Ήττα από Φιορεντίνα για Καλλονή

Φιλική ήττα με 3-0 από την Φιορεντίνα γνώρισε η Καλλονή, με την ιταλική ομάδα να ήταν καλύτερη και κατάφερε να πετύχει τρία γκολ με τους Ίλισιτς (41’), Μπερναντέσι (56’) και Γκόμες (90’).

Την ήττα με 3-0 στο πολύ δυνατό φιλικό παιχνίδι με τη Φιορεντίνα γνώρισε στη Μονέα η Καλλονή, η οποία είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας σε ορισμένα διαστήματα του αγώνα, ωστόσο έδειξε μεγάλα κενά στην άμυνα, ενώ δεν κατάφερε να φανεί ιδιαίτερα απειλητική για τους «βιόλα», απειλώντας κυρίως με τον Καμαρά, ο οποίος είχε καλή στιγμή για να ανοίξει το σκορ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Από την πλευρά της, η Φιορεντίνα παίζοντας με αρκετούς βασικούς, είχε την υπεροχή και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο 41’ με τον Ίλισιτς.

Στην επανάληψη, οι «βιόλα» παρά τις πολλές αλλαγές, κατάφεραν να πετύχουν ακόμα δύο γκολ με τους Μπερναντέσι (56’) και Γκόμες (90’), ενώ στα αξιοσημείωτα η αποβολή του Γιάννη Ματζουράκη για διαμαρτυρία στο δεύτερο ημίχρονο.

Ομάδα που αφορά: ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