Σκολάρι: «Ήταν πέναλτι»

Σκολάρι: «Ήταν πέναλτι»



Την άποψη του ότι το πέναλτι που κέρδισε η Βραζιλία ήταν κανονικό εξέφρασε ο ομοσπονδιακός τεχνικός της «σελεσάο», Λουίς Φελίπε Σκολάρι.

Η Βραζιλία χρειάστηκε ένα ανύπαρκτο πέναλτι για να κερδίσει την Κροατία στην πρεμιέρα του Μουντιάλ με 3-1, απόφαση που εξόργισε τον τεχνικό της Κροατίας, Νίκο Κόβατς ο οποίος αναφέρθηκε με σκληρά λόγια για τον Ιάπωνα διαιτητή και την απόφαση του.

Παρόλα αυτά ο τεχνικός της Βραζιλίας, Λουίς Φελίπε Σκολάρι κληθείς να σχολιάσει τις δηλώσεις του Κόβατς, τόνισε πως το πέναλτι ήταν κανονικό:

«Έτσι είπε; Εγώ είδα δέκα φορές τη φάση στην τηλεόραση και είναι πέναλτι. Ο διαιτητής το είδε και το έδωσε. Κι αυτός είναι που αποφασίζει».



Ομάδα που αφορά: ΛΟΥΙΣ

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 13/06/2014 02:39
WRAIES DHLWSEIS! ME AYTA POU KANETE KAI POU LETE DEN PATE POU8ENA! ELEOS TWRA POU EIDES PENALTY,8A MAS TRELANEIS?? KAI NA HTAN KAI KANENAS PROPONHTAKOS NA PW ENTAKSEI,ELEOOS TWRA!

AN OMWS APOKLEISTEIS APO KANENA TETOIO PETSINO PENALTY TOTE NA SE DW..

στις 13/06/2014 02:51
afu eides tin fash 10 fores MALAKA kai synexizeis na les oti einai penalty vale kana gyalaki giati o kataraxths sou xtypaei tin porta.

στις 13/06/2014 04:42
Δν φοβηθκαν να δωσουν 11 δις εν μεσω τετοιας κρισης που επικραττει στη βραζιλια, δν φοβηθηκαν να σκοτωσουν κοσμο για να μην βγει η παρασκηνιακη βρωμια της διοργανωτριας χωρας και θα φοβηθουν να την ευννοησουν;

στις 13/06/2014 08:26
με το ζορι νικη. μου θυμηζει τους γαυρους!!!

στις 13/06/2014 08:35
Πιο χαζος πεθαινεις... Πετσινο πεναλντυ και ανυπαρκτη η βραζιλια.. Χαος ηταν καμια οργανωση.. Μπραβο στην Κροατια

στις 13/06/2014 09:51
Πολυ κακη βραζιλια!! εντομεταξυ ο σχολιαστης της νεριτ εκανε τον νευμαρ θεο "ηγετης" και μεγαλος παικτης της βραζιλιας τον χαρακτηρισε και ουσιαστικα τι εκανε? ενα σουτ και ενα πεναλτυ εβαλε που το οποιο ηταν παροδια!απο την αλλη πολυ καλη ομαδα η κροατια!

στις 13/06/2014 09:52
ολα ο οσκαρ τα εκανε χθες!! μονο αυτος αξιζει φετος

στις 13/06/2014 10:03
Σκολάρι : [email protected]@ρι@ ήταν αλλά τι να πείς με διαιτησία μαζί σου.

στις 13/06/2014 10:16
τι να πει μωρέ ο ηλίθιος, και το 2002 με το Βέλγιο τα ίδια δεν έκανε;

Ενώ ήταν 0-0 ακύρωσε στο Βέλγιο κανονικότατο γκολ ως "επιθετικό φάουλ", και στο 2ο ημίχρονο η Βραζιλία έβαλε 2 γκολ και κέρδισε.

http://www.youtube.com/watch?v=ZTneC9E54m4

Αμφιβάλει κανείς ότι χθες από το 70 δε θα μπορούσε ίσως να βάλει γκολ η Βραζιλία; Αλλά μην τυχόν και δεν τα καταφερει, να τη βοηθήσουμε.

Πράγματι η Βραζιλία έχει την κουλτούρα κτλ αλλά ΕΛΕΟΣ πια!!!!!

στις 13/06/2014 12:05
Δεν έχει ανάγκη η Βραζιλία από τη βοήθεια κανενός διατητή.

στις 13/06/2014 12:16
pali mas gamisane kai twra den thes na deis moundial!!! to idio eixe kanei kai to 2002 me thn tourkia pou tous epaize

στις 13/06/2014 13:17
ti pei kaneis ..??

στις 13/06/2014 13:40
Kathiki skolari tha niwseis ton pono kai esu kai oi flwroi paixtes sou...enas me aksioprepeia den vrethike na pei den eimai prodoths ths xwras mou...apo eksw skotwnontai kai mesa to tsirko...kai deixnoun kai ton theo me ta xeria tous se kathe petsino gkol...mundial thelate,e????PARTE TO...

στις 13/06/2014 14:10
Λογικό να το θεωρεί penalty,όχι βέβαια γιατί ήταν(που δεν ήταν) αλλά έτσι κι αλλιώς σε όλη την διάρκεια του ματς είχε και με κάτι να διαμαρτυρυθεί προς τους διατήτες.Θεωρούταν κατά κάποιο τρόπο αδικημένος,ε και κατά κάποιον τρόπο "δικαιώθηκε" στο μυαλό του με αυτην την φάση.

στις 13/06/2014 16:01
γαμω τον μπλατερ

στις 13/06/2014 16:05
ελεος γενικα την εχει τη παραγκουλα της η βραζιλια αλλα σε αυτο το μουντιαλ μπορει να τα δουμε ολα

στις 13/06/2014 18:24
pio moufa pe8aineis

στις 13/06/2014 18:53
h brazilia den exei oute arxh oute telos.. kalh synexeia sthn kroatia.. thn paw poly ayth thn omada.. ante na doume shmera kanena kalo paixnidi.. elpizw

kalh synexeia!!

στις 13/06/2014 20:45
ΣΚΟΛΑΡΙ ΤΙ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ?ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΣΟΥ.ΑΣ ΦΘΑΣΕΤΕ ΣΤΟΥΣ 4 ΚΑΙ ΠΑΙΞΕΤΕ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΛΗΡΩΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.