Νίκη πριν τη Κολομβία για την Εθνική (video)

Νίκη πριν τη Κολομβία για την Εθνική (video)

Αφορά τον αγώνα ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ


Με κεφαλιές των Κονέ (21’) και Κατσουράνη (53’), η Ελλάδα κέρδισε με 2-1 την Βολιβία σε φιλικό που διεξήχθη στη Νιου Τζέρσεϊ και ολοκλήρωσε με νίκη τις φιλικές της υποχρεώσεις πριν την πρεμιέρα του Μουντιάλ με την Κολομβία.

Μετά από τρία φιλικά χωρίς νίκη, η Ελλάδα κατάφερε να κερδίσει με 2-1 την Βολιβία στην πρόβα τζενεράλε ενόψει του αγώνα της πρεμιέρας του Μουντιάλ με την Κολομβία.

Σκόρερ οι Κονέ (21΄) και Κατσουράνης (53’) , με την Βολιβία να μειώνει στο 71΄ για το τελικό 2-1 με σουτ του Καρντόσο που αιφνιδίασε τον Καρνέζη.

Η Ελλάδα ξεκίνησε με διάθεση το ματς και είχε σημαντικές ευκαιρίες με τον Γκέκα (12’ και 19’) για να πάρε προβάδισμα, ώσπου στο 21’ μετά από σέντρα του Σαλπιγγίδη, ο Κονέ με ωραία κεφαλιά «έγραψε» το 1-0! Στη συνέχεια η Βολιβία προσπάθησε να αντιδράσει, χωρίς όμως να καταφέρνει να απειλήσει σημαντικά μέχρι το ημίχρονο.

Στην επανάληψη το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πέτυχε δεύτερο γκολ στο 53’, όταν μετά από κόρνερ του Χολέμπας, ο Κατσουράνης έκανε το 2-0 με κεφαλιά, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Γκέκας έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανεβάσει ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ καθώς δεν μπόρεσε να νικήσει σε τετ-α-τετ τον γκολκίπερ της Βολιβίας.

Έτσι, στο 71’ ο Καρντόσο με σουτ έξω από την περιοχή, αιφνιδίασε τον Καρνέζη και διαμόρφωσε το τελικό 2-1, με την Εθνική να ετοιμάζεται πλέον για το παιχνίδι της πρεμιέρας με τη Κολομβία (14/6).

Όσον αφορά τους αντιπάλους της Εθνικής στον όμιλο, η Κολομβία κέρδισε με 3-0 την Ιορδανία, ενώ η Ιαπωνία επικράτησε με 4-3 της Ζάμπια σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι.

Ελλάδα: Καρνέζης, Τοροσίδης (59' Ταχτσίδης), Μανωλάς (46' Βύντρα), Μόρας, Χολέμπας, Μανιάτης, Κατσουράνης, Κονέ (59' Καραγκούνης), Σαλπιγγίδης (59' Φετφατζίδης), Σαμαράς (78' Χριστοδουλόπουλος), Γκέκας (65΄Μήτρογλου).

Βολιβία: Κινόνιες, Ράλδες, Εκίνο, Γκουτιέρες (85' Σεντένο), Μπεχαράνο, Μαλεάν (78' Μπεχεράνο), Μοχίκα (46' Καρντόσο), Τσουμασέρο (68' Μιράντα), Μπεχεράνο (78' Αρασκαΐτα), Μορένο, Άρσε (83' Πένια).





Στοιχεία για τον αγώνα: ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.803.154.352.301.401.151.271.83
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.351.854.502.001.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.151.704.5025.00

Σχολιασμός

26 σχόλια:

στις 07/06/2014 05:54
poly kalo podosfero ston epithetiko tomea gia tin ellada apsogh entaksei!alla apentanti se mia tapeinh bolivia!!

στις 07/06/2014 08:16
Καλα παιξαμε, ανεβηκαμε επιθετικα αλλα χασαμε πολλες ευκολες φασεις.

στις 07/06/2014 08:19
Ξερει κανεις που θα δειχνει το μουντιαλ και αν θα δειχνει ολους τους αγωνες η μονο της εθνικης?

στις 07/06/2014 08:45
PROSEJA KATI SE AYTO TO MATS...OI BOLIBIANOI HTAN KONTOI....OPWS THA EINAI K OI IAPWNES... K BALAME DYO GOL ME KEFALIES...KATI MOY LEEI GIA NIKH ENANTION TWN IAPWNWN,ISWS.

