Τσάμπιονς Λιγκ: Κόντρα σε Ατλέτικο, Γιουβέντους και Μάλμε ο Ολυμπιακός

Τσάμπιονς Λιγκ: Κόντρα σε Ατλέτικο, Γιουβέντους και Μάλμε ο Ολυμπιακός



Δύσκολο θα είναι το έργο του Ολυμπιακού για την πρόκριση στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς οι «ερυθρόλευκοι» κληρώθηκαν στον πρώτο όμιλο μαζί με Ατλέτικο, Γιουβέντους.

Την πρωταθλήτρια Ισπανίας Ατλέτικο, την πρωταθλήτρια Ιταλίας Γιουβέντους και την πρωταθλήτρια Σουηδίας, Μάλμε θα κληθεί να αντιμετωπίσει ο Ολυμπιακός στους ομίλους του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ.

Σίγουρα το έργο του Ολυμπιακού για την πρόκριση στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ είναι δύσκολο, ωστόσο ο δρόμος για την 3η θέση που δίνει την πρόκριση για τους «32» του Γιουρόπα Λιγκ είναι –θεωρητικά- βατός, μιας και η Μάλμε δεν αποτελεί ομάδα-φόβητρο για τους «ερυθρόλευκους»

Άτυχος ήταν ο ΑΠΟΕΛ ο οποίος βρέθηκε σε πολύ δυνατό όμιλο με Μπαρτσελόνα, Παρί Σεν Ζερμέν και Άγιαξ, ενώ ξεχωρίζει ο 5ος όμιλος με Μπάγερν, Μάντσεστερ Σίτι, ΤΣΣΚΑ Μόσχας και τη Ρόμα των Μανωλά και Τοροσίδη.

Αναλυτικά οι όμιλοι:


1ο όμιλος: Ατλέτικο, Γιουβέντους, Ολυμπιακός, Μάλμε

2ο όμιλος: Ρεάλ, Βασιλεία, Λίβερπουλ, Λουντογκόρετς

3ος όμιλος: Μπενφίκα, Ζενίτ, Λεβερκούζεν, Μονακό

4ος όμιλος: Άρσεναλ, Ντόρτμουντ, Γαλατασαράι, Άντερλεχτ

5ος όμιλος: Μπάγερν, Μάντσεστερ Σίτι, ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Ρόμα

6ος όμιλος: Μπαρτσελόνα, Παρί Σεν Ζερμέν, Άγιαξ, ΑΠΟΕΛ

7ος όμιλος: Τσέλσι, Σάλκε, Σπόρτινγκ, Μάριμπορ

8ος όμιλος: Πόρτο, Σαχτάρ, Μπιλμπάο, ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12
7.254.151.331.751.752.641.12
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.502.401.751.801.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

45 σχόλια:

στις 28/08/2014 19:42
BYE BYE

στις 28/08/2014 19:43
oyte i barca pernaei. i bilbao 8a perasei.

στις 28/08/2014 19:47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΑΙΞΕ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ ΤΟΥΣ ΣΟΥΗΔΟΥΣ....Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΚΑΙ Η ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ....ΜΙΑ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΘΕΜΙΑ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Α ΚΑΙ ΘΕΛΟΜΕ ΑΚΟΜΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!

στις 28/08/2014 19:48
pame gia nees 7ares thrile

στις 28/08/2014 19:48
ox gamiseta diskola gia osfp....an einai toso kalos sto eksoteriko oso ipostirizetai olimpiakakia auti einai i eykairia na apodeiksei tin aksia tou akomi kai an xasei!!!!

στις 28/08/2014 19:48
kinigos mi les megala logia file!!!!

στις 28/08/2014 19:49
apopsi m einai oti o olumpiakos 8a parei ekdikhsh gia thn 7ara p eixe faei..san ELLHNAS euxome kalh epituxia ston olumpiako makari na perasei stous 16.

