Αφελάι: «Μεγάλη ομάδα ο Ολυμπιακός» (video)

Αφελάι: «Μεγάλη ομάδα ο Ολυμπιακός» (video)



Παίκτης του Ολυμπιακού είναι και επίσημα ο Ιμπραΐμ Αφελάι, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο για 1+2 χρόνια και ανακοινώθηκε από τους «ερυθρόλευκους». «Μεγάλη ομάδα ο Ολυμπιακός», δήλωσε ο παίκτης.

Ολοκληρώθηκε η μεταγραφή του Ιμπραΐμ Αφελάι στον Ολυμπιακό, με τον 28χρονο εξτρέμ να υπογράφει συμβόλαιο συνεργασίας μέχρι τον Ιούνιο του 2015, με δυνατότητα επέκτασης για τα επόμενα 2 χρόνια.

Ο Ολλανδός άσος, ο οποίος στο παρελθόν αντιμετώπισε προβλήματα τραυματισμών, πέρασε με επιτυχία τις ιατρικές εξετάσεις και δήλωσε χαρούμενος που βρίσκεται στους «ερυθρόλευκους»

Η ανακοίνωση και οι δηλώσεις του παίκτη:


Αφελάι: «Μεγάλη ομάδα ο Ολυμπιακός» (video)Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του Ιμπραΐμ Αφελάι. Ο Ολλανδός ποδοσφαιριστής υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με την ομάδα μας μέχρι τον Ιούνιο του 2015, με δυνατότητα επέκτασης της συμφωνίας για τα επόμενα 2 χρόνια.

Καλώς ήρθες στον Ολυμπιακό! Ποιες είναι οι πρώτες σου σκέψεις, έχοντας υπογράψει με την ομάδα μας;

Νιώθω υπέροχα! Από την πρώτη στιγμή που έμαθα ότι ο Ολυμπιακός θέλει να με αποκτήσει ένιωσα ενθουσιασμό και χαίρομαι που είμαι εδώ τώρα!

Πως εξέλαβες την υποδοχή του κόσμου στο αεροδρόμιο;

Όταν έφτασα και είδα ότι ο κόσμος ήταν τόσο χαρούμενος που με είδε, μου μετέδωσε πολύ έντονα ευχάριστα συναισθήματα! Ανυπομονώ να περάσουμε μαζί με τον κόσμο μία σπουδαία χρονιά!

Το UEFA Champions League αποτελεί πάντα ένα σπουδαίο κίνητρο για έναν ποδοσφαιριστή;

Ο Ολυμπιακός είναι μία μεγάλη ομάδα. Δεν έχει σημασία για εμένα το αν παίζει ή όχι στο Champions League. Είναι μία ομάδα η οποία στοχεύει πάντα στο να παίρνει πρωταθλήματα! Ελπίζω να μπορέσουμε μαζί να κάνουμε ωραία πράγματα τη σεζόν που έρχεται!

Ανυπομονείς για την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων;

Σίγουρα! Ανυπομονώ και να προπονηθώ με τους νέους συμπαίκτες μου. Να τους γνωρίσω! Από εκεί και πέρα, θυμάμαι που είχα αγωνιστεί στο γήπεδο Καραϊσκάκη, στο παρελθόν και οι φίλαθλοι ήταν ιδιαίτερα φανατικοί! Πλέον θα είναι και με εμένα! Αυτό με κάνει και νιώθω πολύ όμορφα!





Ομάδα που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 10/08/2014 17:08
ok

στις 10/08/2014 18:58
kalws hrthes sth brwmia

στις 10/08/2014 19:23
MEGALH OMADA O OSFP.. MONO TON ALEFANTO DEN EKANE PRWTATHLITH..

mpeeeeeee.....

YS EKTOS APO PRWTATHLITES TWRA KAI DHMARXOYS!!!1

MPEEEEEEE

στις 10/08/2014 19:29
Ποσο ανεγκεφαλους εχουμε ποια??? γιατι τετιο κομπλεξ... και εγω αντι-ολυμπιακος ειμαι και συμφωνω πως ειναι βρωμικο πρωταθλημα και οτι ο ολυμπιακος κανει κουμαντο την ΚΕΔ....! αλλα οταν πας στις 16 καλυτερες ευρωπαικες ομαδες.. δε γινεται να μην εισαι μεγαλη ομαδα....! πολυ ωραια μεταγραφη δεν γουσταρω τον ολυμπιακο λογο μαρινακη... και το ελεγχο που εχει....! αλλα οταν θελει παιζει μπαλα και βαζει το χερι στη τζεπη για αμπινταλ και αφελαι... αλλη ειναι μονο λογια. τυπου καναμε προταση στο ρονι και μπερμπατοφ γελανε και οι πετρες... ας βαλουν και αλλοι το χερι στη τσεπη να φερουν κανενα παικτη.... οχι καθε χρονο φταει ο ρεφερι.. φταιει και αυτος αλλα δε γινεται με νινη τζιωλη μαντουρο να θες να παρεις πρωταθλημα απο μανωλα σαβιολα αμπινταλ αφελαι τσορι ντομινιγκες!! σταματηστε την κλαψα επιτελους!

