Άδειες σε Βέροια, ΟΦΗ, Πλατανιά και Εργοτέλη, «κόκκινο» σε ΠΑΣ και Άρη

Άδειες σε Βέροια, ΟΦΗ, Πλατανιά και Εργοτέλη, «κόκκινο» σε ΠΑΣ και Άρη



Η Επιτροπή Εφέσεων Αδειοδότησης της ΕΠΟ χορήγησε άδεια συμμετοχής στις Βέροια, ΟΦΗ, Πλατανιά και Εργοτέλη όχι όμως και στον ΠΑΣ Γιάννινα ενώ παράλληλα απέρριψε ως «απαράδεκτη» την έφεση του Άρη.

Ευχάριστα νέα για τους τρεις συλλόγους της Κρήτης (ΟΦΗ, Εργοτέλης, Πλατανιάς) και τη Βέροια, καθώς παρότι οι τέσσερις ομάδες είχαν κοπεί σε πρώτο βαθμό, εξασφάλισαν την αδειοδότηση μετά την έφεση που είχαν ασκήσει.

Αυτό σημαίνει πως θα μπορέσουν να προετοιμάσουν χωρίς προβλήματα τα πλάνα τους για τη νέα σεζόν, αφού θα μπορούν να πραγματοποιήσουν κανονικά μεταγραφές το καλοκαίρι.

Αντίθετα, κάτι τέτοιο δεν ισχύει για τον ΠΑΣ Γιάννινα, του οποίου η έφεση δεν έγινε δεκτή, ενώ η πρόταση του Άρη απορρίφθηκε ως «απαράδεκτη».

Η σχετική ανακοίνωση αναφέρει:

"Η Επιτροπή Εφέσεων Αδειοδότησης (Ε.Ε.Α.) της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας κατά τη σημερινή της συνεδρίαση εξέτασε τις εφέσεις των ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ ΓΑΣ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966, ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Α.Ο., ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ., ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ και Ο.Φ.Η., κατά των αποφάσεων του Πρωτοβάθμιου Οργάνου Αδειοδότησης.

Έκανε δεκτές τις εφέσεις και χορήγησε την άδεια συμμετοχής στις διοργανώσεις περιόδου 2014-2015 στις ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ ΓΑΣ, Ο.Φ.Η., ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Α.Ο. και ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

Δεν έκανε δεκτή την έφεση και δεν χορήγησε άδεια συμμετοχής στις διοργανώσεις περιόδου 2014-2015 στην ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966.

Απέρριψε ως απαράδεκτη την έφεση της ΠΑΕ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ".



Ομάδες που αφορά: ΒΕΡΟΙΑ, ΟΦΗ

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 02/05/2014 18:41
opws protimaei o xontros. oti thelei to manari mas

στις 02/05/2014 18:46
DILADI O PAS STIN B TOU XRONOU. XAXA

ANTE DILADI ANEBENOUN 4 TWRA APO TIN B

στις 02/05/2014 18:47
SAS GAMAEI H OFARA MOUNIA. PARARTIMA KANENOS ( OPIOS PEI PALI MALAKIA THELW EPIXIRIMATA)

στις 02/05/2014 19:09
TI EINAI O ARIS?

στις 02/05/2014 20:48
i ofara mas den ine parartima kanenos malaka se afthn thn xwra ... moni mas ta vgazoume pera .... ante makari na mini twra o Sa Pinto pou pirame kai adiodotisi ...

στις 02/05/2014 21:02
ergotelis platanias kai veroia ta parartimata piran adeiodotisi(siga min den epairnan diladi).kai na pesei o pas min anxwneste,tha anevei o olympiakos b, o AYTHENTIKOS olyhmpiakos b pou polloi agapisan (kai polloi misisan) sto skandalo tou 2011 me tis kasetes me ta stimena.perastika mas.

στις 03/05/2014 00:13
Χαχαχα kouvadomaxe σε καταλαβαινω...Πολυ πικρα απ΄τη Βολαρα ε; Τωρα το να μπερδευεις τις "υποθεσεις" μεταξυ τους ειναι λογικο με τα οοοοσα εχουν γραφθει και ειπωθει απο τα ΜΜΕ των αθηνων.χαχαχαχαχαχαχα

στις 03/05/2014 00:17
Δυστυχως για πολλους θα ανεβει μια ομαδα με κοσμο (6.500 εισητηρια Μ.Ο το 2010-11, 4.000 στη β εθνικη φετος και των 17000 περισυ με παναιτωλικο) και χωρις κανενα χρεος.

Σουπερλιγκ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ και δε μας σταματα ΚΑΝΕΙΣ!!!

