Μαρινάκης: «Έχει υπογράψει ο Πουλίδο, κοντά σε δύο Έλληνες» (video)

Μαρινάκης: «Έχει υπογράψει ο Πουλίδο, κοντά σε δύο Έλληνες» (video)



Τις πληροφορίες που ήθελαν τον Άλαν Πουλίδο να έχει ήδη υπογράψει στον Ολυμπιακό επιβεβαίωσε ο Βαγγέλης Μαρινάκης. «Θα αποκτηθούν 4 πολύ καλοί ποδοσφαιριστές, είμαστε κοντά σε δύο Έλληνες» δήλωσε.

Στα μεταγραφικά πλάνα του Ολυμπιακού για τη νέα σεζόν αναφέρθηκε ο Βαγγέλης Μαρινάκης σε συνέντευξη που παραχώρησε στον Real Fm με αφορμή την υποψηφιότητά του ως δημοτικός σύμβουλος στον Πειραιά.

Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού επιβεβαίωσε τις πληροφορίες που ήθελαν τον Άλαν Πουλίδο να έχει ήδη υπογράψει συμβόλαιο με τους «ερυθρόλευκους»: «Έχει ήδη υπογράψει στον Ολυμπιακό ο Άλαν Πουλίδο και αναμένονται κάποια γραφειοκρατικά ζητήματα από το Μεξικό ώστε να ολοκληρωθεί η μεταγραφή».

Για τις μεταγραφές που θα γίνουν:

«Θα ενισχυθούμε με 4 πολύ καλούς ποδοσφαιριστές και αναμένονται εξελίξεις τις επόμενες εβδομάδες, μετά τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ», δήλωσε ο Μαρινάκης επιβεβαιώνοντας μάλιστα πως τις πληροφορίες πως ο Ολυμπιακός έχει κάνει πρόταση για τον Ντιόπ της Λεβάντε.

Για το ότι ο Ολυμπιακός είναι κοντά σε δυο Ελληνες:

«Ο Ολυμπιακός είναι πολύ κοντά σε δύο Έλληνες παίκτες», απαντώντας «Κοντά είσαστε» σε ερώτηση για το αν αναφέρεται στους Φορτούνη και Κονέ.

Για Σαβιόλα:

«Ο Χαβιέρ Σαβιόλα θα μείνει και τη νέα σεζόν στον Ολυμπιακό».

Περί ανταγωνιστικότητας των ελληνικών ομάδων και για τα πρόσφατα επεισόδια:

«Ο Ολυμπιακός θέλει να γίνουν πιο ανταγωνιστικοί και δυνατοί οι αντίπαλοί του στην Ελλάδα, ώστε να βελτιωθεί και ο ίδιος στις ευρωπαϊκές υποχρεώσεις του. Για τα πρόσφατα επεισόδια σε Τούμπα και Λεωφόρο έχουν ευθύνη και οι διοικήσεις των ΠΑΕ.

Εγώ θέλω την ΑΕΚ όπως και τον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ πιο δυνατούς για τον απλούστατο λόγο. Όταν αυτές οι ομάδες είναι δυνατές και ανταγωνιστικές ο Ολυμπιακός θα γίνει πιο δυνατός στην Ευρώπη
».





Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΜΕΞΙΚΟ

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 15/05/2014 13:54
ama exei pei o xontros oti ekleise o poulido tote exei kleisei.den ton symferei na poulisei foumara giorgaki.

στις 15/05/2014 13:56
ΜΑΛΛΟΝ Ο ΕΝΑΣ ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ,ΕΙΝΑΙ Ο ΡΑΦΑΕΛ ΦΑΝ ΝΤΕ ΦΑΑΡΤ

στις 15/05/2014 14:25
Τέλος, ο διοικητικός ηγέτης των Πειραιωτών δήλωσε πως επιθυμεί δυνατούς τους αντιπάλους του Ολυμπιακού στην Ελλάδα για το καλό του πρωταθλήματος αλλά και για να γίνουν οι «ερυθρόλευκοι» καλύτεροι στην Ευρώπη.

«Εγώ θέλω την ΑΕΚ όπως και τον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ πιο δυνατούς για τον απλούστατο λόγο. Όταν αυτές οι ομάδες είναι δυνατές και ανταγωνιστικές ο Ολυμπιακός θα γίνει πιο δυνατός στην Ευρώπη. Θέλουμε ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Θέλουμε την ΑΕΚ τον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ πιο δυνατούς».

στις 15/05/2014 14:35
kouvadomaxos Μονο οταν σου βαλει γκολ θα βεβαιωθεις οτι ηρθε.