στις 10/08/2014 19:30
μπραβο στο ολυμπιακο για την μεταγραφη ελπιζουμε να δουμε λιγο θεαμα στο μιζερο πρωταθλημα μας...!

στις 10/08/2014 19:45
kalos eine.tha katsei ena krono k tha metaniosi pou irthe.\

στις 10/08/2014 20:00
Ρε πουστρακια δεν θα βάλετε ποτέ μυαλό εσύ ρε αρχιδι Liverpool13 σβήσε αυτό το όνομα δεν γίνεται να είσαι Λίβερπουλ και βαζελος ειναι ντροπή και όταν αποκληστηκες μέσα στο μπουρδελο σου απο τους άσχετους που τους ξεπούλησαν όλους φέτος πάλι ο μαρινακης εφταιγε ε και τα αλλα τα μπουρδελα που φερανε τον αναστασιαδη που τους γυρνάει 100 χρονια πίσω πάλι ο μαρινακης φταιει ε και τώρα που φέρνουμε παιχταραδες και ανεβαινουμε στην Ευρώπη και κρατάμε την Ελλάδα ψηλά μπας και παίξετε κανά προκριματικό εσείς τα μπουρδελα αντί να πείτε ευχαριστω ζηλεύετε και βρίζετε μαλακές. Μπράβο στον χοντρό μεταγραφαρα

στις 10/08/2014 20:23
file AK777 palia mou post exw riksei kraksimo se vazelous trelo!!! o pao den yparxei edw kai xronia..

oso anafora ton osfp einai gia gelia!!! o xontros file den exei valei draxmi apo tsepi tou kai ayto to ksereis kala.. mi les mpavo se ayto to paxydermo loipon.

στις 10/08/2014 21:00
ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΩΝ.

στις 10/08/2014 21:16
nai re paodia exei ferei paixtaradee o gayros 20 xronia tora kai nai yparxei kai zilia kai nai na mas pei kai o alafoysabbidis poion efere.alla balte to myalo sas an exete kapoioi kai skefteite me pianoy ta fraga toys fernei kai giati dn ton pernane braxiolakia opos prepei.katalabate i na kano kai kaka moy?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 10/08/2014 22:59
xrispin O xontros se alli xwra tha itan fylaki edw kairo!! o osfp dystixos einai to meso gia alles vrwmodouleies edw kai polla xronia.. politika paixnidia kai mavro xrima.. ola ayta ta kseroun kai oi idioi oi gavroi. oles aytes oi metagrafes kai unicef kai malakies einai dithen. to thema einai oti vlepoume mpalitsa stin ellada kai mas aresei epeidi etsi megalwsame. apla na kseroume omws ti vlepoume kai ti skopous eksipiretei o kathe sylogos..

στις 11/08/2014 03:02
axristos paixths

στις 11/08/2014 07:38
Τον είδα 1 φορά live και αρκετές φορές για την Schalke που ηταν δανεικός απο Barca. Αλλαγή στην Schalke ηταν μέχρι που τον είπαν να παει πίσω. Μέτριος ειναι πολυ...πιο κάτω απο μέτριος.

στις 11/08/2014 09:47
filoi olimpiakoi opoios ton exei dei na paizei edw kai kana xrono kai vale einai mes tous traymatismous kai tin metriotita.sto gipedo vevaia tha ton doume.

στις 11/08/2014 09:59
Γαμα τους τη μανα ρε παιχταρα

στις 11/08/2014 10:41
πολυ καλα τ ειπε ο tzamaikabet!!ΑΝΤΕ ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΣΙΡΙΑΛ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΟΥΡΜΠΟ Κ ΑΜΠΕΝΤ ΛΕΙ Κ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ ΡΡ!!!ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ Γ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΚΕΙ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ!!ΠΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΙΤΣ Κ ΤΟΝ ΚΑΡΕΛΗ ΧΑΧΧΑΧ Γ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ?ΣΟΒΑΡΑ??ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΩΝ ΝΗΣΩΝ ΦΕΡΟΕΣ ΔΝ ΘΑ ΤΟ ΕΠΕΡΝΕ Η ΖΕΛΑ ΧΑΧΑΧΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.