Σούπερ Λιγκ: Πήρε προβάδισμα για το… σεντόνι ο Παναθηναϊκός

Σούπερ Λιγκ: Πήρε προβάδισμα για το… σεντόνι ο Παναθηναϊκός



Την πρώτη του νίκη στα πλει-οφ πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος κέρδισε με 3-1 τον Αστέρα στην Τρίπολη και πήρε προβάδισμα για την πρώτη θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Κλωναρίδης (29’), Αμπέντ (57’) και Λαγός (76’) τα γκολ, μείωσε στο 62’ ο Ουσέρο, δύο ασίστο Μπεργκ, τραυματίστηκε ο Πέτριτς.

Με τον Μπεργκ αυτή τη φορά σε ρόλο οργανωτή (δύο ασίστ), ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-1 του Αστέρα στην Τρίπολη και ξέφυγε με τρεις βαθμούς στην κορυφή της βαθμολογίας των πλει-οφ.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για τον Παναθηναϊκό, καθώς ο Αστέρας έδειχνε να πατάει καλύτερα στο γήπεδο, ενώ στο 9ο λεπτό ο Πέτριτς ζήτησε αλλαγή, με τον Κλωναρίδη να παίρνει τη θέση του.

Ωστόσο η αναγκαστική αλλαγή του Αναστασίου βοήθησε τους «πράσινους», καθώς ο νεοεισελθόντας χρίστηκε σκόρερ στο 29ο λεπτό, μετά από ασίστ του Μπεργκ (διαμαρτυρήθηκαν για επιθετικό φάουλ στον Ζησόπουλο οι γηπεδούχοι), δίνοντας έτσι το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Στην επανάληψη, ο Αστέρας έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Ουσέρο (54’) για να ξαναμπεί στο παιχνίδι και τρία λεπτά μετά ο Παναθηναϊκός πέτυχε δεύτερο γκολ, με τον Μπεργκ να δίνει στον Αμπέντ και αυτός από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να «γράψει» το 2-0 στο 57’.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 62’, με τον Ουσέρο να βρίσκει αυτή τη φορά στόχο, όμως στο 76’ ο Παναθηναϊκός «κλείδωσε» τη νίκη, με τον Κλωναρίδη να βγάζει στον Λαγό και αυτός με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Έτσι, οι «πράσινοι» έφτασαν τους 7 βαθμούς και έκαναν σημαντικό βήμα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης των πλέι οφ που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ, με τον Αστέρα να μένει στην 2η θέση με 4, όσους έχει και ο ΠΑΟΚ.

Η βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 7
2. Αστέρας Τρίπολης 4
3. ΠΑΟΚ 4
4. Ατρόμητος 3

*Στον ΠΑΟΚ έχει επιβληθεί αφαίρεση τριών βαθμών




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
1Χ2OverUnder12X2
1.304.158.251.751.701.122.76
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.652.407.001.851.60
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.101.803.0017.00

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 07/05/2014 22:55
4 den exei o paok?

στις 07/05/2014 22:56
καλα μαλακες είναι? από 4 πηγε 3 ο ΠΑΟΚ ??? Και που είναι η αφαιρεση βαθμων για τον Παναθηναικο ρε ΕΠΟ?

στις 07/05/2014 22:56
o paok 4 den exi r?

στις 07/05/2014 22:57
ΠΑΝΑ8ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

στις 07/05/2014 22:59
ΚΑΙ ΤΣΛ ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ ΠΟ.ΤΣΑ ΘΑ ΦΑΤΕ!! ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ!!!

στις 07/05/2014 23:02
ALLAKSE EIKONIDIO O PAXAROS I POUTANA TIS EURWPIS XAAXAXAXAXAX

στις 07/05/2014 23:05
phre to provadisma alla aurio tha faei -3 kai tha eimaste oloi mazi

στις 07/05/2014 23:20
Eσυ πουτανας γιε querty ποτε θα αλλαξεις εικονιδιο να βαλεις τη σημαια της βουλγαριας

στις 07/05/2014 23:37
Etsii pao ole ole pame gia campion!!!

