Προέβλεψε πρόκριση της Ελλάδας ο Μουρίνιο!

Προέβλεψε πρόκριση της Ελλάδας ο Μουρίνιο!



Τις ομάδες που θα βρεθούν στους «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου προέβλεψε ο Ζοζέ Μουρίνιο, διαλέγοντας την Ελλάδα και την Ακτή Ελεφαντοστού από τον 3ο όμιλο.

Ο Ζοσέ Μουρίνιο, προέβλεψε μέσω του Yahoo Sports τις ομάδες που θα περάσουν στους «16» του Μουντιάλ της Βραζιλίας, θεωρώντας πως η Ελλάδα και η Ακτή Ελεφαντοστού θα περάσουν τον 3ο όμιλο αν και τόνισε πως η Κολομβία έχει πολύ καλή ομάδα.

Όσον αφορά τους υπόλοιπους ομίλους, από τον πρώτο διάλεξε Βραζιλία και Μεξικό, ενώ από το δεύτερο Ισπανία και Ολλανδία σχολιάζοντας: «είμαι συναισθηματικός, και θα υποστηρίξω τους φίλους μου», αναφερόμενος στον Λουίς φαν Χάαλ.

Προέβλεψε πρόκριση της Ελλάδας ο Μουρίνιο!Στον 4ο όμιλο επέλεξε Αγγλία και Ιταλία σχολιάζοντας αστειευόμενος: «Αν πω ότι θα αποκλειστεί η Αγγλία, δεν θα με αφήσουν να προπονήσω στην Τσέλσι την επόμενη σεζόν».

Από τον πέμπτο όμιλο επέλεξε Γαλλία και Ελβετία, από τον έκτο Αργεντινή και Νιγηρία από τον έβδομο την Γερμανία και την Πορτογαλία και από όγδοο την Ρωσία και το Βέλγιο.

Τα ζευγάρια στους «16» του Μουντιάλ σύμφωνα με τον Ζοζέ Μουρίνιο:


Βραζιλία-Ολλανδία

Ακτή Ελεφαντοστού-Αγγλία

Γαλλία-Νιγηρία

Γερμανία-Βέλγιο

Ισπανία-Μεξικό

Ιταλία-Ελλάδα

Αργεντινή-Ελβετία

Ρωσία-Πορτογαλία



Ομάδες που αφορά: ΕΛΛΑΔΑ, ΚΟΛΟΜΒΙΑ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 02/06/2014 14:00
tha empisteutw mourinio

στις 02/06/2014 14:30
paizoume k analogo susthma me thn chelsea,epomenws logika dialexe ellada gia thn epomenh fash...an valoume goal kala eimaste!!

στις 02/06/2014 17:17
egw pisteuw ellada k iapwnia 8a perasoun

στις 02/06/2014 17:52
ΚΑΙ ΑΦΗΝΕΙ ΕΞΩ ΤΗΝ ΚΟΛΟΜΒΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΑΒΟΡΙ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ??? ΜΠΑΑΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΣ

στις 02/06/2014 17:53
ama pai3ei h ellada opws me thn portogalia den pernaei me thn kameia

στις 02/06/2014 18:05
Σκαστε ρε, μια χαρα θα τα παμε!

στις 02/06/2014 18:05
Ιαπωνία και κολομβια περνανε

στις 02/06/2014 18:07
Καλα λέει ρε μαλακά τι το παίζεις μάγκας εσύ

στις 02/06/2014 18:09
Παιδιά όλοι έλληνες είμαστε αλλα η μπάλα ειναι μπάλα και με αυτήν την ομάδα που είδαμε με την Πορτογαλία δεν πας πουθενά

στις 02/06/2014 18:29
fisika kai 8a satirize ellada apo emas pire thn taktikh poulman sthn amuna kai afino 2-3 na trexoun a baloun goal xaxaxaxxa

στις 02/06/2014 18:41
μακαρι ρε μουρινιο

στις 02/06/2014 20:25
ΕΓΩ ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΠΡΩΤΗ ΚΟΛΟΜΒΙΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΛΛΑΔΑ.ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΞΩ Η ΑΚΤΗ ΕΛΕΦ.

στις 02/06/2014 23:38
Η Ελλαδάρα έχει ομαδάρα, μην κοιτάται τις αποδόσεις στα φιλικά. Και στην τελική ενα λευκό Χ μέσα στην Πορτογαλία δεν παύει να ειναι θετικό αν το δούμε αντικειμενικά. Σίγουρα χρειαζόμαστε βελτίωση στην ανάπτυξη παιχνιδιού και μας λείπει ένα κλασικό 10αρη. Ας ελπίσουμε οτι στο Mundial ο Santos δεν θα ξεκινήσει Σάλπι και Κατσουράνη ως βασικούς, όσο και αν έχουν προσφέρει στην εθνική μας είναι καιρός για νέο αίμα. Φέτφα και Κονέ ειναι πολύ καλήτερες επιλογές και με λιγότερα παιχνίδια στα πόδια τους απο τις παραπάνω καραβάνες. Εδώ η Βραζιλία και άφησε εκτός τον αστέρα Ronaldhnio για να πάρει νεότερους.

στις 02/06/2014 23:39
καλύτερες*

στις 02/06/2014 23:41
Μάλιστα η εθνική μας έκανε record στα προκριματικά του Mundial μαζεύοντας τους περισσότερους βαθμούς που έχει συγκεντρώσει ποτέ ομάδα στην φάση των ομίλων για τα προκριματικά!

στις 03/06/2014 00:39
θα δούμε τι θα γίνει !!!

στις 03/06/2014 15:34
i kolombia tha meinei exw den pisteuw na perasei.anakoinwthike pws den tha paixei oristika o falcao.traumatistike kai o valencia episis.oi dya kaluteroi paixtes tis.tha doume,pisteuw pws tha kanoume mia apola(1 niki 1 X kai mia itta).

στις 27/06/2014 21:12
paxare gamiese???

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.