Μασεράνο: «Ο κύκλος της Μπαρτσελόνα έκλεισε»

Μασεράνο: «Ο κύκλος της Μπαρτσελόνα έκλεισε»



Την άποψη του πως ο κύκλος της Μπαρτσελόνα έφτασε στο τέλος του εξέφρασε ο Χαβιέ Μασεράνο ο οποίος δεν θέλησε να δώσει πληροφορίες για το αν θα παραμείνει στους «μπλαουγκράνα» τη νέα σεζόν.

Η Μπαρτσελόνα δεν κατάφερε να κατακτήσει τον τίτλο την τελευταία αγωνιστική στη Πριμέρα καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ατλέτικο στο «Καμπ Νου», με αποτέλεσμα οι «ροχιμπλάνκος» να κερδίσουν το πρωτάθλημα.

Μάλιστα μετά το παιχνίδι ο Χαβιέρ Μασεράνο εμφανίστηκε απογοητευμένος για το αποτέλεσμα, δηλώνοντας πως έκλεισε ένας ανεπανάληπτος κύκλος επιτυχιών για την Μπαρτσελόνα, ενώ παράλληλα δεν απάντησε σε ερώτηση για το αν θα μείνει στην ομάδα:

«Το λιγότερο σημαντικό πρόβλημα για την Μπαρτσελόνα αυτή τη στιγμή είναι το μέλλον του Μασεράνο... Έκλεισε ένας κύκλος ανεπανάληπτων επιτυχιών και απαιτούνται σημαντικές αποφάσεις και αλλαγές. Η χρονιά δεν ήταν καλή για εμάς και πρέπει να το αποδεχτούμε» δήλωσε ο Μασεράνο.



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

35 σχόλια:

στις 18/05/2014 15:06
ετσι ειναι ολες οι μεγαλες ομαδες κανουν τον κυκλο τους και μετα ολα τα καλα τελειωνουν

στις 18/05/2014 15:09
teleiwsate leme! to lene kai oi paixtes sas!

στις 18/05/2014 15:13
ase re macherano akurosan goal oti dithen htan offside enw den htan....kai o tsavi klevei tin gomena tou pougiol kai gineste mpurdelo o pique twra kai pugiol me tsavi kai ante oi omada na ta paei kala tespa tou xronou na pane kala ta pragmata thelw! EPITELOUS! KAI NA PAROUME TON GUMAN!

στις 18/05/2014 15:34
paei teleiwse to paramithi teleiwse o tsavi kai o iniesta game over o kontos.etsi exei h zwh twra tha gyrisete pali ekei pou hsastan sto 98% ths istorias sas ston pato na kynhgate thn real!!!

στις 18/05/2014 15:44
re malakes alexfx125 kai ozil10@ lete malakies gia thn barca alla eseis allh mia xronia termathsate kato apo thn barca den eimai Barcelona alla pros theou mhn lete malakies gia mia toso megalh omada kai kata thn gnmh mou kanenas kuklos den eklhse tou xronou pisteuo tha ta pane kalhtera...dld h real pou kerdise thn Bayern pios to perimene oute o pio poromenos filathlos ths real en perimene to 0-4 sthn Germania... na boutate thn glossa sto mnialo sas kai meta na grafete tis pipes sas akou na kunhgate thn real axaxaxaxax polu kalo

στις 18/05/2014 15:58
allan eisai asxetos telos h mpartsa fetos dn ekane tpt

στις 18/05/2014 15:59
ean kai dn paw thn mpartsa toulaxiston to paradextikan gia fetos oti dn akseizan tpt

στις 18/05/2014 16:11
ozil10@ poia real tha kinugaei re file?otan paiksei i real to podosfairo pou epaikse i barca ela na mas to peis..

