Γιουρόπα Λιγκ: «Καθάρισε» την πρόκριση με σούπερ Μπεργκ (video)

Γιουρόπα Λιγκ: «Καθάρισε» την πρόκριση με σούπερ Μπεργκ (video)



Με τον Μπεργκ να πετυχαίνει τέσσερα γκολ (21’ πεν., 24’, 45’, 89’), ο Παναθηναϊκός κέρδισε με 4-1 την Μίντιλαντ στη Λεωφόρο και ουσιαστικά «καθάρισε» την πρόκριση για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Προηγήθηκαν με τον Λαούρτνισεν (13’) οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 58’ λόγω αποβολής του Σβιαντσένκο, ωστόσο κόκκινη είδε και ο Τριανταφυλλόπουλος στο 80ο λεπτό.

Μόνο με… θαύμα δεν θα πάρει την πρόκριση για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ ο Παναθηναϊκός, καθώς οι «πράσινοι» παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, έκαναν την ανατροπή και πήραν μεγάλη νίκη με 4-1 στη Λεωφόρο!

Απόλυτος πρωταγωνιστής ήταν ο Μάρκους Μπεργκ, ο οποίος πέτυχε και τα τέσσερα γκολ για το «τριφύλλι» (21’ πεν., 24’, 45’, 89’), ανατρέποντας το γκολ του Λαούρντισεν που έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 13ο λεπτό.

Από μια κόκκινη για τις δύο ομάδες, με τον Σβιαντσένκο να αποβάλλεται στο 58’ και τον Τριανταφυλλόπουλο να αποχωρεί με δεύτερη κίτρινη στο 80’

Το ματς:


Γιουρόπα Λιγκ: «Καθάρισε» την πρόκριση με σούπερ Μπεργκ (video)Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα άνηκε στον Παναθηναϊκό, με τον Καρέλη να βγαίνει τετ-α-τετ με τον γκολκίπερ της Μίντιλαντ στο 6’, ωστόσο καθυστέρησε υπερβολικά και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μπλοκάρουν.

Μάλιστα στο 13’ η Μίντιλαντ «πάγωσε» τη Λεωφόρο, καθώς ο Λαούρντισεν με μακρινή εκτέλεση φάουλ κατάφερε να ανοίξει το σκορ, σε ένα γκολ που είχε ευθύνη ο Κοτσόλης.

Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε όμως για πολύ, καθώς στο 20’ οι «πράσινοι» κέρδισαν πέναλτι και ο Μπεργκ δεν αστόχησε, «γράφοντας» το 1-1 από την άσπρη βούλα.

Τρία λεπτά μετά ο Παναθηναϊκός ολοκλήρωσε την ανατροπή, καθώς ο Καρέλης έβγαλε στον Σουηδό και αυτός ευστόχησε ξανά για το 2-1 των γηπεδούχων! Η ομάδα του Αναστασίου είχε τον έλεγχο και στο 45’ ο Μπεργκ ολοκλήρωσε το χατ-τρικ σκοράροντας από κοντά μετά από εξαιρετική σέντρα του Τριανταφυλλόπουλου.

Στην επανάληψη, ο Παναθηναϊκός είχε δύο χαμένα τετ-α-τετ με τους Καρέλη (46’) και Μπεργκ (49’) για ένα τέταρτο γκολ. Τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για τους «πράσινους», καθώς στο 58’ ο Σβιαντσένκο άφησε τη Μίντιλαντ με αριθμητικό μειονέκτημα, ωστόσο οι «πράσινοι» δεν το εκμεταλλεύτηκαν και στο 80’ ο Τριανταφυλλόπουλος είδε και αυτός την κόκκινη κάρτα.

Παρόλα αυτά ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πετύχει 4ο γκολ και να «κλειδώσει» ουσιαστικά την πρόκριση, με τον Μπεργκ να «γράφει» το 4-1 από κοντά, με τον ίδιο να πετυχαίνει τέσσερα γκολ!





Στοιχεία για τον αγώνα: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12
6.754.151.351.901.602.571.12
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.002.401.752.001.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.701.753.5020.00

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 21/08/2014 23:02
respect απο 1 παοκτση. γαμησε ο παο.

στις 21/08/2014 23:07
Ωραιος ο παο αποψε κλειδωσε την προκριση απο το πρωτο ματς οπως οφειλε...

στις 21/08/2014 23:11
ΜΠΡΑΒΟ ΒΑΖΕΛΑ!

στις 21/08/2014 23:12
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ Ο ΣΟΥΗΔΟΣ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ Ο ΦΡΑΓΚΑΦΟΥΖΟΣ.ΜΠΡΑΒΟ ΒΑΖΕΛΟΙ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ.

στις 21/08/2014 23:14
Μπραβο στον παο πολυ καλη εμφανηση

στις 21/08/2014 23:58
spoudeos pexths...

στις 22/08/2014 00:19
file o xontros perni lefta 10 apo manola 15 apo mintroglou kai alla 10 erxontai siga siga 35 loll mpori na agorasi ton ari tin aek kai alles 2 omades ama theli visika

στις 22/08/2014 00:28
bravo kai ston astera kai ston pao.. elpizw na perasei kai paok.. oles oi ellinikes omades prepei na gamane stin evrwpi!!!

