Εννιά αγωνιστικές και τιμωρία τεσσάρων μηνών στον Σουάρες!

Εννιά αγωνιστικές και τιμωρία τεσσάρων μηνών στον Σουάρες!

Αφορά τον αγώνα ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ


Ποινή 9 αγωνιστικών από την Εθνική Ουρουγουάης αλλά και αποκλεισμό τεσσάρων μηνών από οποιαδήποτε δραστηριότητα που σχετίζεται με το ποδόσφαιρο επέβαλε στον Λουίς Σουάρες η πειθαρχική επιτροπή της FIFA για τη δαγκωνιά στον Τζόρτζιο Κιελίνι στον αγώνα της Ιταλίας με την Ουρουγουάη!

Πολύ ακριβά θα πληρώσει την ενέργεια του να… δαγκώσει τον Τζόρτζιο Κιελίνι ο Λουίς Σουάρες, καθώς η πειθαρχική επιτροπή της FIFA επέβαλε στον Ουρουγουανό επιθετικό ποινή 9 αγωνιστικών από την Εθνική ομάδα της χώρας του, κάτι που σημαίνει πως χάνει το υπόλοιπο Μουντιάλ.

Ωστόσο η FIFA τιμώρησε τον παίκτη και με τέσσερις μήνες αποκλεισμό από κάθε ποδοσφαιρική δραστηριότητα, κάτι που σημαίνει πως δεν θα μπορέσει να αγωνιστεί ούτε με τη φανέλα της Λίβερπουλ μέχρι τα τέλη Οκτωβρίου!

Παράλληλα ο Σουάρες θα κληθεί να πληρώσει χρηματικό πρόστιμο 82 χιλιάδων ευρώ, ενώ η εξέλιξη αυτή δεν αποκλείεται να επηρεάσει την μεταγραφή του από τη Λίβερπουλ, καθώς Μπαρτσελόνα και Ρεάλ φέρονται να ενδιαφέρονται για την απόκτηση του.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.003.153.502.001.551.221.271.66
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.501.854.001.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.601.753.7520.00

Σχολιασμός

29 σχόλια:

στις 26/06/2014 17:06
O paxaros o orothetikos ftaiei

στις 26/06/2014 17:33
kai polu kala kanan!! ante me to pitbull........

στις 26/06/2014 17:57
h fifa h tromokratikh organwsh eprepe na apokleisei thn ellada pou perase me kalpiko penalty gia na exoume wraio mundial k oxi ena paixtouri opws o suarez

στις 26/06/2014 18:04
ΚΑΛΛΑ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟ

στις 26/06/2014 18:05
ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΚΟΡΕΡ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΣΕΛΗΝΙΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΔΑΓΚΩΝΕΙ ΟΠΟΙΟΝ ΒΡΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ!ΒΡΕ ΜΠΑΣ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΣ?ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟ?ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ CLUB ΟΠΩΣ Η ΡΕΑΛ ή Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΞΟΔΕΨΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΜΙΣΗ ΣΕΖΟΝ.

στις 26/06/2014 18:08
tin glitosaa de tha me dagosi ston agona me tin Colombia agapo fifa <3

στις 26/06/2014 18:19
lysisestate.gr Ο ΛΟΥΚΑΝΤΙΡΙΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΜΑΛΑΞ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΨΥΧΑΚΙΑΣ ΟΧΙ ΑΛΒΑΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΠΟΥΣΤΡΕΞ ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΠΟΥΤΣΟΑΡΠΑΧΤΡΕΞ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, Α ΚΑΙ ΠΑΝ ΑΠ ΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΜΑΖΟΧΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΛΑΣΤΗΜΑΕΙ ΟΛΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ

στις 26/06/2014 18:54
καλα τον εκαναν τον μαλακα!