στις 07/06/2014 08:53
ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ

στις 07/06/2014 08:54
ΜΠΡΑΒΟ

στις 07/06/2014 09:44
ΑΡΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΦΙΛΙΚΟ ΜΠΡΑΒΟ Ας ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΕ ΨΥΧΗ Κ Ας ΤΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΟΛΑ Κ Ας ΜΗ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΔΕ ΤΡΕΧΕΙ ΜΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΧΙΝΑΡΙ ΜΕ ΚΟΛΟΜΒΙΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΩΡΑΙΟΙ

στις 07/06/2014 10:01
Φίλε toumpa ορίστε το πρόγραμμα:Πέμπτη 12 Ιουνίου

22:00 – 23:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ» «Ωρα Μουντιάλ»

23:00 – 00:45 ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

00:45 – 02:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»



Παρασκευή 13 Ιουνίου

18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ» 19:00 – 20:45 ΜΕΞΙΚΟ - ΚΑΜΕΡΟΥΝ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD) 21:00 - 22:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ» 22:00 - 23:45 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΟΛΛΑΝΔΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD) 00:00 – 01:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ» 01:00 – 02:45 ΧΙΛΗ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD) Σάββατο 14 Ιουνίου 18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ» 19:00 – 20:45 ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD) 21:00 – 22:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ» 22:00 – 23:45 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ - ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD) 00:00 – 01:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ» 01:00 – 02:45 ΑΓΓΛΙΑ - ΙΤΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD) 03:00- 04:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ» 04:00 – 05:45 ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ - ΙΑΠΩΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD) Κυριακή 15 Ιουνίου 18:00 – 19:0

στις 07/06/2014 10:07
ΣΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΕΛΛΑΣ ΟΛΕΟΛΕΟΛΕΟΛΕΟ

στις 07/06/2014 10:10
sikose to

στις 07/06/2014 10:26
arias34567 ναι θα σηκώσει την κούπα του καφέ στην Βραζιλία.Θεωρώ τουλάχιστον στον όμιλο της θα περάσει δεύτερη πίσω από την Κολομβία.

στις 07/06/2014 10:27
Μετά στους νοκ-άουτ αγώνες να κοιτάξει να χάσει αξιοπρεπώς με χαμηλό σκόρ και να μην ξεφτιλιστεί.

στις 07/06/2014 10:27
diokste ton gekaaa

στις 07/06/2014 10:58
tha perasei h akth kai h ellada

στις 07/06/2014 11:08
εχουμε καλη ομαδα και μπορουμε να περασουμε απο τους ομιλους! εχουμε μια πολυ συγκροτιμενη αμυνα και αμα προσεξατε το γκολ τον βολιβιανων δν ηταν κατι..απλα ενα σουτ μακρια απο την περιοχη και ο καρνεζης δν υπολογισε καλα την μπαλα! μετριου επιπεδου ομαδα η βολιβια αλλα καναμε προοδο οσο να ναι

στις 07/06/2014 11:10
πρεπει απλα να βρουμε τροπο να κανουμε τις φασεις γκολ..δν ειναι οτι η εθνικη δν κανει ουτε καν φασεις..κανουμε και δν μπορουμε να τις αξιοποιησουμε..εκει θελει δουλεια η εθνικη μας και ισως θα ηταν καλυτερα αμα καναμε το παιχνιδι μας λιγο πιο γρηγορο

στις 07/06/2014 11:44
aa to partali o foot

στις 07/06/2014 11:58
toumpas στη νεριτ ολα τα ματς του μουντιαλ απο ολες της χωρες !! στο mega μονο της εθνικης

στις 07/06/2014 11:58
πολυ καλο παιχνιδι !!!! ο σαμαρας ο σαλπι και ο κονε ξεχωρισαν

στις 07/06/2014 12:18
τζιμ λαρισα δεν υπαρχει mega. ολα τα ματς ριναι στη νεριτ

στις 07/06/2014 12:30
μπραβο ρε παλικαρια πολυ καλο παιχνιδι

στις 07/06/2014 13:21
تهنئة الفلين لأول حقك. حان الوقت لأحد الاحتفال حيث أنها المرة الأولى

στις 07/06/2014 23:09
ΠΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΓΑΜΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΜΑΝΑ!!!!

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Η ΝΕΡΙΤ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ 8 ΜΑΤΣΑΚΙΑ

στις 07/06/2014 23:54
λοιπον αν ο γκεκας που ευτυχως δεν ειναι βασικος χανει τα παντα και ο κατσουρ κανει τετοια λαθη τοτε δεν περναμε α και η κολομβια δε θα περασει προβλεπω 1.ιαπωνια και 2.ελλαδα

στις 08/06/2014 11:41
ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗ ΣΙΧΑΜΑ!

στις 08/06/2014 15:38
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΟΜΑΔΑ. ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΗ. ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΕΝΑΤΙ ΣΤΗ ΒΟΛΙΒΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΤΡΙΟ ΕΩΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΠΩΣ ΒΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΚΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΕ. ΛΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΓΕΡΟΙ. ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΖΗΣΕΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΘΡΙΑΜΒΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΓΙΝΗΣΗΣ. ΑΞΙΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΦΑΝΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΛΕΝΤΑ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.