στις 18/05/2014 16:37
thn periodo tou zidan file thn mpala pou epaize h real to oloklirwtiko podosfairo me foul epithesi pou den tous ekove kaneis to eides apo thn bayern perysi file mono giati to tiki taka 800 pases sthn amyna pire ta apotelesmata pollwn e3aftwn me kati kamaria typou ovrebo kai auth thn stigmh pou tous exoun aktalavei den mporoun na apodosoun podosfairo oute sthn levante.episis allan epeidi eisai mallon polu mikros kai katw twn 15 h barcelona vlaka panta iswdynamouse me thn trith kai tetarth thesi sthn ispania e3ou kai oti h real exei 32 prwtathlimata kai h abrcelona 22.e3ou kai to oti h real exei 9 cl kai apei gia 10 aki h abrcelona 4.kai gia na mhn viastoun kapoioi na poun thn tsixla tou franko o franko file htan aftos pou me proedriko diatagma eftia3e to ghpedo ths barcelona giati alliws oute shmera dne tha eixe. thn prwth 15 etia tou franko h real den eixe kanenan titlo kai episis stefania sthn mnhmh tou franko an den kanw lathos h barcelona einai h moni omada sthn ispania pou exei st

στις 18/05/2014 16:39
steilei stefania oxi mia alla polles fores eis mnhmhn tou franko. kata ta alla iposirize real.den ypostirize kamia omada giati polu apla kaneis dikatoras den asxoleite me to podsfairo kaneis alla h imimatheia apo tous opadous ths 3 etias ths barcelonas pou den 3eroun apo istoria auta lene oti exoun akousei apo kapoious pou thn istoria thn lene symfwna me ta dika tous myala kai matia kai oxi etsi opws einai!!!

στις 18/05/2014 16:54
Re ozil10@ oti na ne eisai!! Trava katoura kalitera

στις 18/05/2014 17:10
den iparxi periptosi na eklise o kiklos tis barcelonas afti i kondra tha sinexizi panda,alios pos tha mbenun ta ekatomiria sta tamia,mexri na ftiaxti i barcelona mbori na kani to debuto i real meta tha pai legondas,mia real mia barca/////

στις 18/05/2014 17:18
ozil an eides kala eipa den eime barca...ekatses kai mou egrapses pio pano thn istoria ths zohs sou gia na mou peis ti pos oi katalanoi ta teleutea xronia sas patane kato...pos kathe xrono petas ths poutanas ta lefta gia na erxese 2os h 3os kai na xtupas kai kana kupelo pou kai pou... ego file mou ksereis ti ksero pos mia atletiko me gelio mpatzet fantazome an sugkrineis ths real kai ths barca sas ekane plaka fetos kai mhn sou fanei prakseno an sas kersisei kai ston teliko...exeis 9 cl posa xronia eixes na pas stous 4 tou thesmou...?

στις 18/05/2014 17:20
mpaoulo den antilego file eimai asxetos alla ti to asxeto eipa

στις 18/05/2014 17:21
lol oi opadoi ths real ponane blepw

στις 18/05/2014 17:43
barca gia ali mia for a efage poutsa sto kipelo protathlima kai cl I real pire to kipelo kai diekdiki cl ade xathite paliobarcevromikoi

στις 18/05/2014 18:28
Γνώμη μου, η Μπαρτσελόνα άν δεν πάρει παίκτες του χρόνου τα ίδια πάλι άτιτλοι θα μείνει. Ο Μασεράνο δεν αποδείδει καλήτερα να φύγει. Αλήθεια τώρα που είναι 86 ισσοβαθμία με την Ρεάλ ποίος είναι δεύτερος και ποίος τρίτος.

στις 18/05/2014 19:03
oxi file den einai istoria tis zwhs mou einai h istoria twn dyo sylogwn en meri apo kei kai pera file an thewreis oti mia omada tha ta pairnei panta ola tote asxolisou me to snouker re file h me kati allo mhn vlepeis mpala apla h diafora ths kalkyterhs omadas me mia kalh einai auth h kalyterh prwtagwnistei tis perisoteres fores kai oi titloi thn exoun prwtoi kai h alli apla kanei analampes h paizei podosfairo to opoio omws mporei na tis dwsei kapoia pragmata alla se sxesh me enan kalytero einai panta pisw.dld einai san na mou peis auth thn stigmh oti epeidi h borusia gia mia 2etia pire ta panta sthn germania oti 3afnika egine pelatisa kai gataki h bayern? eisai sovaros vlepeis podosfairo h apla vlepeis ti giente fetos kai perysi h ti ginotan prin 3 xronia kai vgazeis symperasma???????

