Ανησυχία με Ρονάλντο στη Ρεάλ

7/5/2014 23:00
Και… ξαφνικά πρόβλημα με Κριστιάνο Ρονάλντο στην Ρεάλ, καθώς ο Πορτογάλος άσος έγινε αλλαγή μόλις 9 λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα με τη Βαγιαδολίδ!

Σε… αναμμένα κάρβουνα βρίσκονται οι άνθρωποι της Ρεάλ, καθώς ο Κριστιάνο Ρονάλντο τραυματίστηκε και αποχώρησε μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Βαγιαδολίδ.

Ακόμα είναι αρκετά νωρίς για να διαπιστωθεί το πρόβλημα τραυματισμού του Πορτογάλου, αλλά εικάζεται πως είναι κάποιο τράβηγμα ή θλάση.

Το σίγουρο είναι πως οι άνθρωποί της «βασίλισσας» δεν θέλουν καν να σκέφτονται έναν σοβαρό τραυματισμό του Ρονάλντο που θα είναι ικανός να μην του επιτρέψει τη συμμετοχή του στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ με την Ατλέτικο (24/5).

Όσον αφορά το παιχνίδι με τη Βαγιαδολίδ, η Ρεάλ προηγήται με 1-0 στο ημίχρονο χάρη σε καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Σέρχιο Ράμος στο 35’!