στις 03/05/2014 00:28
Ακου σκανδαλο του 2011 λεει! χαχαχα

στις 03/05/2014 04:59
poios volos mwre mia einai h omada h opoia tha anevei k tha tn tremei olh h super leage kai auth einai o HRAKLHS PSAXNWN pelates voliwtes akoma klaite?

στις 03/05/2014 09:41
pou pas re arh!! ekane kai efesh to kouklo8eatro...

στις 03/05/2014 09:54
Dimitris-Volos μια ζωη στην Β΄ΕΘΝΙΚΗ θα είσαστε καφενεία.Ξεκινήσατε και με 6 πόντους στα μπαράζ αβαντάζ.Πόσους θέλατε 10?Η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ είναι μιά κλάση ανώτερή σας και θα ανέβει σίγουρα SUPERLEAGUE.

στις 03/05/2014 10:42
γαμιεται η επο και η σουπερλιγδα

στις 03/05/2014 11:36
Καφενεια λεει (ασχολιαστο)!!! χαχαχαχαχα. Μια κλαση ανωτερη η νικη κραμπας!!! χαχαχα βαζουν γκολ και μετα πεφτουν κατω καθε 2 λεπτα σε καθε παιχνιδι με πιο προσφατο παραδειγμα στο φωστηρα. Στο μεταξυ μας παιχνιδι παικτης τους επεσε κατω με κραμπα στα 23 δευτερολεπτα αφοτου μπηκε αλλαγη. Οσο για το πια ομαδα ειναι κλασεις ανωτερη αρκει μια ματια στα ροστερ. Βεβαια αυτο πρεπει να το αποδεικνυουν και οι παικτες μας στο γηπεδο κατι που δεν εχει γινει σε καμια περιπτωση μεχρι τωρα!

στις 03/05/2014 11:37
Και με την ελπιδα οτι αυτο θα αλλαξει βλεπω να περνουμε την ανοδο!

στις 03/05/2014 15:57
Ρε φίλε Δημήτρη γιατί δε λες και για το χρέος της Νίκης Κράμπας που φτάνει το 4.000.000 ΕΥΡΩ; Αλλά τέτοιες ομάδες θέλει το σύστημα-χρεωμένες για να τις κάνουν ότι θέλουν, κοινώς πουτάνες!!!!!!!!!!

στις 03/05/2014 16:14
poios volos re koroida phgenete na psifisete ton mpeo proskunimena provata mia zwh 8a eiste h ntroph ths 8esalias..

makari na vgei h nikh adi gia sas

στις 03/05/2014 16:16
kanate mia kalh parousia sthn A k authn htan sthmenh ti na leme twra..

στις 03/05/2014 17:51
HRAKLHS PSXANWN RE MOUNIA!!!!

στις 03/05/2014 19:34
Προσκυνημένο πρόβατο είσαι εσύ ρε λακαμά TOMTSAK13!!Που δεν ξέρεις τι σου γίνεται βλάκα με το σήμα της Ρεάλ. Στην Ελλάδα ζεις βρε κορόιδο ποιά Ρεάλ και πράσινα άλογα....

στις 03/05/2014 19:38
Για να δεις πόσο λακαμάς είσαι ο Βόλος έστηνε μόνος του τα παιχνίδια γι' αυτό τιμώρησαν μόνο αυτόν ΠΑΝΥΒΛΑΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 03/05/2014 19:47
Χαχαχα TOMTSAK βγαλτε ολη σας την πικρα. Ετσι ρεεε δωστε. Α ρε Βολαρα τους εκανες μεσα σε ενα χρονο να βλεπου εφιαλτες μαζι σου!!!

Αλλα τι σου λεω εσυ προτιμας να παρακολουθεις εκπομπες που εφευρισκουν Μπεους στον αγωνιστικο χωρο, τραυματισμο ποδοσφαριστη που ενω εχει γινει κατα τη διαρκεια του αγωνα (οπως δηλωνει ο ιδιος και επιβεβαιωνει ο τηλεοπτικος φακος) που αποδιδεται σε επεισοδια μετα τον αγωνα, και παρουσια διαφημιστικων φυλλαδιων στοιχηματικης εταιρειας που μοιραζονταν εξω απο το γηπεδο και παρουσιαζονται ως παρανομος στοιχηματισμος στις κερκιδες του Ε.Α.Κ!!!

Δυστυχως για εσας Ε-ΠΙ-ΣΤΡΕ-ΦΟΥ-ΜΕ!!!

στις 03/05/2014 19:48
*βλεπουν

στις 03/05/2014 20:31
paparia epistrefete...PISO APO TA PSAXNA EISTE GATAKIAA

στις 03/05/2014 21:07
χαχαχα ωραιος!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.