Φάκελος για ύποπτο ματς «μπλόκαρε» το μπαράζ

Φάκελος για ύποπτο ματς «μπλόκαρε» το μπαράζ



Για τις 15 Ιουνίου οδεύει το μπαράζ ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Ολυμπιακό Βόλου μετά από φάκελο της UEFA που χαρακτηρίζει ύποπτο το ματς Ηρακλής Ψαχνών-Νίκη Βόλου με αποτέλεσμα να μην επιτρέψει στη Football League να επικυρώσει τη βαθμολογία των πλέι οφ!

Παρότι το μπαράζ μεταξύ της Ξάνθης και του Ολυμπιακού Βόλου είχε οριστεί την Κυριακή 8/6, φάκελος της UEFA όπου χαρακτηρίζει ύποπτο προς χειραγώγηση το ματς Ηρακλής Ψαχνών-Νίκη Βόλου (1-2 στα πλει-οφ) εμπόδισε την Football League να επικυρώσει τη βαθμολογία των πλει-οφ.

Ο φάκελος με όλα τα στοιχεία για το ύποπτο ματς εστάλη αμέσως στην Πειθαρχική Επιτροπή και για να επικυρωθεί η βαθμολογία των πλέι οφ θα πρέπει η υπόθεση να τελεσιδικήσει στα αθλητικά δικαστήρια.

Πάντως, σύμφωνα με τις πληροφορίες ο αγώνας μπαράζ θα μετατεθεί για τις 15 Ιουνίου, καθώς εκτιμάται πως μέχρι τότε θα έχει κλείσει η υπόθεση

Αναλυτικά η ανακοίνωση της Ένωσης Β’ Εθνικής:

«Η ΕΠΟ απέστειλε πριν από λίγο στην FOOTBALL LEAGUE ΟΠΑΠ επιστολή της UEFA, με σχετικά συνοδευτικά έγγραφα, που αφορούν στον αγώνα ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ που διεξήχθη στις 28/5/2014. Ο πρόεδρος της Διοργανώτριας διαβίβασε τα έγγραφα στα αρμόδια Θεσμοθετημένα Πειθαρχικά – Δικαιοδοτικά Όργανα, για την τάχιστη διερεύνηση και συνακόλουθα την άμεση διαλεύκανση του θέματος».

Φάσεις και γκολ από το ύποπτο ματς σύμφωνα με το φάκελο της UEFA:




Ομάδα που αφορά: ΗΡΑΚΛΗΣ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 03/06/2014 19:20
Χαχαχα!!!!

στις 03/06/2014 19:22
estilan ton olympiako volou baraz kai gia afto tora meso plaston xartion lene oti itan stimeno

στις 03/06/2014 19:33
Gamw ta sthmena tous gamw

στις 03/06/2014 19:44
elate twra egw den t pisteuw oti exi stimena stin elladara mas h xwra ths dimokratias

στις 03/06/2014 19:47
Αποκλειεται να αλλαξουν τις βαθμολογιες.. Απλα αυξανεται τωρα κ η δικη μας αγωνια..

στις 03/06/2014 19:50
angel δες το απο την πλευρα πως η ομαδα θα εχει περισσοτερες μερες ξεκουρασης απο τα συνεχομενα παιχνιδια!

στις 03/06/2014 19:52
Παμε ρε Βολαρα!!!

Σουπερλιγκ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!!!

Η θεσσαλονικη θα γινει ερυθρολευκη για ενα απογευμα!!!

στις 03/06/2014 22:25
θα πάρετε τα παπάρια μου!!!Ο Ολ.Βόλου για μια ακόμα χρονιά στην Β΄Εθνική και στο κατω κατω η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ σας γάμησε με μια νίκη και μια ισοπαλία.

στις 03/06/2014 22:59
bookadoros μπαραζ παιζουμε με την Ξανθη οχι με τη Νικη. Μαλλομ εχεις μπερδευτει!!!

στις 03/06/2014 23:00
*Μαλλον

στις 04/06/2014 00:41
ante r mounia gamw ton mpeo arxidia mono sthn ellada toso tragikh katastash ... MPEO MPINE POUTANAS GIE !!!ante r mounia gamw ton mpeo arxidia mono sthn ellada toso tragikh katastash ... MPEO MPINE POUTANAS GIE !!!

στις 04/06/2014 00:44
Αυτο προβλεψακια τι ειναι; Ρεφρεν απο τραγουδι που εγραψες;

στις 04/06/2014 00:46
Η ειδηση αφορα στο ψαχνα-νικη και εσυ λες για τον Μπεο. Χαχαχα

στις 04/06/2014 01:17
POUTANAS GIOI OLYMPIAKOIII 2 POUSTIDEEES STIN A` ETHNIKI!!!!

στις 04/06/2014 01:18
ama perasete poutanas gioi!

στις 04/06/2014 13:02
χαχαχα!!!

στις 04/06/2014 23:52
Δεν το αποκλειω... Δεν εδωσε καθαρό χέρι κ κόρνερ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.