στις 22/08/2014 00:37
Μεγαλο μπραβο στον Παναθηναϊκο κυριως για την ωριμοτητα που ειχαν οι παικτες να γυρισουν το ματς. Βεβαια ο Παναθηναϊκος δεν γινεται ξαφνικα Μπαρτσελονα επειδη εριξε 4 στη Μιντιλαντ. Οπως δεν εγινε ομαδιτσα της πλακας οταν αποκλειστηκε απο τη Στανταρ. Γινεται σοβαρη δουλεια και αυτο φαινεται στην μπαλα που παιζει. Καλη επιτυχια.

στις 22/08/2014 00:57
Ετσι ρε Παναθα Μπραβο!!!

στις 22/08/2014 08:41
Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΡΩΜΟΒΑΖΕΛΟ... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΒΗΜΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΝΑΡΘΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΘΡΥΛΟ... ΚΑΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΝΙΚΑΝΕ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ,ΦΙΛΕ, ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟΝ ΜΠΑΟΥΓΚ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ..;

στις 22/08/2014 08:42
παιχταρα...απλα

στις 22/08/2014 08:42
ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ...ΜΕ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΟΜΑΔΑ ΕΠΑΙΖΕ... ΑΠΛΑ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΟΚ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΠΟΥΤΣΕΣ ΑΠΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ... ΘΑ ΤΗΝ ΦΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΚΑΙ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΠΙΟ ΜΕΤΑ..ΑΛΛΑ ΟΚ...

στις 22/08/2014 10:04
stasoumygdala poulontas tosous kalous paiktes pou ontws eixe o olimpiakos ta teleytaia xronia kai dikaia epikratouse den xerw an sto telos tis fetinis xronias tha mporeis na les gia paiktarades pou paizoun twra ston thrilo.giati filaraki ligo diskolo otan den antikatistas tous paiktarades me allous paiktarades na synexiseis sto idio tempo.kai tou xronou kai o prwtos prokrimatika.min to xexnas.

στις 22/08/2014 10:17
Κλ κλ αν δν πουν κακη κουβεντα δενν. Μην ξεχασουν να πεταξουν οτι καπια στιγμη θα χασουμε και το οτι υποστηριζεται ελληνικη ομαδα απο μεσα σας θελετε να χαση. Αν οντως θελατε δν θα τα λεγατε αυτα για την συνεχεια κ λογικο μου φαινεται να την φαμε απο την ομαδα που θα ειναι πρωτη στον ομιλο. Οσο για το αν αξιζει μονο ο μπεργκ ο μπεργκ ΔΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΔΝ ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ Η ΑΣΣΙΣΤ ΕΤΟΙΜΕΣ ΜΙΣΟ ΓΚΟΛ 1) πεναλτυ 2) καρελης ετοιμο 3) τρυανταφυλοπουλος και το τελευταιο με αδειο τερμα απο κοντρα . Μην ΑΔΙΚΟΥΜΕ ΠΑΙΧΤΕΣ. καρελης λαγος τρυανταφυλοπουλος Παιχτες με μελον λοιπον πιος δν ανιζζει απο αυτους και παιχτες που ισως υπαρξουν στην εθνικη γτ ο παναθηναικος παιζει πολυ ωραια μπαλα και δν το αμφισβητη κανενας

στις 22/08/2014 13:30
μπράβο στον παο, άντε να δώσει στην ελλάδα βαθμούς, γιατί αν περιμένουμε από τη δική μου ομάδα, μάλλον η ελληνική βαθμολογία θα πάει κατά διαόλου. Άσχετο αν στην ελλάδα είμαι παοκτσής, στην ευρώπη όλες οι ελληνικές ομάδες να πάνε καλά!

στις 22/08/2014 15:07
ορισμενοι δειχνετε οτι δεν εχετε ιδεα απο μπαλα και βγαζετε την οπαδικη χολη σας! μπραβο στην παναθα μπραβο και στον αστερα!! ελπιζω να περασει και ο παοκ αλλα αν δεν αλλαξουν μυαλα εκει πανω παλι με τη μιζερια τους θα ζουν! ΜΠΡΑΒΟ ΕΛΛΑΔΑΡΑ!

στις 22/08/2014 15:33
Απίστευτος παίκτης... Είδα το πρώτο ημίχρονο... Τα κάνει όλα να φαίνονται τόσο απλά!!! Πληρώνω εισητήριο μόνο και μόνο για να βλέπω αυτόν! Είναι τόσο καλός που και το οπαδικό πεθαίνει, και αυτό πρέπει να είναι η πεμπτουσία του να βλέπεις ποδόσφαιρο!

στις 22/08/2014 16:11
PIOS BERGK RE MYRODIADES????ME TOUS PSARADES THS MINTILANT EPEZE!!!KAI STHN ELLADA TON MARKARH O KORDONOURHS KAI ENA SORO SAPAKIA AMYNTIKOI!!!DEN YPARXEI PEXTHS BERG REEEE.

στις 22/08/2014 16:12
KSILINOS EINAI.MONO O NATSO GAMOUSE KAI EDERNE!!!ARE SCOCCO ERGALEIO

στις 22/08/2014 17:52
μπραβο ρε παο

στις 23/08/2014 07:50
o gkazarian magkes tha kanei polla trela pramata na me thimaste

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.