στις 15/05/2014 14:43
μπράβο στον πρόεδρο βλέπω έχει ωριμάσει ύστερα από της "μαλακιες" που έχει κάνει πει και αυτός

στις 15/05/2014 15:14
giorgakis7777 ama de saresei allaxe omada ahriste.tha peis malakies kai gia to marinaki.gine pao na xeis proedro ton alafouzo

στις 15/05/2014 15:53
0-3

στις 15/05/2014 16:26
axaxaxax

στις 15/05/2014 17:25
ΜΕ ΒΑΓΓΕΛΑ ΑΡΧΗΓΟ ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΣΑΣ ΓΑΜΩ

στις 15/05/2014 18:28
tha sas ferei kanena palto stil saviola tha trexete pali sta aerodrimia,kai den tha pezei ta misa mats....korida ksipnate sas douleei o xontros provata

στις 15/05/2014 19:22
0-3 xaxxaxxxxaxaa

στις 15/05/2014 19:34
Μπραβο Μαρινακη ξερεις το καλο της ομαδας!!Καλη επιτυχια στις εκλογες!!

στις 15/05/2014 20:04
O VAGGELAS PANTA LITOS KAI EILIKRINIS GIA OTI EXEI NA PEI KAI GI AYTO TON LOGO TON THAYMAZOUME KAI TON YPOSTHRIZOUME SE OTI OTI KANEI. TOY EXOUME APOLYTH EMPISTOSYNH.OTAN LEEI THA FEREI 4 PEXTARADES SIMAINEI THA FEREI 4 PEXTARADES...KAI O POULIDO PEXTARAS EINAI DEITE TA VIDEO TOU...PEXTES ME TALENTO KAI SE KALH HLIKIA THELOUME...PISTEVW O VAGGELAS THA KRATHSEI KAI TON CAMPEL KAI TON MANWLA KAI MAZI ME AYTOUS TOUS TESSERIS PEXTARADES POU THA RHOUN O OLYMPIAKOS THA GINEI PANISXYROS...VAGGELA PROXWRA SE THELEI OLH XWRA

στις 15/05/2014 20:24
oso gia to giati o vaggelas den fernei ta megala onomata sto limani re magkes poios megalos pextis tha erthei se auto to bourdelo to elliniko prwtathlima me toses adynames omades mono kai meno gia na pezei sto champion leuage??KANENAS..nai symfwnw oti o olympiakos exei kanei vimata proodou mporei na theoreite mia apo tis 16-20 kalyteres omades tis evrwpis alla to epipedo tou prwtathlimatos mas paramenei poly xamilo...mono anerxomena asteria typou campell,poulido klp erxonatai ston olympiako gia na anadeixthoun mesw tou olympiakou sto champion leuage..akomi kai xwris megala onomata o olympiakos mporei na anadeixthei kinigontas pextes lavrakia kai m auton ton tropo xtizei kai gia to mellon...kai otan KAPOTE dynamwsei to ellhniko prwtathlima tha ethoun kai ta megala onomata...o marinakis prospathei oti kalytero yparxei kai mporei na to ferei..

στις 15/05/2014 22:39
ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ41 ΟΛΛΟΥΣ ΣΑΣ ΠΟΝΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΚΟΛΗΤΟΣ ΤΟΥ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗ Ο ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ, ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ!

στις 15/05/2014 22:44
ΚΑΙ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΕΝΤΥΠΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΙΝΑΝΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΔΗ ΚΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΕΣ, ΑΝΤΕ ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ ΜΙΑ ΖΩΗ!

στις 15/05/2014 22:54
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΡΥΨΗ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΜΕ ΛΑΣΠΗ ΣΑΝ ΜΕΡΙΚΑ ΦΕΡΕΦΩΝΑ ΤΟΥ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗ ΤΟΥ ΑΛΑΦΟΥΖΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΙΒΑΝ, ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΝΤΑΡΑΒΕΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΑΝ ΜΕΡΙΚΟΥΣ-ΜΕΡΙΚΟΥΣ

στις 16/05/2014 00:01
megalo paixti ferate.......kai apo terastio protathlima. me 30 vathmosu diafora fetos to protathlima, a vre kakomoirides

στις 16/05/2014 00:26
ρε βλακες πανηλιθιοι οπαδοι ειστε οι καταστροφη καθε ομαδος λες κ σας πηδαει ο καθε προεδρος της ομαδος η σας ταιζει ...το δευτερο ειναι πιθανον αλλα αν ειστε το πρωτο εχετε πολυ μικρο iq ,πανω απο ολα ρε ηλιθιοι το ποδοσφαιρο η μπαλα διοτι αυτο αγαπαμε κ παιζαμε η ερασιτεχνικα η επαγγελματικα ,επειτα η ομαδα κ η φανελα κ ο καθε προεδρος να παει να γαμηθει ειναι υποχρεοομενος να ειναι κατω απο την ομαδα κ την φανελα ,αντε γλυφτηδες. Ο μαρινακης εχει κανει πολλα λαθοι που κανουη μπαμ κ μας κραζουν ολοι για την διαιτησια,μας αφησε εξω απο μια ιστορικη προκριση απο μια μαντσεστερ κ δεν προσπαθησαμε καν πεσαμε αμαχητοι δηλαδη αντι να ενισχυθουμε δωσαμε παιχτες κ αντε οκ που τους δωσαμε τι πηραμε ? ενα αρχιδι...ενα παλτεζ ...αντε βλακες τωρα οπαδοι τρεξτε να γλυψετε ...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.