Κύπελλο Γαλλίας: Αποκλείστηκε από την Εβιάν η Παρί!

18/4/2013 01:14
Τον αποκλεισμό από τα προημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας γνώρισε η Παρί Σεν Ζερμέν η οποία ηττήθηκε στα πέναλτι με 4-1 από την Εβιάν μετά το τελικό 1-1 της παράταση. Μοιραίοι από την «άσπρη βούλα», Ιμπραίμοβιτς και Σίλβα.

Η Παρί άνοιξε το σκορ με τον Παστόρε στο 8ο λεπτό, ωστόσο παρά το πολύ καλό της ξεκίνημα, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη και τελικώς ο Κλίφα ισοφάρισε σε 1-1 στο 43’ για τους γηπεδούχους.

Το σκορ δεν άλλαξε και το παιχνίδι οδηγήθηκε στη παράταση και στη συνέχεια στα πέναλτι, όπου όλοι οι παίκτες της Εβιάν ήταν εύστοχοι σε αντίθεση με τους Ιμπραίμοβιτς και Σίλβα που αστόχησαν, με αποτέλεσμα οι «πρωτευουσιάνοι» να αποκλειστούν και να δουν το όνειρα του «νταμπλ» να… σβήνουν.

Από την άλλη, στα ημιτελικά πέρασε και η Μπορντό, επικρατώντας δύσκολα με 3-2 της Λανς εκτός έδρας.