Γιουρόπα Λιγκ: Επική πρόκριση για Αστέρα, «αυτοκτόνησε» ο Ατρόμητος (videos)

Γιουρόπα Λιγκ: Επική πρόκριση για Αστέρα, «αυτοκτόνησε» ο Ατρόμητος (videos)



Επική πρόκριση για τα πλει-οφ του Γιουρόπα Λιγκ πήρε ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος κέρδισε με 3-1 τη γερμανική Μάιντς και «σφράγισε» το εισιτήριο για την επόμενη φάση, όχι όμως και ο Ατρόμητος, ο οποίος παρότι κέρδισε με 2-1 τη Σαράγιεβο στη Βοσνία, ηττήθηκε εντός έδρας με 3-1 στην παράταση και έμεινε εκτός συνέχειας.

Έγραψε ιστορία ο Αστέρας Τρίπολης, καθώς οι Αρκάδες κέρδισαν με 3-1 τη Μάιντς, ανέτρεψαν την ήττα με 1-0 στη Γερμανία και πήραν την μεγάλη πρόκριση για τα πλει-οφ του Γιουρόπα Λιγκ!

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα με το τρομερό γκολ του Ντε Μπλάσις (30’) και παρά την ισοφάριση του Κου (39’), ο Μάσα με δύο γκολ (68’ 86’) έβαλε την υπογραφή του στην πρόκριση του Αστέρα, ο οποίος ήταν και τυχερός, καθώς η Μάιντς είχε δύο δοκάρια με τους Γκάις και Οκαζάκι για να «σφραγίσει» την πρόκριση.

«Αυτοκτόνησε» ο Ατρόμητος


Γιουρόπα Λιγκ: Επική πρόκριση για Αστέρα, «αυτοκτόνησε» ο Ατρόμητος (videos)Αντίθετα, ο Ατρόμητος δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τα πλει-οφ του Γιουρόπα Λιγκ, καθώς γνώρισε εντός έδρας ήττα με 3-1 στην παράταση (2-1 κ.δ) από τη Σαράγιεβο.

Εκτός Ευρώπης έμεινε ο Ατρόμητος, καθώς η ελληνική ομάδα παρότι είχε κερδίσει με 2-1 τη Σαράγιεβο στη Βοσνία, γνώρισε εντός έδρας ήττα με 3-1 στην παράταση και γνώρισε τον αποκλεισμό.

Οι Βόσνιοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 24ο λεπτό με τυχερό γκολ του Ντούλιεβιτς ενώ στο 80’ ο Μπιλμπίγια έδωσε σκορ πρόκρισης στους φιλοξενούμενους. Ο Ατρόμητος, ο οποίος παρουσίασε αρκετά προβλήματα σε άμυνα και επίθεση, κατάφερε να οδηγήσει το παιχνίδι στην παράταση με γκολ του Ταυλαρίδη στο 86’, ωστόσο στον έξτρα χρόνο η Σαράγιεβο πήρε την πρόκριση με το δεύτερο τέρμα του Μπίλμπιγια (105’).

Τα γκολ:







Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 08/08/2014 00:26
Καταρχας μπραβο στον αστερα. Καλα ρε ατρομητε τι εκανες; τωσο χαλια δηλαδη κριμα

στις 08/08/2014 00:29
Ενα μεγάλο μπράβο στον Αστέρα!!!!!πολυ το χάρηκα. Παρά μιλούσε ο Γερμανός σπικερ αλλα παραδέχτηκε ότι δίκαια πέρασε ο Αστέρας. Μπράβο και πάλι.

στις 08/08/2014 00:36
Bravo ston astera a3ios! Krima gia atromito

στις 08/08/2014 00:47
mpravo mori asteraraaaaaa...krima g atromito dn pirazei

στις 08/08/2014 01:35
dy6styxos karie parasxo eixes sentrefor kai ton ediojes hdoy ta apotelesmata,

στις 08/08/2014 02:34
Απο αλλου το περιμεναμε και απο αλλου μας ηρθε.

στις 08/08/2014 04:51
Etsi Gama Etsi Gama h ELLAS!!!!!

στις 08/08/2014 07:09
Bravo ston astera. Autos o Mazza 8a kanei zhmies fetos

Wraia mpala epeksan makari na thn synexisoun

στις 08/08/2014 08:21
Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΜΙΑ ΣΕΖΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΛΑ, ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΠΑΛΑ...

ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ...ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΣΚΟΡ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΓΥΡΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ..

ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ,ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙ,ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ...

στις 08/08/2014 08:43
aytoσ ο ατρομητοσος γα τν πουτσο...καθε χρονο τ ιδια...για αυτο ναι ια ζωη μικρη ομαδα...

στις 08/08/2014 09:44
mpravo re astera.aytos einai o ellinikos tsampoukas.kai apekleises omada 5 persi stin budensliga oxi kafeneio.o atromitos epathe oti kai meis.i sigouria ton efage kai i amina tou kafeneiou.gia na doume twra kai tous antipalous.

στις 08/08/2014 09:45
stasoumugdala axaxaxaxaxa wraios!ontws ta katafere o atromhtos pantws polla mpravo ston astera

στις 08/08/2014 10:48
ο Ατρομητος τους υποτιμησε και την εφαγε...... ξαφνικα δεν γινανε σουπερ ομαδα......! ο Αστερας φοβερος τα παιδαι ετρεξαν αλληλοκαλυψεις φοβερες. αντοχες... Μπραβο τους!! Ηθελα να ξερα κυριε αλαφουζο... ψαχνεις για επιθετικο δεν μπορει ολα ο μπεργκ.. ντε μπλασις μασα δεν σου κανουν?? δηλαδη ο αστερας τι εχει παραπανω απο εσας και τους εχεις??!!!!

Μπραβο στην τριπολι... μια καλη κληρωσει θελουμε τωρα...!!

στις 08/08/2014 12:51
Μεγαλη μαγκια του Αστερα , μεγαλη μαλακια του Ατρομητου... Αντε να δουμε με ποια θα κληρωθει τωρα ο Αστερας στο Europa League

στις 08/08/2014 14:16
AYTO UA PEI NA EXEIS MEGALA AR...IA

στις 08/08/2014 14:16
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΑΛΛΑ Κ ΣΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.