στις 28/08/2014 19:49
PAXARE KLASE ENA ARXIDI MALAKA KARAGIOZH.. POIA NTORNTMOUNT RE ZWO?? VLAKOVLAKA

στις 28/08/2014 19:50
η Μονακό με αυτό τον Όμιλο περνάει (αν στρώσει η Ομάδα)

στις 28/08/2014 19:50
JUVE RE AXRISTE 7-0 alla oute to onoma tis de thes na akous

στις 28/08/2014 19:53
xaxa kala sou leei re paxare,gia na min prolavei na sxoliasei allos pires fora kai egrapses malakia...(den peirazei gia auto s agapame)

στις 28/08/2014 19:53
ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΛΙ

στις 28/08/2014 19:56
ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΟΣ :Μπορουμε να αντιμετοποισουμε την JUVE (εντος κ εκτος)του (TEVEZ,BUFFON,EVRA,CHIELLINI,VIDAL,POGPA.....)

στις 28/08/2014 19:57
XAXAXAXA

στις 28/08/2014 19:59
Επισης εαν ειναι σε κααλη μερα κ ειναι συγεντομενοι στην αμυνα ,στις εντεπιτηεσεις κ εχουν κατοχη μπορουν να αντιμετοποισουν την ATLETIKO. Δηλ με λιγα λογια λεει οτι μπορουν να παικσουν την ΑΤLΕΤΙΚΟ

στις 28/08/2014 19:59
XAXAXAXA

στις 28/08/2014 20:00
k1n1g0s μη μου συγρινεις τωρα τη MILAN με τον ολυμπιακο σου

στις 28/08/2014 20:06
Δηλ για να υποστηροζεις μια ομαδα πρεει να πηγενεις συνεχια γηπεδο?

στις 28/08/2014 20:06
SORRY ξεχασα κ τον PIRLO

στις 28/08/2014 20:06
vazelakia min milate esis gia tin eftara pou eixame faei emeis apo tin juve eseis exete faei 6 goal apo tin dinamo boucourestio opote boulonete gt alo na xaneis me efta apo juve kai apo apo mia omada pou pleon den bgeni europi

στις 28/08/2014 20:07
ρε πουτανα ολα.. στο Καραϊσκάκης δεν θα περασει καμιά. απ αυτες ..Όσο για αυτους που θυμούνται το 7-0..ας ειναι η χαρα τους.. μονο ετσι θα χαίρονται. ..

στις 28/08/2014 20:08
Oxxxxxx Arxisane Ta Organa Kai Paixane Ta Violia Ere Xhlo Pou Tha Fame K eidika Apo Thn Athletico Mandritis tou Vlakosimeone Koutsa Strava Pamee Sthn Fash Twn 32 Tou Uefa Europa League Gmt

στις 28/08/2014 20:08
pantos gia ton omilo pistevo me atletiko kai ta dio einai xamena pexnidia me juve mpori na kanoume kati eno me malme pistevo kai ta dio tha einai nikes an kai pistevo oti tha pame kai emeis europa fetos

στις 28/08/2014 20:10
Εγω δεν ειπα κατι για τα 7

στις 28/08/2014 20:11
Απλα αυτα που ειπε ο δια μαντακος ειναι μαλακιες

στις 28/08/2014 20:12
Και οσο για τον παναθηναικο δεν νομιζω πως τηες τωαρα να σιγρινουμε το ποιος εχει τη μγαλητερη ιστορια στην ευρωπη

στις 28/08/2014 20:14
Θρυλε παιξε γερα πεξε με τσαμπουκα και ο κοσμος σου θα τραγουδα παμε ρε θρυλε γερα

στις 28/08/2014 20:15
δεν ειπες παντος κατι για τον ΠΑΟ τωρα

στις 28/08/2014 20:16
ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΜΑΛΜΕ ΤΗΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ 2 ΝΙΚΕΣ.ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ ΛΕΩ ΕΓΩ.ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.ΑΠΟ ΚΕΙ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ.ΓΙΑ ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙΟΥΒΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ.Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΡΙΤΟΣ ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ EUROPA LEAGUE.

στις 28/08/2014 20:17
στα λογια μου ερχεσαι βοοκαδορος

στις 28/08/2014 20:27
ela mwri Juveeeeeeeeeeeeeeee

στις 28/08/2014 20:28
betguy 9a apokleisei o osfp thn Juve ???? ta pisteveis auta ??

oxi oti einai adunato alla polu duskolo!!!!

