Κόβατς: «Εάν αυτό ήταν πέναλτι, ας παίξουμε μπάσκετ…»

Κόβατς: «Εάν αυτό ήταν πέναλτι, ας παίξουμε μπάσκετ…»



Με σκληρά λόγια για τον Ιάπωνα διαιτητή μίλησε μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής της Κροατίας, Νίκο Κόβατς για το πέναλτι που έδωσε υπέρ της οικοδέσποινας Βραζιλίας στη νίκη της «σελεσάο» με 3-1 επί της ομάδας του.

Σφοδρή επίθεση στον διαιτητή της πρεμιέρας του Μουντιάλ ανάμεσα στη Βραζιλία και την Κροατία (3-1) εξαπέλυσε μετά το τέλος του ματς ο ομοσπονδιακός τεχνικός των φιλοξενούμενων, Νίκο Κόβατς.

Ο Κροάτης τεχνικός αναφέρθηκε στο πέναλτι που επέτρεψε στη Βραζιλία να γυρίσει το σκορ, κάνοντας λόγο για απόφαση-ντροπή και πως εάν ξεκινάει έτσι η διοργάνωση, καλύτερα να πάνε στα σπίτια τους:

«Εάν αυτό ήταν πέναλτι, τότε θα πρέπει να σταματήσουμε το ποδόσφαιρο. Ας παίξουμε μπάσκετ… Είναι ντροπή! Δεν υπήρχε κανένας σεβασμός για την Κροατία. Εάν ξεκινάει έτσι το Παγκόσμιο Κύπελλο τότε καλύτερα να τα παρατήσουμε και να πάμε σπίτια μας.

Οι παίκτες μου άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις με την εμφάνιση τους και είναι τιμή μου που είμαι προπονητής τους. Προηγηθήκαμε, αλλά δεν καταφέραμε να κρατήσουμε το προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο. Πρέπει να σηκώσουμε ψηλά το κεφάλι και πιστεύω πως με αυτή την απόδοση θα περάσουμε στην επόμενη φάση
» δήλωσε μεταξύ άλλων ο Κόβατς.



Ομάδες που αφορά: ΚΡΟΑΤΙΑ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 13/06/2014 01:54
Ο ΦΡΕΝΤ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΤΙΣ ΒΟΥΤΙΕΣ!! ΜΕ ΤΟ ΜΕΞΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ!!!SLO-GUN

στις 13/06/2014 01:58
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΥΡΙΕ ΚΟΒΑΤΣ ΦΤΙΑΞΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΑΜΥΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΔΝ ΠΑΣ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ!! ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΑΤΕ ΧΩΡΟΥΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΕΝΤΡΑ ΕΒΓΕΝΕ ΤΕΤ Α ΤΕΤ ΜΕ ΤΟ ΤΕΡΜΑ ΣΑΣ Ο ΝΕΥΜΑΡ Η Ο ΦΡΕΝΤ

στις 13/06/2014 02:04
ΕΜΕΤΟΣ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΟΥ ΜΟΥΝΤΙΑΛ! 2 ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΝΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΕΙ Η ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΒΡΑΖΙΛΙΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ.. (ΠΕΝΑΛΤΥ-3ο ΓΚΟΛ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΦΑΟΥΛ) ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΜΕ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ ΙΣΠΑΝΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΓΑΛΛΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΤΑ ΑΥΓΑ ΤΟΥΣ

στις 13/06/2014 02:14
τι ναι αυτά βρε dem ντρέπονται λίγο νομίζω και οι ήδιοί οι βραζιλιάνοι με το χαλι που είχαν και θα έχουν δεν χάρηκαν τη νίκη τους

στις 13/06/2014 02:37
kala pera ap thn plaka o termatofulakas ths croatias htan g tn poutso asxetos eixe ey9einh kai sta 3 goal p fagane

στις 13/06/2014 09:40
χαχχααχ το πεναλτυ ηταν γελιο πραγματικα ακομα κλαιω!! μεγαλη παρασταση του φρεντ!!

στις 13/06/2014 12:22
Όλο μαλακιες οι βραζιλιανοι δεν μπορεί θα παίξουν με Ισπανία ή Αργεντινή ή Γερμανία εκει θα δούμε τα αρχιδια τους.

Τα ίδια έκαναν και το 2002 με Τουρκία και Βέλγιο.

στις 13/06/2014 12:23
ΠΑΜΕ ΚΡΟΑΤΙΑ!!!!!!

στις 13/06/2014 15:00
ωραια ξεκινησαμε...

στις 13/06/2014 15:50
sfagiii

στις 13/06/2014 18:34
kovac kali i omada sou alla esy ligos.an eixe pragmatiko proponiti i kroatia xtes aytin tin pethameni brazilia tha tis exwne 3.twra gia to penalti ontws den dinontai ayta alla den edwses entoles stous paiktes sou na prosexoun ta piasimata stin perioxi;mes tin brazilia paizeis den jiliastikes tipota;

στις 13/06/2014 21:25
ΠΕΣ ΤΑ ΒΡΕ ΚΟΒΑΤΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΙΔΡΩΝΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥΣ.ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΩΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΜΥΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΡΙΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΞΑΝ ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΑΝΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ Η ΚΡΟΑΤΙΑ.

στις 13/06/2014 21:38
re paidia apla ta pragmata theloyn an einai dynaton apo ton proto omilo vrazilia mexiko na perasoun exo tus kroates kai thn kroatia allo na xasoun se eisitiria 2-3000 theates afrikis eyropis..alla mexikanous poy an pane kai hmitelika ase tha gemisoun thn vrazilia...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.