Γ΄ Εθνική: Με ανατροπή η ΑΕΚ

11/5/2014 19:37
Ζορίστηκε απέναντι στον Περαμαϊκό η ΑΕΚ, η οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ από γκολ του Χατζηγιαννάκου (20’), ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 χάρη στα τέρματα των Πεταυράκη (69’) και Ράμα (84’ πεν.).

Για ακόμα ένα εκτός έδρας παιχνίδι η ΑΕΚ δεν κατάφερε να πιάσει επιθυμητή απόδοση, κερδίζοντας με δυσκολία τον Περαμαϊκό (2-1), με τον Τραϊανό Δέλλα να δίνει ευκαιρίες σε πολλούς ποδοσφαιριστές, οι οποίοι όμως δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα.

Η «Ένωση» είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δέχτηκε γκολ κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, με τον Χατζηγιαννάκο να εκμεταλλεύεται το λάθος του Τσουκαλά στο 20’ και με δυνατό σουτ να δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Ωστόσο στην επανάληψη, η ΑΕΚ κατάφερε να φέρει… τούμπα το ματς, με τον Πεταυράκη να ισοφαρίζει στο 69’ με μακρινό σουτ, ενώ στο 84’ ο Ράμα ολοκλήρωσε την ανατροπή με εύστοχο χτύπημα πέναλτι για το τελικό 2-1.