στις 08/05/2014 00:00
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΠΡΩΤΙΑ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ ΕΠΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ Ο ΠΑΟΚ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟ.ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ Η ΕΠΟ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΣΕΙ ΤΟΝ ΠΑΟ ΜΕ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΒΑΘΜΩΝ

στις 08/05/2014 00:37
sigoura

στις 08/05/2014 01:37
και ο παοκ πρέπει να τιμωρηθεί ξανά καθώς αυτή οι 100-200 κάνανε τα περισσότερα επεισόδια απ ότι είδα στο video

στις 08/05/2014 08:28
Συνεχίζουν πόλλοι να αποκαλούν τους Βορειοελλαδητες Βουλγάρους. Όταν θα δημιουργηθούν οι καταστάσεις που θα επιτρέπουν το ντου απ ο τα βόρεια για να διεκδικήσουν την μισή ελλαδα κάτι τέτοιες ονομασίες που χρησιμοποιούν κάποιοι μη σκεπτωμενοι συνέχεια για να γκαυλωσουν θα χρησιμοποιήσουν. Και μπορεί να μην ειναι οι ίδιοι που θα πρεπει να παίξουν το κωλο τους αλλα τα παιδια τους...τότε θα καταλάβουν κάποιοι ότι εθνικισμού στην μπάλα δεν χωράνε. Και αν νομίζει κανεις ότι υπερβαλω ειμαι 41. Αν μου λέγανε πριν 25 χρόνια ότι στο έτος 2014 θα υπήρχαν έλληνες που θα ψάχναμε στα σκουπίδια να φάνε θα νόμιζα ότι ηταν τρελός. Να σταματήσει επιτέλους αυτή η φαγωμάρα. Αλλο η μπάλα. Αλλο το έθνος. Βλάκες ε βλάκες.

στις 08/05/2014 10:03
paidia o panatahinaikos exei sigoura -3 kai o paok alous -5 gia ipotropi epeisodiwn.einai apithano na min fan toulaxiston aytous tous vathmous.kala o paok sigoura 4 tha einai sto telos me tis poines.

στις 08/05/2014 17:52
sok2000 kai supergatoni to thema me to oti mas apokaloun boulgaroys kribei megali ipokrisia akoma kai stin poli mas , px oi areianoi kai oi irakleidis ekneyrizontai me ayto alla apokaloun toys paoktsides toyrkoys enw antistoixa toys gayroys apogonoys toy stoloy. pisteyw oti einai mia opadiki mlk poy den tha stamatisei pote dioti oi ellines exoyme sinithisei na brizoyme opoion den einai omoios mas

στις 08/05/2014 18:00
pame ree panatha geraa ..

στις 12/05/2014 10:15
Σε λίγα χρόνια, που έτσι και αλλιώς υπαρχει σχέδιο, θα γίνει ντου απο πάνω για να καταλάβουν την μισή ελλαδα. Δεν ειναι εικασίες. Το δηλητήριο που μας σπέρνουν στον τυφλό οπαδοκισμο βγάζει ήδη φυτά. Όταν μπει μέσω του ποδοσφαίρου και της έλλειψης πραγματικής παιδείας ότι δεν είμαστε ίδιοι στην συνείδηση του κάθε εφήβου σαν σκουλήκι η ιδέα αυτοί τότε θα έρθουν και οι σωστοί μασωνοι για να την αξιοποιήσουν.

στις 12/05/2014 10:33
Οσο για το αν ήμαστε ίδιοι αστο. Ειναι πολυ πιο εύκολο να κανεις απο ίδιας καταγωγής ανθρώπους ξένους όταν αυτοί δεν έχουν στοιχειώδεις γνώσεις, άλφα επίπεδο και εθνική συνειδηση απτο να κανεις απο εντελώς ξένους ομοιους. Ελλαδαρα του 2014. Οι περισσότεροι μέχρι 30 είδαν τους 300 απο τον Snyder και λιγοστοί διάβασαν την ηθική του νικομαχου του αριστοτελη. Αφήστε το- τίποτα δεν ειναι τυχαίο

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.