στις 18/05/2014 19:56
allan i real apo moni tis malakistike oi paixtes bariotan na peksoun mpala mi milas ama dn blepeis ta mats. egw blepw ola ta mats tis real. sta 3 teleutaia ta egrapsan ola sta @@ tous. gia poio logo dn kerw. tin real apo otan pige teliko dn tin enoiaze tpt allo ektos apo afto. 8eloune to champions league poio poly apo otidipote

στις 18/05/2014 19:58
ego sou eipa ti ginete ta teleutea xronia...an to koitakseis se bathos xronou ennoeite pos eiste pio pethxhmenh omada. otan omos leme petuxhmenh omada ti akribos enoooume??? h real pou exei to apisteuto 9 koupes cl kai paei gia thn 10h epeidh eime kai komataki asxetos posa ekatomiria xrostate akribos san sulogos???

στις 18/05/2014 20:00
ego ena sas leo einai apistefto pou exi kataferi i real ta terleftea 11-12 xronia...me to batzet kai paixtes pou ixe kai exi...einai ntropi kai rezilikia gia tin real na exi mia omada na pezi gia enan mono paixti kai na maliotrabounte oli i fotografi poios tha pari tin kaliteri thesi na traviksi tin kaliteri fotografia ston rodolf cristiano...afti einai i reral ton telefteon 5 eton...akoma kai me mourinio piran ena arxidi stin europi....fantastite an ksanapigene i bayern pali teliko gia 4 fora se 5 xroni...kai me ti roster...se sxesi me real kai barca...i omades thelon prosopikotites ala kai sovarotis kai pan apo ola pitharxia...oxi na kanoun bastardous se kathe ksenodoxio pou pane!!!

στις 18/05/2014 21:35
450 h real megale kai 540 h barcelona kyrie asxete!!!!!

στις 18/05/2014 21:38
alex pes mou twra oti me ton riberi sthn omada kai ton roben les auta pou les gia thn real? episis file an h real epairne synexeia to cl tha apoxwrousan oi alles omades alla ena pragma pou den katalavainei kaneis apo sas einai oti den einai superligda kyrioi.einai eurwpaiko podosfairo allazei xeria kathe xrono kai gia na krineis mia omada thn krineis apo auta pou exei kanei kai brosta sthn real exeis polu mikri omada file.exw parei 3 cl se 6 xronia esu eisai loozer piges se 3 telikous kai eutyxws pires ton enan nomizeis oti kati ekanes? a nai an...mm an h giagia mou eixe rodes tha htan patini!!!

στις 18/05/2014 22:22
tora pou fevgi kita ti mas lei o obalos!apo pextes sak esena eir8e to "telos"tis barca.kie tou xronu pali dislola 8a eine epidi 8eli poles alages ston roster afti i omada!

στις 18/05/2014 22:34
re ozil h bartsa pou kolaei ego sou eipa gia thn omada sou eiste polu kompleksares telika me thn bartsa

στις 18/05/2014 22:37
h real kai den milao gia to parelthon an den parei ton cl fetos tha einai terastia apotuxia gt mia omada toson ekatomirion einai kseftila na kleisei thn xronia me ena kupelo mono

