Διαμαντάκος: «Μπορούμε να κοντράρουμε κάθε ομάδα»

Διαμαντάκος: «Μπορούμε να κοντράρουμε κάθε ομάδα»



Ο Ολυμπιακός άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις στα τρία δυνατά φιλικά που έδωσε στην Αμερική και ο Δημήτρης Διαμαντάκος, που πραγματοποίησε πολύ καλές εμφανίσεις, δήλωσε πως οι «ερυθρόλευκοι» έδειξαν πως μπορούν να κοντράρουν κάθε ομάδα.

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής του Ολυμπιακού στο φιλικό παιχνίδι με την Μάντσεστερ Σίτι (2-2, 5-4 πεν.), Δημήτρης Διαμαντάκος έκανε δηλώσεις τονίζοντας πως οι «ερυθρόλευκοι» έδειξαν πως μπορούν να κοντράρουν κάθε μεγάλη ομάδα.

Όσον αφορά για τα γκολ που σημείωσε, ο ίδιος δήλωσε απλώς πως βρέθηκε εκεί που έπρεπε και κατάφερε να σκοράρει κάτι που οφείλει στους συμπαίκτες του.

Αναλυτικά, οι δηλώσεις του Διαμαντάκου:


Για το γεγονός ότι μετά τη Μίλαν, κατάφερε να σκοράρει δύο γκολ κόντρα στo 2-2 με Μάντσεστερ Σίτι:

«Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος, αλλά αυτό το οφείλω κυρίως στους συμπαίκτες μου, γιατί όπως είδαμε σήμερα μου έκαναν δύο πολύ καλές πάσες, ήμουν εκεί που έπρεπε και κατάφερα και σκόραρα. Έτσι κι αλλιώς αυτή είναι η θέση μου και με χαροποιεί πάρα πολύ αυτό».

Για το αν θεωρεί ότι με τη δουλειά που γίνεται καθημερινά, η ομάδα «δένει» περισσότερο, βοηθώντας και τον ίδιο να σκοράρει:

«Σίγουρα, αυτά τα πράγματα τα έχουμε δουλέψει πάρα πολύ, ειδικά αυτόν τον καιρό που παίζουμε με τόσο καλές ομάδες. Φάνηκε ότι ήταν δουλεμένο στην προπόνηση και μου αρέσει πάρα πολύ που βγαίνει αυτό και στον αγώνα».

Για το αν οι εξαιρετικές εμφανίσεις απέναντι σε τόσο μεγάλους συλλόγους σε αυτό το τουρνουά βοηθούν την εικόνα της ομάδας και την κάνουν περισσότερο γνωστή στην Ευρώπη:

«Παίξαμε με πάρα πολύ καλούς αντιπάλους. Προετοιμαζόμαστε έτσι και για το Champions League, γιατί θα έχουμε σχεδόν τους ίδιους αντιπάλους, αντιπάλους τέτοιας κλάσης. Θεωρώ ότι ήμασταν πάρα πολύ καλοί και ειδικά στο τελευταίο ματς δείξαμε ότι μπορούμε να κοντράρουμε κάθε ομάδα».

Ένα μήνυμα για τον κόσμο μετά τη νίκη επί της Πρωταθλήτριας Αγγλίας στα πέναλτι:

«Πιστεύω ότι θα είναι ευχαριστημένοι από αυτά που δείξαμε σε αυτούς τους αγώνες και θα τα δώσουμε όλα στη συνέχεια».




Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΜΙΛΑΝ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 04/08/2014 05:15
3-0

στις 04/08/2014 08:50
ΠΑΛΙ ΞΕΝΥΧΤΑΣ ΛΟΥΓΚΡΑ-ντιρισιο; ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ Η ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΒΟΓΓΗΤΑ Ε;

στις 04/08/2014 09:11
Να τα μας. Έβαλε 3-4 γκολ και νομίζει ότι ειναι ο ibrahimovic...η μαλακια τον δέρνει η πιστεύει πολυ τον εαυτό του κει την ομάδα του...θα φανεί ...όταν γυρίσει εκει που ηταν.

στις 04/08/2014 10:10
DIAΜΑΝΤΙ..

στις 04/08/2014 10:16
Διαμαντακος θα βαζει γκολ ειναι καλος

στις 04/08/2014 10:40
αλλος ασχετος . χωρις μετριοφροσυνη.

στις 04/08/2014 14:04
Kala ta leei o diamantakos kyrioi.Fysika egw ta elega apo kairo auta kai kapoioi asxetoi gelagane...Siga siga omws apodyknyetai oti o olympiakos mporei na kontrarei opoiodipote antipalo kai malista na ton nikisei pezontas kai kyriarxo kai grigoro podosfairo.Auto einai pou thelei na afomoiwsei o mitsel ston neo olympiako.Gia na eimai eilikrinis egw tha ithela na dw ton olympiako na agwnizetai mia ek twn real,barcelona kai bayern(autes theorw kalyteres ston kosmo) gia na doume pragmatika pou ftanei auti omada xwris fysika na thelw na meiwsw tin niki mas epi tis city.

στις 04/08/2014 14:07
oso gia ton diamantako pistevw an tou dwsei eukairies o mitsel tha paei poly mprosta autos o paixtis..einai pragmatikos killer mesa stin perioxi

στις 04/08/2014 14:56
Συμφωνο φιλε

στις 04/08/2014 18:00
mono real

στις 04/08/2014 21:55
κοιτα που βγαλανε γλωσσα με τα φιλικα....καλος ο διαμαντακος αλλα να κραταει το στομα του κλειστο γιατι ειναι πολυ νωρις.....

στις 04/08/2014 22:05
ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ ΚΑΙ Η ΚΛΑΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ. ΟΙ ΜΠΟΥΛΝΤΟΖΕΣ ΠΗΓΑΝ ΣΤΗΝ Ν.Φ ΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ Η ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΗΣ ΦΟΥΛΑΡΕΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ Ο ΤΙΓΡΗΣ; ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΜΑΠΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ...ΡΕ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΤΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΡΕΖΙΛΗΔΕΣ.

στις 05/08/2014 01:33
mounopano,kerdises thn milan pou einai pethameni kai kerdises city p an epeze gia chl tha sas exwne 8ampalo palio malakes gauroi sas poulane sano mpeee

στις 05/08/2014 08:19
Swstos o k1n1g0s.Sto c.l kai oxi sta filika 8a fanei.Sto elliniko den exei antipalo o gavros.

στις 05/08/2014 17:39
μεγαλε....

στις 05/08/2014 21:18
ΤΑ @@ ΜΑΣ ΘΑ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙΣ ΠΟΥΣΤΟΠΑΙΔΟ

στις 05/08/2014 21:32
γυρισε ο querty!!!

στις 05/08/2014 22:01
ΝΑΙ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΤΕ ΠΑΛΛΙ

στις 05/08/2014 23:14
Ο άλλς ο κομπλεξικοπός ο αλβανός ο λουκαρντίσο γράφει 3-0 με το σήμα της μάντσεστερ.Εχει φάει τόση φάπα η ομάδα του που διάλεξε να χαίρετε με ομάδες του εξωτερικού.Του χρόνου αν θα χάσουμε απο την ρεάλ θα γίνει ολως τυχαίως οπαδός της ρεάλ.Πες τη ομάδα είσαι στην αλβανία και στην ελλάδα,μην ντρέπεσαι πελατάκο

στις 05/08/2014 23:56
o diamadakos tha prosgiothei apotma to tsoutseki autaein filika tis poutsas ktnral tngledisane

στις 05/08/2014 23:57
tin real*

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.