Και επίσημα στη Μπαρτσελόνα ο Τερ Στέγκεν, τέλος ο Πίντο!

Και επίσημα στη Μπαρτσελόνα ο Τερ Στέγκεν, τέλος ο Πίντο!



Σε μία ακόμα ανακοίνωση προχώρησε η Μπαρτσελόνα η οποία ανακοίνωσε την απόκτηση του Μαρκ Αντρέ Τερ Στέγκεν από την Γκλάντμπαχ και παράλληλα την αποχώρηση του Μανουέλ Πίντο από τον σύλλογο!

Πήρε… φόρα η Μπαρτσελόνα, καθώς μετά το νέο συμβόλαιο που υπέγραψε ο Λιονέλ Μέσι αλλά και την επισημοποίηση της συμφωνίας της με τον Λουίς Ενρίκε, οι «μπλαουγκράνα» ανακοίνωσαν την απόκτηση του Μαρκ Αντρέ Τερ Στέγκεν και παράλληλα την αποχώρηση του Μανουέλ Πίντο.

Ο 22χρονος Γερμανός γκολκίπερ ο οποίος ήταν δεδομένο ότι θα συνεχίσει την καριέρα του στην Μπαρτσελόνα, αποχώρησε από τη Γκλάντμπαχ μετά από το… 1996 όταν και έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα και θα αντικαταστήσει τον Βίκτορ Βαλντές.

Και επίσημα στη Μπαρτσελόνα ο Τερ Στέγκεν, τέλος ο Πίντο!Να σημειωθεί πως στην ανακοίνωση δεν έγιναν γνωστές λεπτομέρειες όπως οι ετήσιες αποδοχές ή χρονική διάρκεια του συμβολαίου του.

Από την άλλη, παρελθόν από τον σύλλογο αποτελεί ο Χοσέ Μανουέλ Πίντο ο οποίος δεν βρίσκεται στα πλάνα για τη νέα σεζόν και αποχωρεί από τους Καταλανούς μετά από το 2008 όταν και αποκτήθηκε από τη Θέλτα.

Παράλληλα, γνωστοποιήθηκε η επιστροφή των Ραφίνια και Ντεουλοφέου που έπαιξαν ως δανεικοί σε Θέλτα και Έβερτον αντίστοιχα.



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 19/05/2014 23:04
olio axristoi

στις 19/05/2014 23:05
ESY AKOMH PIO POLLY

στις 19/05/2014 23:20
ΕΤΣΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΚΟΥΠΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ.ΕΦΥΓΕ Ο ΚΛΟΟΥΝ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΕΝΑΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ.Η ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ.Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕΝΤΕΡ ΜΠΑΚ ΜΕ ΕΠΙΚΡΑΤΕΣΤΕΡΟ ΤΟΝ ΝΤΑΒΙΝΤ ΛΟΥΙΖ ΤΟΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟ ΤΗΣ ΤΣΕΛΣΙ.

στις 19/05/2014 23:27
bookadoros swstos file...

στις 19/05/2014 23:31
ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ!!!! ΑΥΤΟΣ Ο ΠΙΝΤΟ ΧΟΡΕΥΤΗΣ ΤΗΣ ΖΕΜΠΕΚΙΑΣ ΗΤΑΝ. ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΑΣΕΡΑΝΟ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ.

στις 19/05/2014 23:32
ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΤΟΥ ΜΕΣΙ ΤΟΝ ΑΓΚΟΥΕΡΟ

στις 20/05/2014 00:16
oti kai na kanei h barcelona real dn tha ginei pote.panta to poutanaki mas kai defterotrith omadoula tis ispanias

στις 20/05/2014 00:32
paokara asto auktona file AUTA MIN TA LES PARA E3W THA SE FTISUN STIN MAPA!

στις 20/05/2014 00:42
barcaever egines omada trietias kai evgales glwssa den evlepes podosfairo prin to 9 na fantastw e???

στις 20/05/2014 00:55
ksexnas tis xronies pou dn ipirxes kai protagonistouse h valenciaa eeeeee???xaxaxa h alithia ponaei..apo to 2005 exeis omada barcelonitsa xarh ston paiktara ton ronaldinho astaaaaaaaaaaa

στις 20/05/2014 00:59
ti leei re file to atomo asto asto an milame GIA PALIA SKEPSU POTE PIRE TA 5 DITHEN C.L H REAL STO 50 KAI META ela skase den tha suzitaw mazi su twra AXAX0AXXAAXXAXAXA OZIL ELA DEN ASXOLOUME MAZI SOU EISAI ILITHOS SOVARA VOULONE TRAVA DES TIN PUTSARA PU TRWS PROISTORIA META3U MAS APO TO 2009 KAI TA LEME QQ DEN EXW ORE3H NA MILAW ME KOMPLE3IKA ILITHIA ATOMA REALIAKIA SAN ESAS!

στις 20/05/2014 01:00
POU PANTA PETAGESE SAN PUTSA PANTU!

στις 20/05/2014 01:00
kai me prizeis ta arxidia

στις 20/05/2014 01:00
Καλώς ήρθε στην ομάδα. Ευελπιστώ να τα πάει καλύτερα από αυτους που είχαμε Καλή συνέχεια στο αρρωστάκι τον Πίντο και τον Βαλντεζ ευχαριστούμε για την προσφορά τους.

στις 20/05/2014 13:33
ta poutanakia tou messi eiste ekei sti madrit...pou8enades.....milate k eseis pou dwsate tosa ekatomuria perusi k gia pio logo ...gia to tpt...

στις 20/05/2014 14:26
ego ena leo REAL arxise na tremeis gt ama se kodrarame me mia metria omada tora 8a sas pame apo kolo

στις 20/05/2014 15:13
trele pos mas pigenate kodra re; sto kipelo pios to pire; les gia to protathlima pou kladevat kai den dinan penalty kai dinan stous dkous sas kodarxidides; ise odos trelos :)

στις 20/05/2014 15:44
ΟΙ ΑΤΙΤΛΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΝΕ...ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΣΟΥ ΛΟΥ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΟ 10οο Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΝΕΕΕ

στις 20/05/2014 16:55
H Real Madriths einai o megalyteros syllogos sthn Ispania kai sthn Eyrwph.. Oso kai na enisxy8oun oi antipaloi (Barcelona, Atletiko ktl.) den prokeitai pote na ephreasoun kai na ftasoun thn Real. Kalh pitsa k mpura to sabbato. Megalh bradya sthn istoria ..

στις 20/05/2014 19:51
telos k o karagiozis o pinto.logiko 40 etwn einai.na doume an h barca 8a vrei ston stegen ton kanoniko termatofylaka pou ypoti8ete epsaxne tosa xronia.lew ypoti8ete giati k na plirwne gia na pexei o valdes egw an hmoun coach dn 8a ton evaza

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.