στις 18/05/2014 23:33
Re ozil...afto leo k'ego singrinis ton riberi tora kai ton roben..me ronaldo kai balle...i singrinis ton ramos me ton boateng...kai oso looser afto ipa pio pano 11 xronia ti exi kani i real..,den me katalavenis ti thelo na po...tha borouse i malon eprepe sigoura na to ixe sikosi 4-5 fores afta ta xronia...alla den tis niazoun ta kipela alla to emborio paixton,kai prosopikotiton...ta bgazi ta lefta apo tin alli porta,me alous tropous...oso afora posa kipela exi sikosi i real...pire 5 sinexomena meta ton 2 pankozmio polemo,pou poles xores tis europis etan eripio eno i bayern pire 3 sinexomena tin dekaitia tou 70...oso gia ta noumera ti na po gia paradigma...oti o shchumacher me 7 titlous itan (kai makari na gini kala to palikari) apo ton airton senna da silva...diladi ama to pari i athletiko ti tha les meta..t'oxo sikosi 9 fores...e an exo ego mikri omada...dikea apoklistika fetos...ala propersi pos se gamisa mesa sto bernabeou me mikri kai looser omada...

στις 18/05/2014 23:45
egw se gamisa sta penalti krithike to mats kai sta penalti eiste kai ligo tyxeroi oi germanoi. episis sigoura mia oamda metraei alla me thn logiki sou tha eprepe panta na to sikwnei h real h sxedon kathe xrono sorry file alla auth einai h mageia tou podosfairou alliws kathe xrono tha legame to pairnei h real kai telos.to oti pairneis tous kalyterous podosfairistes ston kosmo to kaneis gia pollous logous kai gia diafimisi kai gia na exeis oti kalytero yparxei den shmainei omws oti prepei na to sikwneis synexeia an htan toso eukolo tote tha eixame stous 4 thn real siti pari kai bayrn h barcelona.mhn akouw vlakeies auta einai komple3 thes na exeis tous kalyterous gia na eisai poio petyxhmenos den mporeis na eisai panta h mia stis 2 petyxhmenos den ginete afto pou lete eseis koitaxte ligo mpala.

στις 18/05/2014 23:48
kai sto lew pali pairneis tous kalyterous h prospatheis na ftai3eis thn kalyterh omada gia na exeis perisoteres epitixies apo alles omades oxi gia na exeis mono esy epitixies. den ginete afto file

στις 19/05/2014 19:58
ax tha sas to parei to c.l. i atletico kai tha gelaw gia 10 xronia.....

στις 20/05/2014 00:54
esena pantws sto pire h inter kai i tselsi kai to pires thn trityh fora kai ekei me ta vrakia sta podia

στις 20/05/2014 22:20
Re asemas re ozil to paragamises tora...se gamise i dortmound oses fores se evlepe brosta perisi kai epeze kai poly kaliteri bala apo oles tis omades...oso afora ta penalti.,o ronaldo kai o kaka ediksan tin klasi pou exoun sta megala paixnidia...kai min mas les gia bala kai podosfero pou evlepa kathe tris kai ligo ton pepe na pefti kato san koritsaki...kai ton ronaldo na petai apo 2 kai 3 balies sto gipedo...alla kala ta les afou ta poulise o gouardiola ta mats me to stisimo tis omadas...kala kaneis kai milas...

στις 20/05/2014 22:25
xaxaxax...re si pou milas gia inter kai tselsi....thimase teleftea fora pou pigies se teliko i oxi...kai afto to telefteo evale o theos to xeri kai bike alagi o kasias kai epiase 4-5 sigoura gol..

στις 22/05/2014 09:30
12 xronia file mou oso eixes kai esu na sikwseis vlaka nomizeis oti exeis omada ok o kathenas exei diakaiwma sto oneiro file mou.se pathsa kai tha se 3anapatisw euxomai kai tou xronou na se petyxw ;) tha peraseis kala

στις 22/05/2014 18:33
Re VLAKA ti roster ixe i real tosa xronia kai ti ixe i bayern...malaka..e malaka...kanate mia megali niki kai poli kala kaneis giati nikises tin kaliteri omada...alla mi mas to peksis san mikro agoraki otn gamai gia proti fora...kai kita ligo istories ton omadon re karamalakako...kita na kopsis fora,tin kiriaki vgale glosa ekso oso thelis.....an sou dothi i efkeria vevea...!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.