Έριξε την Οσασούνα και αποχώρησε ο Γκράθια

Έριξε την Οσασούνα και αποχώρησε ο Γκράθια



Ο Χάβι Γκράθια δεν κατάφερε να σώσει την Οσασούνα από τον υποβιβασμό της στη Σεγούντα και ο ίδιος αποφάσισε να αποχωρήσει, την ώρα που ο σύλλογος κινδυνεύει να πέσει στην 3η κατηγορία λόγω χρεών!

Ο πρώην τεχνικός του Ολυμπιακού Βόλου και της Κέρκυρας, Χάβι Γκράθια δεν μπόρεσε να σώσει την Οσασούνα από τον υποβιβασμό, με την ομάδα της Παμπλόνα να παίρνει τον δρόμο για τη Σεγούντα μετά από 14 χρόνια παρουσίας της στη μεγάλη κατηγορία.

Έτσι, ο Γκράθια παρότι είχε ακόμα ένα χρόνο στο συμβόλαιο του και η διοίκηση επιθυμούσε την παραμονή του στο «τιμόνι» της ομάδας, γνωστοποίησε την απόφαση του να αποχωρήσει, τονίζοντας πως αναλαμβάνει την ευθύνη για τον υποβιβασμό της ομάδας.

Όλα αυτά όταν σημερινά ισπανικά δημοσιεύματα αναφέρουν ότι η Οσασούνα κινδυνεύει με υποβιβασμό στην 3η κατηγορία εφόσον δεν καταφέρει να πληρώσει χρέη ύψους 7 εκατ. ευρώ μέχρι το τέλος του Ιουλίου!



Ομάδες που αφορά: ΟΣΑΣΟΥΝΑ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 21/05/2014 18:05
ayta ine

στις 21/05/2014 18:10
Ωραιος!

στις 21/05/2014 18:15
Πολυ καλος προπονητης. Το εδειξε και στην ομαδα μας με τις επιτυχιες στην Ευρωπη (οσο προλαβε-οσο τον αφησαν δηλαδη).Αν δεν ειχαν γινει οσα εγιναν θα μιλουσαμε για μεγαλα πραγματα οπως ελεγε και ο ιδιος αλλωστε.Κριμα... Αντε, γιατι τα θυμαμαι και φορτωνω!!!

στις 21/05/2014 18:19
re Dimitri afou stinate agones beos= varonis tis nixtas ine tou ipokosmou o beos sas

στις 21/05/2014 18:26
Ελα ρε αριας να μιλαμε σοβαρα τωρα! Αμφιβαλεις πως ο Ολ. Βολου επαιζε εξαιρετικο ποδοσφαιρο και ηταν ισως η πιο γρηγορη ομαδα της ελλαδας εκεινη την περιοδο; Οτι πετυχαμε το πετυχαν παικταραδες οπως μονχε μπρεσκα μαρτιν αλβαρεζ γιακουποβιτς και τοσοι αλλοι που αμεσως μετα τη διαλυση μας εγιναν περιζητητοι

στις 21/05/2014 18:27
Ελα ρε αριας να μιλαμε σοβαρα τωρα! Αμφιβαλεις πως ο Ολ. Βολου επαιζε εξαιρετικο ποδοσφαιρο και ηταν ισως η πιο γρηγορη ομαδα της ελλαδας εκεινη την περιοδο; Οτι πετυχαμε το πετυχαν παικταραδες οπως μονχε μπρεσκα μαρτιν αλβαρεζ γιακουποβιτς και τοσοι αλλοι που αμεσως μετα τη διαλυση μας εγιναν περιζητητοι!

στις 21/05/2014 18:32
* +ουμπιντες

σορρυ που βγαινει δυο φορες... Το κινητο δε βοηθαει

στις 21/05/2014 18:33
* +ουμπιντες

σορρυ που βγαινει δυο φορες... Το κινητο δε βοηθαει

στις 21/05/2014 18:35
να μην πιασω το θεμα του πως μας διελυσαν γιατι ουτε αυριο δεν τελειωνω...

στις 21/05/2014 18:59
poly mlk

στις 21/05/2014 19:43
poies epitixies sthn eyrwph re mas douleveis

στις 21/05/2014 20:16
xaxaxaxa re ton dimitri ti leei xaxaxaxaxaxa

στις 21/05/2014 20:37
4 agones aititos stin eurwpi kai tha epaiza me pari an me afinan!

στις 21/05/2014 20:40
grevena21 gelas e; Otan etrwges 4 mesa sto OAKA ti ekanes;;; xaxaxaxa

στις 21/05/2014 20:52
grevena21 τωρα γελας ε; Οταν ετρωγες 4 μεσσα στο ΟΑΚΑ τι εκανες; χαχαχαχα

στις 21/05/2014 20:58
* μεσα

γαμωτοοοοο βγαινουν δυο φορες θα το σπασω το κινητο!!!

στις 21/05/2014 20:59
οταν το ξαναγραφω τη δευτερη φορα τοτε εμφανιζεται το πρωτο!!!

στις 21/05/2014 21:58
wraios!

στις 21/05/2014 22:10
afou olio xeroume ti koumas ine o beos

στις 22/05/2014 13:57
Μάγκες δεν είμαι Ολυμπιακός Βόλου αλλά ο Δημήτρης έχει δίκιο.Ο Ολυμπιακός Βόλου έπαιξε θεαματικό ποδόσφαιρο.Δεν μπορεί να το αρνηθεί κανένας αυτό! Άλλωστε αν τα είχε στήσει στην Ελλάδα ο Μπέος η λογική έλεγε πως στην Ευρώπη θα πρέπει να ξεφτιλίζεται! Ο Βόλος όχι μόνο δεν ξεφτιλίστηκε αλλά συνέτριψε τους αντιπάλους τότε με 3-0 ή 0-3 αν θυμάμαι καλά! Ήταν ομαδάρα...Τέτοια δεμένη ομάδα λίγες έχουν..Κρίμα που τον αφάνισαν και γιατί θα πρόσφερε θέαμα στην Ελλάδα αλλά και επειδή θα χάριζε βαθμούς στην Ελλάδα από τις νίκες του στην Ευρώπη...

στις 22/05/2014 14:04
Δεν είμαι υπέρ του Μπέου προς θεού. Απλά θέλω να σας πω πως δεν αποδείχθηκε τελικά τίποτα με την υπόθεση των στημένων. Άλλωστε αν είναι να ''καθαρίσουμε'' την Super Λίγδα από τα στημένα φοβάμαι πως όλες οι ομάδες(ή τουλάχιστον οι περισσότερες) είναι μπλεγμένες.Όλα είναι θέμα συμφερόντων...Παλιά υποστήριζα κι εγώ μια ελληνική ομάδα(δεν έχει σημασία ποια). Βλέποντας την όλη κατάσταση που συμβαίνει στην Ελλάδα αποφάσισα να απομακρυνθώ!Τώρα υποστηρίζω τη Ρεάλ και μόνο και βλέπω αγώνες ισπανικούς,αγγλικούς κτλ...Περισσότερο ενδιαφέρον έχουν από τους αγώνες της Super Λίγδας...Διαφωνεί κανείς μαζί μου;

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.