στις 26/06/2014 18:55
lucadirisio αντε γαμησου ρε! γιατι πιο ηταν κανονικο πεναλτυ; της βραζιλιας με την κροατια, της ισπανιας πια εεεεε ποιο ρε;

στις 26/06/2014 18:57
βρυκολακα δεν θελουμε κατσουρανη με κοστα ρικα φιλε.θελουμε σαμαρη

στις 26/06/2014 19:03
Το εκαναν για να παει οδοντιατρο

στις 26/06/2014 19:04
OMG

στις 26/06/2014 19:05
ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ...ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ Η ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΝ ΡΕ? Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ? ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΑΡΑ? ΠΩΠΩ...ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΣΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΜΕ ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΑΓΚΩΣΕ ΤΟΝ ΙΒΑΝΟΒΙΤΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΙΜΩΡΙΣΑΝ ΓΙΑ 10 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ...ΕΛΕΟΣ...

στις 26/06/2014 19:56
ETΣΙ ΟΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ....ΠΑΡΤΑ ΠΟ@@ΣΤΑΚΙ..ΜΕΙΝΕ ΕΚΤΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΥΑΛΟ

στις 26/06/2014 21:38
ΕΤΣΙ ΠΟΥΤΣΑ ΚΟΥΡΑΔΟΜΑΓΚΑ

ΟΥΤΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΝΑ ΠΕΙς ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕς ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΤΡΑΒΕΛΙ ΤΟΥ ΒΑΛΤΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 26/06/2014 22:12
ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΦΙΣΕΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ, ΤΟΥ ΗΑΝΝΙΒΑL LECTER?EINAI ΚΑΝΝΙΒΑΛΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.Η ΟΔΟΝΤΟΣΤΟΙΧΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΟΚΑΝΙΖΕΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΚΡΕΑΣ.

στις 26/06/2014 22:20
polu mlk.o suares

στις 26/06/2014 22:29
ρε κωλοσαιτ τα θαυμαστικα γιατι τα βαζεις στον τιτλο. που ειναι το πριεργο που σου προξενει θαυμασμο. αντε γαμηθειτε μαλακες και σεις

στις 26/06/2014 23:55
einai theoooooooos

στις 26/06/2014 23:55
adikia!

στις 27/06/2014 01:07
bookadoros,δεν ειναι λυκανθρωπος,μαλακας ειναι! Με τις μαλακιες που κανει χανει ολη την παικτικη του αξια!

στις 27/06/2014 09:04
Καλα να παθει τωρα δεν περναει η ουρουγουαη κολμοβια συναιχιζει

στις 27/06/2014 13:37
prwton oti egine auto kai ton toimwrisan dn simainei oti i real i i barcelona 8a apoklisoun san idea tin metagrafi tou ! apla 8a xasei to 1/5 tis sezon ! kai deuteron as ton afinane esto na paiksei sto moundial !

στις 27/06/2014 18:40
κριμα πολυ κριμα! εκνευριζετε ευκολα και επεσε και πανω στο σπαστικο Κιελινι! τουλαχιστον ας τον αφηνανε να τελειωσει το μουντιαλ! μ αυτον η Ουρουγουαη ισως εφτανε και τελικο! παντος ειναι μεγαλο ελατωμα αυτο που εχει και το κακο ειναι για αυτον!

στις 27/06/2014 20:31
Μακριά από τη Ρεαλάρα μας! Δεν θέλουμε pitbull στο ρόστερ μας...Φαλκάο και πάλι Φαλκάο!!!!!

στις 27/06/2014 20:41
ΡΕ ΣΟΥΑΡΕΣ ΗΡΕΜΗΣΕ ΛΙΓΟ!!!

ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ...

στις 28/06/2014 00:11
Pws Legetai To Skylaki Pou Gabgizei Gab Gab Kai Dagkwnei Souarez Kai Paizei Sthn Liverpool Kai Tha Paei Sthn Barcelona Na Dagkwnei Ton Messi Kai Na Tou Kanei Gab Gab Xaxaxaxaxaxaxa

στις 28/06/2014 11:53
poly kalos einai o soyarez alla o tipos exei provlima sti paregkefalida

στις 28/06/2014 15:22
Egw Pisteuw Twra Pou To Skylaki Lypei H Colombia Me Thn Ourougouai Tha Erthoun Issopalia Kai Me To Zori Mia Apo Ths 2 Omades Tha Valei To Gkol Sthn Paratash

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.