Ζερβίνιο: «Νίκη με Ελλάδα για τους Τουρέ»

Ζερβίνιο: «Νίκη με Ελλάδα για τους Τουρέ»



Τη νίκη της Ακτής Ελεφαντοστού απέναντι στην Ελλάδα προκειμένου αυτός και οι συμπαίκτες του να αφιερώσουν την πρόκριση στους Γιάγια και Κόλο Τουρέ μετά το θάνατο αδερφού τους, Ιμπραΐμ, ζήτησε ο Ζερβίνιο. Μένουν στη Βραζιλία οι δύο άσοι.

Ο θάνατος του Ιμπραίμ Τουρέ σε ηλικία 28 ετών έχει σκορπίσει θλίψη σε όλους στην αποστολή της Ακτής Ελεφαντοστού, λίγες ημέρες πριν τον αγώνα με την Ελλάδα που θα κρίνει την πρόκριση στους «16» του Μουντιάλ.

Μάλιστα, ο Ζερβίνιο δήλωσε πως όλοι θα παλέψουν για τη νίκη, ώστε να αφιερώσουν την πρόκριση στην οικογένεια Τουρέ, με τους δύο άσους να μένουν τελικά στη Βραζιλία παρά τις πληροφορίες που ήθελαν να αποχωρούν από τη Βραζιλία:

«Είμαστε όλοι συντετριμμένοι. Γνώριζα τον Ιμπραΐμ καλά από μικρή ηλικία. Θέλουμε να νικήσουμε την Ελλάδα και να προκριθούμε, για να το κάνουμε δώρο στην οικογένεια Τουρέ. Αυτό θα τους παρηγορήσει και θα είναι μια ευχάριστη είδηση για αυτούς μέσα στον πόνο τους», δήλωσε ο Ζερβίνιο.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΕΛΛΑΔΑ - ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.553.551.851.801.701.781.221.22
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.002.102.451.601.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.101.803.0017.00

Σχολιασμός

30 σχόλια:

στις 21/06/2014 18:34
Opws katalavate mundial telos...

στις 21/06/2014 19:30
Εαν κερδισουν να την αφιεροσουν

στις 21/06/2014 19:39
Καλή μας χώνεψη το 3μπαλο!

στις 21/06/2014 20:52
α καλα την γαμησαμε..

στις 21/06/2014 21:02
kai emeis paizoume gia ta thimata tou 1940.afiste mas more.emeis ti tha kanoume ? tha pame na xasoume?

στις 21/06/2014 21:24
duskola paidia telos mexri edw htan...akoma ena kinhtro gia akth na mas nikhsei opote krimasssss

στις 21/06/2014 21:33
kala nai re polloi ypostireizete thn ellada eiste kai ellhnes kiolas re kataey9eian lete oloi afou menei o toure 9a xasoume.Les kai eseis eiste kalyterh apo thn e9nikhh ellados

στις 21/06/2014 21:35
gia redgu400,nannaki,sOlid7 pou pisteyoun para polla oti h en9ikh 9a nikhei...

στις 21/06/2014 21:41
Φήμες λένε ότι ο Μανιάτης έβαλε ένα 100ευρω στην τσέπη του διαιτητή μετά την αποβολή του Κατσουρανη κι ένα χαρτάκι που έγραφε "Είσαι αστέρι"

στις 21/06/2014 21:47
as elpisoume na min epanapautoun oi dikoi mas ekseteia tou oti tha lupoun oi touredes, kai peksoun san tous skopianous

στις 21/06/2014 22:13
pervos oi toure paizoun file

στις 21/06/2014 22:33
ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ "ΚΗΔΕΙΑ" ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΟ ΚΛΑΨΟΥΝ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΤΟ ΑΔΙΚΟΧΑΜΕΝΟ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ. ΤΕΛΕΙΑ Κ ΠΑΥΛΑ!

στις 21/06/2014 23:56
kanekorso eisai terma vlakas , ti vlakeies ka9esai kai grafeis ??

στις 22/06/2014 00:06
μακαρι να νικησουμε εμεις

στις 22/06/2014 00:22
tameiouxos10 εχουμε και οι 2 κινητρο αυτοι εχουν διπλο και καλυτερη ομαδα! οποτε εχουμε ελαχιστε πιθανοτητες να περασουμε

στις 22/06/2014 00:22
ΚΑΛΑ ΠΟΣΟ ΒΛΑΚΕΣ Κ ΜΙΚΡΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΤΑΝ? ΗΜΑΡΤΟΝ! η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΖΕΡΒΙΝΙΟ Κ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ, ΔΗΛΑΔΗ ΣΑΝ ΝΑ ΕΛΕΓΑ "ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ κ μΑΛΙΣΤΑ ΑΔΙΚΑ, ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΕΤΕ ΤΗ ΝΙΚΗ Κ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΕΤΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΩΝ ΤΟΥΡΕ?" ΦυσΙΚΑ Κ ΟΧΙ. ΗΜΑΡΤΟΝ ΛΟΙΠΟΝ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΡΩΤΑΤΕ ΠΡΙΝ ΒΡΙΖΕΤΕ, ΑΚΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ Κ ΜΑΘΗΜΑ ΗΘΙΚΗΣ Κ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΜΙΝΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

στις 22/06/2014 00:22
ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΙΖΑΝ ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΤΟΥΡΕ ΠΑΛΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙΣ.ΚΑΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΣΚΟΡΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ 500 ΧΑΡΤΟΣΗΜΑ.

