Με Ντιέγκο Κόστα και Τόρες η αποστολή της Ισπανίας

Με Ντιέγκο Κόστα και Τόρες η αποστολή της Ισπανίας



Παρά τον τραυματισμό του, ο Βιθέντε Ντελ Μπόσκε συμπεριέλαβε τον Ντιέγκο Κόστα στην τελική 23αδα της Ισπανίας για το Μουντιάλ της Βραζιλίας. «Μέσα» Τόρες και Χουάνφραν, «κόπηκαν» Γιορέντε, Νεγρέδο, Καρβαχάλ, Ιτουράσπε, Νάβας και Μορένο.

Την τελική 23αδα της Ισπανίας για το Μουντιάλ της Βραζιλίας ανακοίνωσε ο Βιθέντε Ντελ Μπόσκε, ο οποίος συμπεριέλαβε κανονικά τον Ντιέγκο Κόστα παρά τον τραυματισμό που αντιμετωπίζει το τελευταίο διάστημα.

Στην αποστολή παρά την άσχημη χρονιά στην Τσέλσι βρίσκεται και ο Φερνάντο Τόρες, όχι όμως και οι Γιορέντε, Νεγρέδο που πραγματοποίησαν πολύ καλή σεζόν σε Γιουβέντους και Μαν. Σίτι.

Εκτός έμεινε και ο Χεσούς Νάβας, ενώ «κόπηκε» και ο Ντάνι Καρβαχάλ, καθώς στη θέση του προτιμήθηκε ο Χουάνφραν. Τέλος, στη Βραζιλία δεν θα ταξιδέψουν ούτε οι Μορένο και Ιτουράσπε.

Η αποστολή της Ισπανίας:


Τερματοφύλακες: Ίκερ Κασίγιας (Ρεάλ), Πέπε Ρέινα (Νάπολι), Νταβίντ Ντε Χέα (Μαν. Γιουνάιτεντ).

Αμυντικοί: Σέζαρ Αθπιλικουέτα (Τσέλσι), Σέρχιο Ράμος (Ρεάλ), Ζεράρ Πικέ, Τζόρντι Άλμπα (Μπαρτσελόνα), Χάβι Μαρτίνεθ (Μπάγερν), Ραούλ Αλμπιόλ (Νάπολι), Χουανφράν (Ατλέτικο).

Μέσοι: Τσάμπι Αλόνσο (Ρεάλ), Σέρχιο Μπουσκέτς, Τσάβι, Αντρές Ινιέστα, Σεσκ Φάμπρεγκας, Πέδρο Ροντρίγκες (Μπαρτσελόνα), Κόκε (Ατλέτικο), Χουάν Μάτα (Μαν. Γιουνάιτεντ), Νταβίντ Σίλβα (Μαν. Σίτι), Σάντι Καθόρλα (Άρσεναλ).

Επιθετικοί: Ντιέγκο Κόστα, Νταβίντ Βίγια (Ατλέτικο), Φερνάντο Τόρες (Τσέλσι).



Ομάδες που αφορά: ΤΣΕΛΣΙ, ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 31/05/2014 14:54
xaxaax phre athpilikoueta kai dn phre carvajal apo pou kai ws pou??

στις 31/05/2014 14:55
τι γελας ρε;

στις 31/05/2014 14:56
etsi r vlaka gelaw t 9es?

στις 31/05/2014 14:56
ορε τορρες παικταρα σου ευχομαι να βρεις την φορμα σου στο μουντιαλ οπως συνηθηζεις να βαζεις πολλα γκολ σε γιουρο και μουντιαλ

στις 31/05/2014 14:56
etsi gelaw r ti 9es?

στις 31/05/2014 15:18
lipon del mposke gia ta mpaza perni ton pio athlio meso ton fabregas k den pire ton gabi perni ton bak tis thelsi k den perni karvaxal perni 3 dekaria cathorla mata k silva pou den prokite na pexi kanenas exi ena karo kalous neous na pari opos i dio mesi tis bilbao pou 21 xronon k omesos tis valenthia o parexo k pire mata k cathorla anti na pari neo ema

στις 31/05/2014 16:36
endekada.casillas-s.ramos pique juanfran j.alba-sergio c.alonso xavi iniesta d.silva-d.costa

στις 31/05/2014 19:15
Πάει στο Μουντιάλ μόνο με 3 επιθετικούς εκ των οποίων ο ένας είναι ήδη πολύ ταλαιπωρημένος λόγω τραυματισμών (Ν.Κόστα)?Δεν πάει καλά ο ταβερνιάρης ο Ντελ Μπόσκε.Αν τερματίσει μέσα στους "4" θα ειναι επιτυχία γιατί τελικό δεν πάει ούτε με τάμα στον Αγ.Φανούριο.

στις 31/05/2014 19:27
αν είναι τόσο ανάγκη,παίζουν ΑΝΕΤΑ επίθεση και οι Σίλβα-Πέδρο-Μάτα..αφήστε το κράξιμο στους Ισπανούς κ ρίξτε το στον δικό μας.....

στις 31/05/2014 20:43
μακαρι η ισπανια να μην περασει απο τον ομιλο

στις 31/05/2014 20:46
γιατι εχει ηλιθιο πρπονητη.ειναι ηλιθιος γιατι καθε χρονο παιρνει τους καλυτερους παικτες και επιθετικους και παιζουν ολο οι ιδιοι και οι ιδιοι π.χ τσαβι ινιεστα φαμπρεγκας κτλ και επισης ειναι μαλακας που εχει καθε φορα επιθετικο τον φαμπρεγκας

στις 31/05/2014 20:46
αλλα μολις εβαζε τορρες 2-3 γκολακια εβαζε

στις 31/05/2014 22:58
fabregas pextaras

στις 01/06/2014 00:00
arbeloa????

στις 02/06/2014 15:02
epishs den phre ton xino navaro t astera k ton miguel torres t gayrou!!

στις 02/06/2014 20:08
Ρε δεν πήρε στην Εθνική Ισπανίας τον Κορδέρο της ΑΕΚ για αμυντικό χαφ? Αν είναι δυνατόν! Κυνηγήστε τον ανίδεο Ντελ Μπόσκιε από την Εθνική Ισπανίας!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.