στις 28/08/2014 20:39
Προβλεπω νικη του ολυμπαικου επι της μαλμε στο καραισκακης στη σουιδια δν ξερω τι παιζει εκει απο οτι καταλαβαινω δυσκολα ειναι εκει . Με γιουβε ισοπαλια μεσα στο καραισκακη και ισως μια νικη με 1-0 δν αποκλιεται αλλα στην ιταλια δν τιθεται θεμα να νικηση. Με ατλετικο νομιζω σιγουρα 0 βαθμοι ισως 1 μεσα στο καραισκακη ισως λιγες πιθανοτητες . Η γιουβε μπορει να παρει χ απο την ατλετικο μεσα στην ιταλια οποτε νομιζω ατλετικο γιουβεντους ΔΥΣΤΥΧΩΣ. GOOD LUCK

στις 28/08/2014 20:43
paidia o osfp mporei pistevw.. i psalida exei mikrinei kai ektos aytou nomizw pws tin triti thesi tin exei gia plaka!! an kanei 3 nikes mporei kai 2h

στις 28/08/2014 20:56
kai kati allo re betguy.mou exigeis ligo pos ston omilo tis barcelona tha bgei proti i pari?

στις 28/08/2014 21:46
makari n perasei o olumpiakos gia n voh9hsei thn ellada kai auta p akouw oti h juventus exei buffon tevez evra kai tetoious megalous paixtes dn pezoun ka9olou rolo ola sto ghpedo fenontai...upostirizoume kai APOEL KAI FUSIKA THN REALARA MAS

στις 28/08/2014 23:01
Δυσκολη κλησωση για τον Ολυμπιακο. Κλειδι αν θελει να περασει ειναι να κανει δυο νικες με Μαλμε και να μην χασει εντος εδρας να εχει δηλαδη ετσι μινιμουμ 8 βαθμους. Και παλι ομως μπορει να μην του φτασουν.

στις 28/08/2014 23:51
emena pali peite me trelo..(oxi tipote allo) alla pistevw oti o olympiakos einai ikanos na nikisei thn atletiko kai juve kai na xasei apo th malme..auto pou pistevw gia ton olympiako fetos oti tha einai entelos apsuxologitos kai aprovleta astathis..opws px h vasileia prin duo xronia..pou erixne khdeies se megathiria kai exane apo koutsoxwria..

στις 29/08/2014 01:57
kala na patheis poutanas gie olympiake evgales k stoma mounopano aaaaaax thn eyxarisththika thn klhrwsh...eyxomai ta xeirotera mpastarde..mas exeis katastrepsei tosa xronia!!!!!

στις 29/08/2014 01:59
aektshs arwstos k poly poly ma para poly tosa xronia adikhmenos me parages k klemena prwtathlhmata....ta lew ayta gia na mh sxoliasei kapoios malakas pou den xerei istoria!!!!!!

στις 29/08/2014 02:30
re gamw to xristo sou poutanas gie emeis exoume lefta kai to kanoume! magkia mas! esu vres lefta na aneveis kai meta ta ksanaleme ae6araaaaaaaaaa!!!!!!

στις 29/08/2014 06:06
To APOEL tha perasei deftero pisw apo barca ksipnate

στις 29/08/2014 12:23
ax vre malaka neo kantika hlithie pou den exeis idea apo mpala poustara pia lefta re klefth????gamw to spitaki sou mouni....exeis parei ola ta prwtathlimata...xartino paragas penalti k oti allo yparxei ante na fas pali kamia 7ara apo thn juve giati arghses...are fash xaxaxaxaxxaxaxaxaxa!!!!!!!!!!psolaki!!!!!!!!

στις 29/08/2014 14:51
Μέσα έξω μονο την μαλμε θα νικήσει με Γιούβε μέσα έξω θα χασει και με ατλετικο επειδή παίζει άμυνα μέσα στον γαύρο θα φέρει ισοπαλία και έξω θα χάσει

στις 29/08/2014 14:53
3 και 5 όμιλος οι ποιο ζορικοι...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.