στις 22/06/2014 00:25
ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΟΛΟΙ ΟΙ ΤΣΟΓΛΑΝΟΙ Κ ΤΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΕΔΩ Κ ΜΑΣ ΒΡΙΖΟΥΝ Κ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΘΙΚΗΣ, ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ Κ ΣΕΒΑΣΜΟΥ! ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΞΑΝΑ!

στις 22/06/2014 00:34
ΡRΙSΟΝΕR ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ, ΔεΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ, ΑΣΤΟ! ΤΕΛΟΣ!

στις 22/06/2014 00:43
ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΟΤΙ ΧΛΕΥΑΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ κ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΖΕΡΒΙΝΙΟ κ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΟΤΙ Κ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΟΓΟΣ ΝΙΚΗΣ ΤΟΥΣ κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΕΒΕΙΑ ΣΤΟΝ ΝΕΚΡΟ. ΑΙΝΤΕ ΜΑΘΑΤΕ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΘΑΝΑΤΟ Κ ΝΕΚΡΟΥΣ, ΝΑ ΡΩΤΑΤΕ ΠΡΙΝ ΒΡΙΖΕΤΕ, ΔΙΟΤΙ ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΙΣ ΑδΕΡΦΟ Στα 18 ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ... ΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΟΛΟΙ!

στις 22/06/2014 13:12
bilbao pragmatika traba kai gamhsou re arxidi koroideyeis malaka apan9rwpe

στις 22/06/2014 18:21
re ligo respext eipame na dei3eis aderfos enos diashmou paixth htan ligo respect re malaka

στις 22/06/2014 18:30
Ζερβίνιο: «Νίκη με Ελλάδα για τους Τουρέ»

στις 22/06/2014 18:30
Ζερβίνιο: «Νίκη με Ελλάδα για τους Τουρέ»

στις 22/06/2014 18:31
Ζερβίνιο: «Νίκη με Ελλάδα για τους Τουρέ»

στις 22/06/2014 22:02
Προσωπικά θα χαρώ περισσότερο τη νίκη της Ακτής παρά της Ελλάδας, ο Γιάγια και ο Κόλο Τουρέ πιστεύω πως αξίζουν να αφιερώσουν την πρόκριση στον αδερφό τους (σκεφτείτε το σαν άνθρωποι) . Η αλήθεια είναι πως σημαίνει περισσότερα για αυτούς η πρόκριση, το μόνο που θα κάνουν οι δικοί μας αν περάσουν είναι να ψωνιστούν περισσότερο και να βγάζουν selfies με τούρτες. Προτιμώ λοιπόν να δω να μας πετάνε γκολ και να σηκώνουν τη φανέλα κάτω από την οποία θα έχουν ένα μπλουζάκι με τον αδερφό τους παρά να δω εμάς να περνάμε και να τρώμε πεντάρα από κάποια δυνατότερη ομάδα. Συλληπητήρια στα αδέρφια Τουρέ για την απώλειά τους. Καλή επιτυχία και στις δύο ομάδες, αν και λίγη σημασία έχει.

στις 23/06/2014 02:27
Προσωπικα θα ευχαριστηθω νικη της ελλαδας ως ελληνας .Τωρα οι ανθελληνες τι λενε τπυς γρατω στα αρχιδια μου . Ας παιχτει καλη μπαλα κ ελπιζω να ημαστε εμεις οι καλυτεροι. Οσο για τον αχελφο τπυρε κριμα αλλα εγινε κ εμεις πρεπει απο τη μερια μας να νικησουμε . Το αντιστοιχο μλορει να χε γινει κ σε μας τι παει να πει ρε πανηλιθιοι ανθελκηνες οτι θα μας αφηναν οι αντιπαλοι η κφι θα μας σεβοντουσαν στον αγωνα πανω κ δεν θα μας ακουμπαγανε. Σεβασμος υπαρχει παντα κ παντου . Στην ωρα του παιχνιδιου πανε κ οι δυο ομαδες να νικησουν .

στις 23/06/2014 13:21
Πολύ σωστός ο akishellas !!! και ι Ελλάδα θα πάει για τους οργώσει τούς σκυλαραπες !!!!

στις 23/06/2014 13:57
παιδιά, είναι κριμα να βρίζουμε ο ενας τον άλλο. όσοι κατάλαβαν λαθος, ας ζητήσουν συγνώμη απο τον φίλο και να μένουμε στα σχόλεια για τους αγώνες. καλο είναι να κρατήσουμε 1 επίπεδο στο φόρουμ. όσο για το ματσ, καλή επιτυχία στην ομάδα μας.

στις 24/06/2014 01:08
ι Ελλαδα..xaxa malakismena xrysagoula

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.