δουμε αυριο και για Παναθηναϊκο Παοκ και Αστερα τι θα κληρωσει

στις 28/08/2014 23:44
Απο τη Μαλμε και μονο θα εισπραξει πολλες καρπαζιες...Ουτε ουεφα φετος....Ουτε ΒΑΘΜΟ

στις 29/08/2014 00:05
mporoume na katharisoume tin prokrisi apo tin triti kiolas agonistiki kai tin prwtia tou omilou apo tin tetarti.O olympiakos tha prwtagonitisei fetos stin evrwpi...na to thimaste

στις 29/08/2014 01:26
καταρχην ΜΑΛΜΕ=ΜΠΕΡΓΚ αρα κλααααμα.

γηπεδο Καραισκακη=τιγανι με γαυρους

Προπονιτικο κεντρο=Λαχαναγορα ρεντη

Συμπερασμα=Γαυρος με λαχανα.Απαντηστε ειλικρινως που πατε????

στις 29/08/2014 01:39
ps leoforos . kane m ti xarh kai pare ena prwta8lhma apo ta laxana kai ksanaela na ta poume . eipame na uparxei kodra alla oxi ka imisos anamesa stis ellhnikes omades. m erxetai o ka8e fanatismenos prwtogonos kai krazei . sthn pleiopshfia tetoioi kukloforoun edw mesa. paoktzhdes gavroi vazeloi. xwris eksaireh

στις 29/08/2014 02:48
oxi fanatismoi, ypostyrizoume oloi olympiako

στις 29/08/2014 03:41
malaka milane kai ta vazelia pou exoun xortasei poutsa apo oti omada uparxei..laos tis fapas mia zwh

στις 29/08/2014 03:44
vazelia milate eseis gamw ta spitia sas gamw pou pali to champions league 8a to vlepete apo tn kanape re floroi? phgente na pe3ete eseis me juve,atletico kai malme gamw to stanio sas gamw

στις 29/08/2014 09:21
loipon paides...gia na milisoume ligo kai gia mpala.diskoli klirwsi o olimpiakos.den paizei me kafeneia alla me 3 prwtathlitries.ta prwta 2 mats einai kai ta krisima sto ti tha kanei o gayros.an mazejei 4 vathmous exei sigouri 3 thesi kai paleyei gia 2 thesi.an den parei kanenan i 1 vathmo tha tin exei dyskola akoma kai gia tin triti thesi.apla masimatika.

στις 29/08/2014 14:55
UNDISPUTED13 ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ..

στις 29/08/2014 15:33
den einai eykolo,alla mporei.

στις 29/08/2014 18:26
stasoumygdala file mou kai alles fores symfwneis alla den thes na to paradexteis.anwtera via vlepeis.eipame...panw apo ola to pathos gia tin mpala kai antikeimenikotita oso mporoume.

στις 30/08/2014 19:16
de ja vu 7-0 sto torino

στις 31/08/2014 04:49
XAXAXAXAXAXA KLAMAAAaaaaAAAA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.